Lakbértámogatás, iskolázási segély

Több
13 éve 1 hónapja - 13 éve 1 hónapja #3338 Írta: Zoltan1968
Lakbértámogatás, iskolázási segély téma létrehozva Zoltan1968 által

A kérdésem a következő: igaz-e az ha Magyarországon állandó lakhelyel rendelkezik a dolgozó akkor lakbértámagotást adhat a munkaadó amit Ő az adóból visszaigényelhet? Milyen önkormanyzati segély adható a lakbér könnyítése érdekében? Iskolázási segély vagy ilyesmi van-e illetve ha van, hogyan lehet elintézni?Gondolom ha van is ilyesmi havi kereshethez kötik. Ha valaki tud információt adni megköszönném és ha valakinek kerdese lenne, ha tudok neki segíteni nagyon szívesen segítek. Forduljatok hozzám bizalomal. Bocs a tegezésért. Zoli voltam. Amúgy Németországban lakom és itt is dolgozom magyar cégen keresztül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Ariadna
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 1 hónapja #3533 Írta: Ariadna
Ariadna válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

A lakbértámogatást a munkahelyen érdeklődd meg, egyéni jogköre, hogy adja-e, vagy sem. Ha német cég alkalmazottja vagy, elszámolhatsz Te kettős háztartás fenntartása címszóval bizonyos összeget évente. Igazolást kell vinni, adóbevallásban feltüntetni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hónapja #3537 Írta: makrigialos
makrigialos válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Sziasztok!

Ha a férjem ott dolgozik, német a munkáltató, 400euros mini állás, papíron, én, és a lányunk még nem vagyunk kint, majd csak kb. 1 hónap múlva megyünk, most találtunk albit, erre szeretnénk kérni lakástámogatást, ez így működik?

Köszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 4 hete - 13 éve 4 hete #3591 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Sziasztok!
Bocsi uj vagyok az oldalon nem tudom jó helyen kérek segitséget?
Lakástámogatással kapcsolatban szeretnék kérdezni.4-en lakunk egy lakásban én a férjem,a fiam és a barátnője.4-en szerepelünk a bérleti szerződésben is.A férjem keres nekem most szünt meg a minijob állásom,a fiam nem tud elhelyezkedni mert nem kap munkavállalásit a barátnője minijobba dogozik.Egy háztartásban élünk és külön vesznek bennünket.Nekem a férjemmel nem jár,mert 2 főt számit.A fiam barátnője igényelhet,de a fiamat egyik helyre sem számolják.Jogos ez igy?Vagy csak szemétkednek?
Szivesen veszem,ha valaki tud valami okosat mondani

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • szilagyisz
  • Látogató
  • Látogató
13 éve 4 hete #3595 Írta: szilagyisz
szilagyisz válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Kedves Marcsusz?
Hány éves a fiad?
Engem a történetben az jobban meglep, hogy a fiad nem kap munkavállalásit. Ha nektek van, akkor neki mint családtagnak szintén jár, ha nektek megvan már egy éve. Ha nincs, akkor lassan úgysem kell már.
A labértámogatással kapcsolatban szerintem az van, hogy mivel a fiad már nagykorú, így nem veszik figyelembe nálatok, mint eltartott, mert képes lenne az önmaga eltartására.. Az igényléshez az igénylőnek és párjának el kell érnie egy bizonyos minimális jövedelmet, ami egyedülállónál 600 euro, pároknál 900 euro. Ha a fiad barátnője minijobban dolgozik, akkor sem mint egyedülálló nem éri el a 600-at, mint párok meg megint nem érik el a 900-at, ha a fiad nem dolgozik.
Én erre tippelek.
Üdv:
Szilvia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete - 13 éve 1 hete #3956 Írta: Marcsusz
Marcsusz válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Szia Szivia!
Az a helyzet,hogy nekem és a férjemnek már négy éve meg van a végleges munkavállalásink. Igen jól tudod járna a fiamnak ha nem múlt volna el 21 éves mert itt húzta meg a német állam a határt. Ez van. Reméljük májustól könnyebb lesz. Bár szerintem becsempésznek buktatkat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!