Társadalombiztosítási járulékok

Több
12 éve 4 hónapja #9892 Írta: janos4709
janos4709 válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

amennyiben német céggel, mint magán munkaválalló szerződök, a fizetésnek a bankszámlára utalása kötelező, vagy megálalpodás kérdése a munkálattóval.
Számos munkaszerzőéds mintát átnéztem, a kézpénzfizetés nem szerepelt bennük.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #9895 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

janos4709 írta: A magyar cég Magyarországon törvényesen fizeti a társadalombiztosítási járulékokat, így a nyugdíjjárulékot is.

János! Ha Te a magyar cégnél vagy alkalmazásban, akkor a magyar cég és törvények alapján kapsz mindent hiába dolgozol Paramariborban, Kisvárdán, Berlinben, vagy Athenban! Ha meg maszek vagy akkor itt kint mint önálló vállalkozó fogsz járulékot fizetni!

A komplikált helyzetedet csakis otthon tudják orvosolni! Amint látod eddig senki
nem is próbálkozott megválaszolni a gondjaidat, mert ez itt érthetelen! Itt nem
érvényes a magyar jog! Fordulj a munkaadódhoz vagy az otthoni hivatalokhoz!

Ráadásul abszolult nem tudod, hogy miben egyeztek meg a magyar és a
német munkaadók!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #9905 Írta: janos4709
janos4709 válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

Két nap után látom, hogy az érintettek( pedig több ezren vannak kinn Németországban ilyen formában) nem olvassák a fórumot, vagy legalábbis a véleményüket nem adják közre.
Az ezirányban szakképzetteket, pedig valószínűleg egyénileg kell megkeresnem.
Magyarországon a szakemberek a saját honlapjukon bizalomerősítésképp számos kérdést ellenszolgáltatás nélkül megválaszolnak. Esetenként a hivataloknak is van ilyen szolgáltatása.
Németországban is biztos van ilyen jogi, vagy pénzügyi forum, szívesen vennék ajánlást, címeket.
Időközben bővültek az ismereteim, még ezt közreadnám, ha vitatható, akkor még leveleznék.

DECOTEXT írta: János! Ha Te a magyar cégnél vagy alkalmazásban, akkor a magyar cég és törvények alapján kapsz mindent hiába dolgozol Paramariborban, Kisvárdán, Berlinben, vagy Athenban!

Amennyiben hozom Németországba az A1-es igazolást, akkor a közösségi jog alapján Magyarországon kibocsájtott EU-s egészségbiztosítási kártyával megkapom Németországban
egy listán szereplő intézményekben ( nyilván privátklinikán nem) az alapelleátásokat.
Amennyiben nem tudok ilyen A1-s igazolást hozni, mert pl. az elmúlt harminc napban nem voltam Magyarországon biztosított, vagy a kiküldő cégnél társadalombiztosítási szempontból nem voltak meg a feltétetelek, akkor a magyar munkadó és én is fizetem a társadalombiztosítási járulékot a német jog alapján, mivel a munkavégzés a magyar munkadó német telephelyén történik.
Ezen utóbbi esetben már a választott biztosító német intézet ellátását kaphatom meg
(Amennyiben nincs telephelye a magyar cégnek Németországban a német biztosítási rendszer nincs értesítve a kinntartózkodásomról. Eddig a kiküldetésnek csak ezt a formáját ismertem, megoldás a magyar cégnek a kiküldetés időtartamára kötött , külföldön érvényes privát biztosítása, vagy hosszabb kiküldetés esetén miért is nem ) .
Azt, hogy van -e A1, vagy lesz-e A1 , azt viszont a magyar céggel még Magyarországon kötött szerződésemben tisztázhatom. Az A1-t a magyar cég igényli és kapja kézhez.
A levelezésünk már annyit segített , hogy rendeztem a kavargó ismereteimet.
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat,
és megköszönöm előre is a továbbiakat.
János

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12010 Írta: Orshee
Orshee válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

Sziasztok! Üdvözlök mindenkit. Talán jó helyre írok. A férjem kint dolgozik október óta Papenburgban, de magyar cégtől van kint. Március, vagy áprilisban szeretnénk kiköltözni hozzá a két gyerkőccel (7 és 2 éves csajszik). Egyenlőre itthon én még gyeden vagyok. A lakást, lakásbejelentést a férjem majd intézi kint. Nekem még nem lesz egyenlőre munkám, de majd én is szeretnék dolgozni. Kérdésem az lenne, hogy ha a férjem magyar cégtől van kint, én pedig nem dolgozom egyenlőre, akkor a gyerekek egészségbiztosítási ellátása hogy is van? Tudom hogy ha valamelyik szülő német cégnél dolgozik az egész család ellátása meg van oldva. De így fizetnem kell ha esetleg megfáznak, vagy hasonló betegségük lesz a kicsiknek? Válaszotokat előre is köszönöm! ui: Nagyon jó ez az oldal, sok mindent olvastam már egyéb dolgokról.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12064 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

Ha a férjed német állami betegbiztosító tagja, akkor nincs gondod. Bejelentitek, hogy ti is itt vagytok és automatikusan, plusz költségek nélkül megkapjátok ti is a teljeskörü biztosítotti jogviszonyt.

Ha férjednek még mindig Magyarországon van az érvényes tb-je, akkor kezdödnek a gondok. Akkor váltsátok ki az európai betegbizosítási kártyát,de azzal leginkább az adott pillanatban orvosilag szükséges ellátást fogjátok megkapni. Szerintem ez különösen a gyerekeknél rossz, mert az ö rendszeres gyerekorvosi ellenörzö vizsgálataikat meg a védöoltásaikat nem hinném, hogy bele lehet suvasztani ebbe az “orvosilag szükséges” kategóriába. Egyébként meg nem fogod igazán tudni elöre, hogy bármi gond esetén a német orvos bevállal-e ingyen az EU-s kártyával, vagy nem. A szabályozás nem írja meg pontosan, hogy mi az orvosilag szükséges ellátás, hanem ezt minden alkalommal az adott orvos dönti el. Nyilván sürgösségi esetben nem lesz gondotok, de az összes többi alkalommal a dolog ingoványos. Ha ez az EU kártyás dolog nem tetszik, akkor nem marad más hátra, mint az önkéntes biztosítás nektek (akár állami, akár magán biztosítónál), de az többszáz euróba kerül havonta….
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Orshee

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #12074 Írta: Orshee
Orshee válaszolt a következő témában: Társadalombiztosítási járulékok

Köszönöm a válaszod én is valami ilyesmire gondoltam sajnos. Pedig mindenképpen menni szeretnénk. Tudom olvastam több helyen is hogy a privát biztosító elég drága. Na majd meglátjuk valahogy megoldjuk ezt a témát.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!