Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #15439 Írta: barope
barope válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Kedves Fórumozók!

Abban szeretném kérni az informáltak és tapasztaltak segítségét, hogy kell-e Németországban honosíttatni az OKJ-s végzettséget (enyém pl. Külker. üzletkötő) és/vagy az érettségit, s ha igen, mi ennek a folyamata, hova kell-lehet fordulni? Tudomásom szerint (valahol a neten olvastam) az 1994 után megszerzett érettségit nem kell, az automatice elfogadott. Mind a két végzettségemet hitelesítve lefordíttattam Berlinben...

Előre is köszönet, minden értékes információért!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 1 hete - 12 éve 1 hete #17626 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Sziasztok!
Április 2.án felhívtam az itteni, karlsruhei IHK-t, ahol végre elindul a magyar szakmunkás bizonyítványok "honosítása". (az érettségivel még nem tudom mi lesz,...tovább akarok tanulni!!! :pinch: :unsure: )
Itt a honlapjuk:
www.karlsruhe.ihk.de
Tájékoztató brossúrák, amiket kaptam:

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


Ez pedig amit kitöltve be kell küldeni, az időpont egyeztetéshez:

A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


Még valami, a honosítás nem ingyen van: 100-600euro euróba kerül az elbírálás. :blink: :sick:

Ez az üzenet csatolt fájlokat tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, laolaj, peteratde

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hete #17662 Írta: Ghosty
Ghosty válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Szia Maya,

Mondjuk én Wolfrathausenbe fogok élni, de nekem is szakmunkás bizonyítványom van (Épületburkoló) úgy-hogy köszi az anyagokat átnézem, mert ezt nekem is el kell intéznem!

A lehetetlen csupán egy szó, amellyel a kisemberek dobálóznak, mert számukra könyebb egy készen kapott világban élni, mint felfedezni magukban az erőt a változtatásra. A lehetetlen nem tény, hanem vélemény. A lehetetlen nem kinyilvánítás, hanem kihívás. A lehetetlen ,...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 napja - 12 éve 2 napja #17979 Írta: popoy763
popoy763 válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Sziasztok! Szeretném megkérdezni, hogy valaki tud esetleg információt adni arról, hogy miért nem fogadják el a Magyar szakmunkás bizonyítványt Németországban, vagy ha van rá mód hogy lehet ezt itt megoldani, mert állítólagosan a Német kézmüves kamara nem fogadja el a Magyar bizonyítványt. Mi a megoldás?
Üdv: Zoli.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 napja #17992 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

Sziasztok!

Tegnap némi kavalkád után megtudtam, hogy a C1es szintű német nyelvvizsga megszerzése után (vagy annak tudását egy teszttel igazolásával ) kell a magyar érettségit "honosítattni", közvetlenül a kiszemelt főiskolánál.Az itteni ügyintézők sem jobbak a magyaroknál. :woohoo: Először a karlsruhei-, majd a stuttgarti Regierungspresidiumhoz lettem irányítva, végül kiderült, hogy nekik semmi közük sincs a honosításhoz.
Dolgos hétköznapjaimnak köszönhetően a szakmunkás bizonyítvánnyal annyira jutottam, hogy beküldtem a jelentkezéshez szükséges kitöltött űrlapot, amihez majd valamikor kapok időpontot az IHK-nál..
Nameg M.o.-on felhívtuk a régi iskolámat a gyakorlati hely címének megszerzéséhez, mert ezt is rá kellene írni a papírra. Az adminisztrátor kikeresi a szükséges dokumentumokat, majd aláiratja az igazgatónővel, aztán az egészet elküldi (jelen esetben) szüleimnek. Amit majd az ügyintézéshez magammal viszek.
Ennyi történt egyelőre. Lényeg, hogy elindul a honosítás.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
11 éve 4 hónapja - 10 éve 10 hónapja #26731 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Érettségi, szakmunkás bizonyítvány

7 hónapja nem írtam ebbe az általam írt topikba. Mert nem történt semmi sem papírjaim honosíttatásával.
Ez a mai nap megváltozott. Sikerült meggyőznöm a Betreuerin-t az Arbeitsagentur helyi kirendeltségén , hogy támogassa számomra egy új szakma elsajátítását.
Egy pszichológiai 6 órás teszten vettem részt, amin ellenőrizték matematikai- német nyelvtani- logikai készségeimet. Mivel a 3 éves képzést nem, csak a kétéveset támogatják, így ezzel a teszttel szűrik ki a gyengébbeket: Orientierungshilfe
A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.

Még két hetem van eldönteni, hogy mit tanuljak. Örülök, hogy egyszerű magyar szakmunkás végzettségemet nem honosíttattam, most lehetőségem lesz egy új élet megkezdésére. ;)
Üdv.

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: htimea, kelemen73, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!