SunSet Blvd. információkérés

Több
10 éve 8 hónapja #32701 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia, felkeltetted az erdeklödesemet, tesztelni fogom öket. a tapasztalatokrol beszamolok itt kesöbb.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gabpap
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32702 Írta: pancelandi
pancelandi válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Sziasztok! Én náluk dolgozom most már több , mint másfél éve. Mivel szlovák cég, ott vagyok bejelentve, oda adózom... Így természetesen német biztosítás és nyugdíj nincs! EU-s kék kártyám van, amit tőlük kaptam. A fizetéssel normálisak, nem trükköznek és a szlovák adójogi törvények kiskapuit kihasználva minimális az adózásom is. Minden hónap 20-án van fizetés, amikor az előző hónapot fizetik ki. Nekem nincs velük gondom. Sok sikert!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin, kirschblute, gabpap
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32703 Írta: gabpap
gabpap válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia Andi,
Nagyon köszönöm, hogy megosztottad a személyes tapasztalatodat! Még azt szeretném megkérdezni, hogy a gondozottak besorolása mennyire felel meg a valóságnak és a családdal volt-e skypos interjú a kiutazás előtt? Fizetett szabadságot írnak az itthon töltött egy hónapra is, ez teljes összeg? Holnap lesz a második interjú velük,azért nem tudom még ezeket az infókat.
Köszönöm és Neked is további sok sikert!
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32704 Írta: pancelandi
pancelandi válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Nekem napi díjam van kiküldetési szerződés alapján, tehát az itt töltött idő alapján kapom a fizetésem (36€/nap)- ez adómentes. Van ~120€ havi alapbérem, az adóköteles. Ezen felül havi 90€ utazási költség, ha nem ők utaztatnak. Ez is adómentes. Én nem váltásban dolgozom, 3 havonta vagyok otthon 2 hetet. Ezt az időt a család megoldja, ők felügyelik. Fizetett szabadság így tehát nincs, arra kapsz napi díjat, amit kint töltesz. A családdal én telefonon beszéltem kiutazás előtt. De ez leginkább azért van, mert informatikában nem túlságosan jártasak :)
A gondozotti besorolásról nem tudok mit mondani, én ugyanott vagyok tavaly januártól. (dec végén befejezem, és tudom ajánlani a családot bátran, nagyon rendesek)
Ha van még bármi kérdésed, ha tudok szívesen válaszolok.
Egyébként, ha tartósan szeretnél kint maradni (letelepedésben gondolkodsz, inkább német ügynökséget ajánlok, elsősorban a biztosítás és egyéb szociális vonatkozások miatt. Ha "ugródeszkának" szánod, vagy csak átmenetileg szeretnél kint lenni, akkor jó választásnak tartom.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gabpap
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32709 Írta: Pflegerin
Pflegerin válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Kellemesen meglepödtem a tegnap deleötti teszt jelentkezesem utan, mivel meg aznap delutan jelentkezett egy Hajos Edwin nevü uriember, aki elsösorban a nemet tudasomat volt hivatott tesztelni, . atarsalgasi szintet elvarjak. Viszont elmondta azt is hogy kevesebb tzdasu alkalmazottakkal is dolgoztatnak.majd telefonon felvilagositast adott a konkret jelentkezes meneteröl.
Pozitiv:
A gyorsasag, ahogyan reagaltak, azonnal elmondta a legfontosabbakat, peldaul hogy a ceg szlovakiai, igy a szlovak ceg alkalmazottai a gondozonok, akiket mint a cegük alkalmazottait, kiküldeteses viszonyban közvetitik ki nemetorszagba.Elmondasa szerint, a gondozo a kepesitesehez es gyakorlatahoz illö csaladokhoz kerül kiközvetitesre, ettöl függ a berezese is.
Naluk 3 honap a kiküldetes, es egy honap a pihenöidö.amit fizetnek...ezt nem tudom hogyan csinaljak, de ez volt az info. eddig hasonlo szisztemarol nem halottam, de ha valoban igy van, akkor pozitiv.
Negativ:
Itt csak a jelentkezest tudom kritizalni, ami nekem tul bürokratikusnak tünik,kitöltes, kinyomtatas, alairas, szkenneles, stb de lehet szlovakiaban ez a megszokott. Regi modi vagyok, a szerzödeseket szemelyesen szeretem intezni es alairni.Az nem tetszett, hogy mar a sima kötetlen jelentkezeskor, minden info es szerzödes elött kerik a kerdöivükön a bankszamlaszamom, referenciaim, stb. A Ezt altalaban mar a konkret interjuk alkalmaval illik elkerni. ami termeszetes.
Fazit:
Mindent egybevetve, pozitiv a teszt. Akinek valoban csak egy ugrodeszka kell, mint fenntebb irtaa kolleganö, annak megfelel.
Mindenesetre maradok a meggyözödesemnel, hogy a legbiztonsagosabb es kifiztetödöbb egy nemet cegnel jelentkezni, annak aki amugy is tarsalgasi szinten beszeli a nemet nyelvet,, es a nemetorszagi idösgondozasban akar tenykedni.
Akar benntlakasosban, akar idösotthonban, akar ambulans szolgalatban.
Aki a szlovak ceg alkalmazottjakent van kiküldetesben, annak sok sikert. Az egyetlen amit nem ertek, miert kell megkerülni.ennyire, ha valaki amugy is nemetorszagban akar dolgozni:) Van internet, telefon, utanna jarhat nemet közvetotöknek...es egyszerüen jelentkezik a neki szimpatikusnal.:)
Minden kolleganak es kolleganönek sok sikert kivanok, akarmilyen cegnel dolgozik, avagy önalloan keresi a kenyeret.:)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, kirschblute
Téma zárolva.
Több
10 éve 8 hónapja #32712 Írta: wmari
wmari válaszolt a következő témában: SunSet Blvd. információkérés

Szia,
a napi,adómentes 36 Eu borzasztóan kevés!Ha szakképzett vagy,és minimum középfokon beszélsz németül,valamint három hónapi szolgálat után csak kettő hetet pihensz-nos,remélem iszonyúan fiatal vagy,és decemberben tényleg abbahagyod.
Ha véletlenül folytatod-sürgősen keress másik céget !Ma érkezett a jobinfo közvetítésében egy svájci idősápoló/vagy ápolónői álláskínálat,havi bruttó 5 000 Frankért.Ez itt reális-de ne feledd,MINDENKI adózik,nyugdíjas is,azonosan:30 %-ot !
Megint ez a fizetett szabadság ellentmondás-nem hiszek a cégnek,egyikünknek ezt mondja-pl. Pflegerinnek-másnak mást :) ,Neked sincs fiz.szabid,másnak se.beleugrani segítség nélkül a szlovák adózási rendszerbe? Az utazási költséget pedig a család fizeti mindig,nem a cég!Jóságos vagy,hogy megspórolod a minimum havi hazautazást !
Sok szerencsét,ifjúság előre !!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Pflegerin
Téma zárolva.