Fő- és mellékállás Németországban

Több
12 éve 4 hónapja #9149 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Fő- és mellékállás Németországban

Kedves Decotext,

Nálunk a férjem dolgozott néhány hónapig ilyen módon: egy föállában alkalmazottként + egy “Minijob”. Ahogy korábban belinkeltem németül, a 400-euros munka adó- és járulékmentes volt (ennek ellenére mégsem vált be neki).

Ennek a konstrukciónak több feltétele van: a föállás munkaadóját értesíteni kell a Minijob elvállalásáról, mert sem munkaidöben, sem konkurrencia szempontjából a kettö nem ütheti egymást. A föállás és a Minijob munkaadója nem lehet ugyanaz. Arra nagyon kell vigyázni, hogy a Minijobban az éves kereseted havi szintre levetítve egy euróval sem haladhatja meg a 400 eurót, különben ugrik az adókedvezmény. Ezenkívül csak akkor müködik ez a konstrukció, ha a föállásodban alkalmazotti státusban vagy.

Férjem közgazdász egy multinál és mellette ebben a Minijobos konstrukcióban elvállalta egy német cég magyarországi befektetésének a tanácsadását. A dolog hátulütöje az volt, hogy nem volt nagyon pontosan meghatározva, hogy idöben ezért mennyit kell dolgoznia és a dolog rövid idön belül “parttalanná” vált. Plusz még egy olyan nagyvárosban mint München egy Minijobért adott esetben ugyanannyit utazgatsz mint a föállású munkahelyed eléréséért, ezért annyi költség és idöveszteség merült fel vele kapcsolatban, hogy a 350-400 euro fele erre ment rá, tehát rövid idön belül abba is hagyta.

Ha viszont – ahogy írtad – valaki több minijobot “felhalmoz” és így akarja fenntartani magát, akkor az adó- és járulékkedvezmények nem járnak, mert a 400 eurós határ nagyon szigorú. Ha azt túlléped, adózol és fizeted a járulékaidat rendesen.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9153 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fő- és mellékállás Németországban

Julianna írta: Kedves Decotext,Nálunk a férjem dolgozott néhány hónapig ilyen módon: egy föállában alkalmazottként + egy “Minijob”. Ahogy korábban belinkeltem németül, a 400-euros munka adó- és járulékmentes volt (ennek ellenére mégsem vált be neki).
Ennek a konstrukciónak több feltétele van: a föállás munkaadóját értesíteni kell a Minijob elvállalásáról, mert sem munkaidöben, sem konkurrencia szempontjából a kettö nem ütheti egymást. A föállás és a Minijob munkaadója nem lehet ugyanaz. Arra nagyon kell vigyázni, hogy a Minijobban az éves kereseted havi szintre levetítve egy euróval sem haladhatja meg a 400 eurót, különben ugrik az adókedvezmény. Ezenkívül csak akkor müködik ez a konstrukció, ha a föállásodban alkalmazotti státusban vagy.

Férjem közgazdász egy multinál és mellette ebben a Minijobos konstrukcióban elvállalta egy német cég magyarországi befektetésének a tanácsadását. A dolog hátulütöje az volt, hogy nem volt nagyon pontosan meghatározva, hogy idöben ezért mennyit kell dolgoznia és a dolog rövid idön belül “parttalanná” vált. Plusz még egy olyan nagyvárosban mint München egy Minijobért adott esetben ugyanannyit utazgatsz mint a föállású munkahelyed eléréséért, ezért annyi költség és idöveszteség merült fel vele kapcsolatban, hogy a 350-400 euro fele erre ment rá, tehát rövid idön belül abba is hagyta. Ha viszont – ahogy írtad – valaki több minijobot “felhalmoz” és így akarja fenntartani magát, akkor az adó- és járulékkedvezmények nem járnak, mert a 400 eurós határ nagyon szigorú. Ha azt túlléped, adózol és fizeted a járulékaidat rendesen.


Igy már értem.

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #9154 Írta: lucikam
lucikam válaszolt a következő témában: Fő- és mellékállás Németországban

Sziasztok!

Tegnap regisztráltam erre a fórumra. Egy olyan kérdésem lenne (a mekis topikon már ágrágtam magam), hogy egy sima egyszerű munkával, pl. árufeltöltő, lidl-ben pakoló, esetleg bolti eladó mennyit lehet keresni ilyen munkákkal, nettóban? Nagyon nagy gondban vagyok, mert ugye nincsen minimálbér, és nehéz így besaccolni. A mekiben megtudtam már, ott kb. 900 a nettó fizu. Köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9241 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fő- és mellékállás Németországban

lucikam írta: Sziasztok!Tegnap regisztráltam erre a fórumra. Egy olyan kérdésem lenne (a mekis topikon már ágrágtam magam), hogy egy sima egyszerű munkával, pl. árufeltöltő, lidl-ben pakoló, esetleg bolti eladó mennyit lehet keresni ilyen munkákkal, nettóban? Nagyon nagy gondban vagyok, mert ugye nincsen minimálbér, és nehéz így besaccolni. A mekiben megtudtam már, ott kb. 900 a nettó fizu. Köszönöm!


Ha jól beszéled a nyelvet, akkor lehet több is, ha nem beszélsz németül
akkor semmi! Szerintem nem fogsz állást kapni hacsak nincs protekciód!
Ebben a munkakörben dömping van, mint a legtöbb, képzettséget mellőző elfoglaltságnál!
Konkértan: a közel 3 millió munkanélküli fele szakma nélküli....igy lehet, hogy ha folyékony vagy németül, akkor is nehéz lesz állást kapni ezen a területen!! Egy kérdés: mi a szándékod a 900 euróval? Laknod, enned, közlekedned kell, biztositás is kell, stb......nem ingázhatsz Sopronból még Passauba sem!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!