Lakbértámogatás, iskolázási segély

Több
13 éve 2 hete - 13 éve 2 hete #3993 Írta: Macuska55
Macuska55 válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Szia kedves Zoli!
Azt szeretném kérdezni Tőled ha lakóotthonban bérelek lakást akkor is kaphatok-e támogatást? Ha igen, mit kell elintézni és hol.
Köszi
Maria

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
13 éve 1 hete #4042 Írta: kaktuszdinny
kaktuszdinny válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Sziasztok!

Jó ez az oldal, már sok mindennek utána néztem, de még sokat nem találtam meg (minden fórumot még nem olvastam).
Feleségemmel, és két éves lányommal vágnánk neki Németországnak (amennyiben kapunk munkát B) ) Nem most szeretnénk indulni, hanem kb 1 év múlva, addig a nyelvet szeretnénk tanulni, és jó előre feltérképezni, mit, mennyiért, merre :)
Párom egészségügyi dolgozó, de nővér, de nem is doktor, hanem fizioterápiás asszisztens, ő mindenképp ezen a területen akar dolgozni, én pedig ami épp akad.
Már a megélhetési árakkal tisztában vagyok, viszont amire még nagyon kíváncsi vagyok,az az igényelhető támogatások (háztársak vagyunk, egy gyermek), illetve az adózás. Ha a párom kb. 2.000 eurót kap egy hónapban bruttóban, akkor abból mennyi jön a kézbe :)

Válaszotokat előre is köszönöm,
Attila

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 7 hónapja - 12 éve 7 hónapja #7446 Írta: btgyrgytms
btgyrgytms válaszolt a következő témában: Lakbértámogatás, iskolázási segély

Érdeklődnék, hogy Németországban mi a feltétele annak, hogy egy gyermek ingyenesen kapjon tankönyvet.Mitől függ, hogy mennyit fizet az iskolai étkezésért?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!