Átutalás, pénzváltás és költségeik

Több
11 éve 11 hónapja #18994 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

JA es megegy dolog kimaradt. Az EUR-EUR utalas Mo.-ra. Mo.-on jelenleg 3,5-4% kamatokat kaphatsz EUR betetre, 16% kamatado mellett. Erdemes figyelni az utalas es egyeb banki kondicok felteteleit Mo.-on..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19688 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Szia Nata!
A német oldalát nem tudom pontosan az utalásnak, a férjemnek volt német segítsége. Annyit tudok, hogy a Sparkasse-s számlájáról utalt a magyar forint számlára eurót. Az IBAN szám és a SWIFT kód a folyószámla kivonaton van rajta. Nekünk az UniCreditnél van a számla, és az utalásoknál 500ft-ot vontak le gondolom az átváltás miatt, és a pénz 3 munkanapon belül itt volt.
Remélem tudtam segíteni.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Nata

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19715 Írta: Nata
Nata válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Köszönöm szépen az infót!
Végül is Western unionon keresztül küldte haza a férjem a pénzt (elsőre és utoljára), Németországban a költsége 30 euró volt, ez tiszta sor. Megkérdeztem előre, hogy mennyi lesz a költség felvételkor itthon és azt mondták, hogy itthon már nem lesz plusz költség, ennek ellenére 6000Ft-tal kevesebbet kaptam kézhez mint kellett volna. Miután felvettem a pénzt egyik pénzváltóba egy másiknál kiváncsiságból megkérdeztem mennyi forint járt volna Xeuróért (nem volt árfolyam külömbség) és 6000Ft-tal adtak volna ők többet :evil: . Mondanom sem kell mint éreztem.
De hát tapasztalatból tanul az ember!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19769 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Nata írta: Köszönöm szépen az infót!
Végül is Western unionon keresztül küldte haza a férjem a pénzt (elsőre és utoljára), Németországban a költsége 30 euró volt, ez tiszta sor. Megkérdeztem előre, hogy mennyi lesz a költség felvételkor itthon és azt mondták, hogy itthon már nem lesz plusz költség, ennek ellenére 6000Ft-tal kevesebbet kaptam kézhez mint kellett volna. Miután felvettem a pénzt egyik pénzváltóba egy másiknál kiváncsiságból megkérdeztem mennyi forint járt volna Xeuróért (nem volt árfolyam külömbség) és 6000Ft-tal adtak volna ők többet :evil: . Mondanom sem kell mint éreztem.
De hát tapasztalatból tanul az ember!

Hat draga tapasztalat, foleg, hogy van 1-2 hasznos info amit bar beirtam ide :) 30EUR eleg huzos egy kp utalasert, mikozben a SEPA altalaban dijmentes Nemetorszagbol Mo.-ra. EUR szamlat nyitni a meglevo Ft szamla melle Mo.-on egy telefonba kerul. Atutaljak, bemesz, leveszed, ha nem kell megszunteted. Van koltsege, de messze nem ennyi mint irtad. Utana meg ahhoz a penzvaltohoz mesz ahova akarsz..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19770 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

ancsa10 írta: ... az utalásoknál 500ft-ot vontak le gondolom az átváltás miatt,

Kedves Ancsa!
Ezt magyarázd nekem meg, mert nem értem! Van 2 árfolyam << a váltásoknál! Az egyik a vételi, a másik az eladási! Ha devizát vesz a bank (295.33Ft/€) akkor kevés forintot ad (305.39Ft/€), ha devizás ad, akkor sok forintot kér! (Mai árfolyamok > 2012.05.26) Mindenki tudja, hogy ezen az árfolyam különbségen keres a bank és soha nem a középárfolyamot fizeti! ! Mire vonja le akkor az 500 forintot? Kétszer keres a váltáson? 1x az árfolyamkülönbségen kasziroznak 1x meg azért mert a lakkozott körmű kisasszonyak használnia kellett a billentyűket?

:unsure:

PS:
ha egy váltóhelyre beviszem az euronokat, akkor is
csak az árfolyam különbség, amit fizetek, s az ott
dolgozónak nem kell külön kiperkálnom az "aznapi
mozgásra felhasznált energiapotlás árát"!(Hamburger?)

:angry:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja #19771 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Mahlzeit, csak azt felejted el, hogy a bankok a keszpenzfelvetelert is szamitanak fel költseget, a szamlavezetesert, es gyakorlatilag mindenert, ami elkepzelhetö.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!