Átutalás, pénzváltás és költségeik

Több
11 éve 10 hónapja #19775 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Eva10 írta: Mahlzeit, csak azt felejted el, hogy a bankok a keszpenzfelvetelert is szamitanak fel költseget, a szamlavezetesert, es gyakorlatilag mindenert, ami elkepzelhetö.
szia:
Eva

Nem felejtettem el:) Kp. felvetel koltsege EUR-ban 0,3-0,4%. EUR szanmla koltsege 1 honapra, 100-150Ft. Rosszabb esetben.. A fenti osszegbol 20-30e EUR utalhato es leveheto:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19922 Írta: ancsa10
ancsa10 válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

Kedves Decotext!
Nem tudom pontosan milyen jogcímen veszi le a bank az 500.-ft-ot, de nekem ez így egyszerűbb, mint devizaszámlát nyitni, és szaladgálni átváltani, aztán meg a postára a csekkekkel. Így tudok a számláról utalni a szolgáltatóknak, és mivel 15km-re vagyok a várostól ahol bank és pénzváltó van, az 500.- ft csak a fele a benzinnek vagy a buszjegynek. Amúgy ennél sokkal nagyobb összegeket is láthatsz, ha visszaolvasol. Sajnos sok esetben nincs választás, el kell fogadni, amit a bank nyújt. Legalábbis amíg Mo-on lakom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 10 hónapja #19937 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Átutalás, pénzváltás és költségeik

ancsa10 írta: Kedves Decotext!
Nem tudom pontosan milyen jogcímen veszi le a bank az 500.-ft-ot, de nekem ez így egyszerűbb, mint devizaszámlát nyitni, és szaladgálni átváltani, aztán meg a postára a csekkekkel. Így tudok a számláról utalni a szolgáltatóknak, és mivel 15km-re vagyok a várostól ahol bank és pénzváltó van, az 500.- ft csak a fele a benzinnek vagy a buszjegynek. Amúgy ennél sokkal nagyobb összegeket is láthatsz, ha visszaolvasol. Sajnos sok esetben nincs választás, el kell fogadni, amit a bank nyújt. Legalábbis amíg Mo-on lakom.

Azert vonnak le 500Ft mert sok bank kulonbozo kriteriumok alapjan valt. Vagy csak szimplan megadnak egy vetel/eladasi arfolyamot vagy felszamolnak egy %-os fix koltseget es megadnak hozza egy kedvezmenyesebb vetel/eladas arfolyamot. EZ marketing. Igy elso ranezesre a 2. verzio a kedvezobb, mert mindenki csak a vetel/eladasi arfolyamot nezi. Amugy meg lehet dragabb vagy epp olcsobb:)

@Decotext (is) a vetel/eladasi rangeek a kozeparfolyammal eleg becsapoak. Eloszor is a mervado az a bankozi piacokon levo mozgas. Ez a konkret adas-vetel bankok kozott. Ez egyfajta pillanatnyi kozeparfolyam ami mozog. Ezt kesleltetve itt tudod megnezni pl: LINK Kattints a deviza fulre.
A bankok ez alapjan szamolnak ki valami kozepet es elada/veteli arfolyamot. Mivel ez a pillanatnyi kozep mozog es akar napon belul tobb Ft is lehet, ezert a bank altal vegul megadott kozeparfolyam az ugy lesz valami. Ha osszehasonlitod a bankokat, penzvaltokat, mindegyiknek mas lesz a kozeparfolyam es termeszetesen mas a vetel/eladas devizara es valutara. (Az MNB szokott kiadni referencia kozepet amit hivatalos elszamolasokhoz hasznalnak) Ezt azert erdemes tudni, mert nem mindegy, hogy egy napi kozephez kepest vagy pillanatnyi kozephez kepest valt az ember!! A Raiffaissen online bankjaban dijmentesen elerheto a pillanatnyi kozephez kepesti valtas. Ez pl. valtasi osszegtol fuggoen 2-3Ft-os plusz arfolyamot jelent plusz egyeb koltseg nelkul. Otp is ad ki napon belul tobbszor frissulo valtasi tablazatokat. Ellenben napon belul nem mindegy, hogy reggel vagy este valt az ember nagy mozgasnal. Pl. ma is! Mar ujbol 301 korul az EUR. Mikozbne az EUR is lent a dollarhoz kepest.

@Ancsa: HA van egy HUF folyoszamlad, akkor manapsag azt telebankkal es netbankkal keri az ember. Egyebkent minek folyoszamla Innentol kezdve telefonon felhivod a bankodat es nyithatsz egy EUR szamlat. Minek kocsikaznal a varosba? Neted van, innentol kezdve minden utalas, valtas mar a te kezedbe van. (Persze nem ismerem a te bankod es szamlad, lehet felesleges es nem eri meg, ellenben barmikor talalhato olyan konstrukcio ami megeri. Szerintem. Nekem moste pp 4 banknal van vegyesen HUF, EUR, USD (bar ez ures ) es szumma fizetem a kartyadijjakat osszesen. De ezek is altalaban az elso 2 evben ingyenesek. Utana bankot kell valtani ) Ja azt meg vegkepp nem ertem, hogy emberek miert rohangalnak a postara csekkekkel?? Ha nem is beszedesi megbizassal fizetsz, a kapott sarga csekken minden rajta van a fizeteshez. A sraga csekk csak egy szimpla utalas! Beirod a netbankodba az adatokat, gomb megnyom es elment..
A rossz hirem viszont az, hogy Nemetorszagban se fogsz egy fokkal se jobbat tapasztalni Elsore minden szep es jo, ingyenes SEPA utalasok etc.. Ellenben kamatokat bank csak inflacio alatt fizet, azaz jelenleg nemet bankban a penzunk nemhogy gyarapodik, hanem real erteken veszit. Egy olyan szolgaltatas, hogy kapj egy sms-t ha adott ertek folott mozgas van a szamladon, nu az luxus termek. DB-t ismerem jobban, na ott probalj meg valami egyeb devizaban fizetni. Veszel 1 csokit es odavag 2EUR-t valtasi koltsegnek, plusz a vacak rate-juk..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: HelgaL

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!