Zollner Elektronik információkérés

Több
10 éve 1 hónapja #35542 Írta: Zsuzsó
Zsuzsó válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Szia Gergoo!Sziasztok!

Biztos emlékeztek arra,hogy pár hónappal ezelőtt volt egy átverési fórum ezen az oldalon!Akkor én megígértem,hogy ha valami fejlemény lesz megírom tanúságképp a külföldre vágyakozó embereknek./is/.
Nos tömören aki nem emlékezne rá:
Volt egy internetes hirdetés csomagolói munkakörbe Németországba,amelyet a Zollner Elektronik A.G.cég nevében adtak fel.
Nyelvtudás nélkül,jó kereseti lehetőséggel!
A hirdetés feladója nevezett Szabó Brigitta volt egy hamis telefonszámmal.Az indulás Budapest Felvonulási tér 01.17. 13.00.
Akkor én leírtam,hogy az öcsém bedőlt nevezett Brigittának és az sem volt titok,hogy az összeg amit kifizetett 152.000Ft volt.
Feljelentés történt akkor és ma érkezett egy telefon a rendőrségről.
/Persze hozzáteszem,hogy öcsém kiment dolgozni így annyiba kapcsolódtam én be az ügybe,hogy mindent segítek neki intézni.Így a rendőrségről nekem telefonáltak!/
Az van,hogy a kért összeget a CIB bank egyik fiókjába utalta a csalóknak/valószínűleg hamis adatokkal/és a bank nem igazán hajlandó kiadni a számlatörténetet.
Azt mondta a nyomozó a telefonba,hogy kb.2 hónap mire kiadja a bank a kért adatokat.
Meglepődtem a híváson hisz biztosak voltunk benne,hogy az ügyet lezárják eredmény nélkül.
Erre mondtam a nyomozónak,hogy azért lett feljelentés téve,mert a csodákban úgysem hiszünk és hátha....
A nyomozó közölte,hogy nehogy azt gondoljam,hogy nem lesz ebből semmi, ugyanis forrónyomon dolgoznak az ügyön mivel az ország több pontján tettek feljelentést és számos telefonhívást kapott a nálunk található kapitányság is.
És kezdte sorolni a városokat is.
Úgy meglepődtem,hogy nem akartam elhinni.
Szóval akár már rács mögött is lehetne a "Szabó Brigitta"ha a bankok legalább az ehhez hasonló ügyekben lojalitást vállalnának.
Hát ennyi.A további fejleményeket szintén megírom!
Szép Napot!!!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 7 hónapja #37507 Írta: Zsuzsó
Zsuzsó válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Sziasztok!

Pár hónapja történt egy átverés a Zollner kft-vel kapcsolatban és mivel ma kaptunk egy levelet a rendőrségtől gondoltam ezt is megosztom veletek
Mint a levélben kiderült maga a cég is tett feljelentést a csalás miatt. Több Rendőrkapitányságra érkezett feljelenés és így összevonva az adatokat vizsgálták az ügyet.
Sajnos felfüggesztették mivel az illető személyazonossága ismerté vált de a hol léte nem.Így az illető (gyanúsított) ellen körözés van érvényben illetve elfogatóparancs van kiadva.Ha elkapják folytatódik az ügy.
Az illető neve:Bujdosó Balázs Tibor és ecsédi lakos.
Alakul az ügy.Mivel kiköltöztünk Angliába így minden fórumon megírom a történetét,és kiadóm az illető nevét és a városét ahol lakik.
Szép napot mindenkinek.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 7 hónapja #37508 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Zollner Elektronik információkérés

Zsuzsó írta: Pár hónapja történt egy átverés a Zollner kft-vel kapcsolatban és mivel ma kaptunk egy levelet a rendőrségtől gondoltam ezt is megosztom veletekMint a levélben kiderült maga a cég is tett feljelentést a csalás miatt. Több Rendőrkapitányságra érkezett feljelenés és így összevonva az adatokat vizsgálták az ügyet.Sajnos felfüggesztették mivel az illető személyazonossága ismerté vált de a hol léte nem.Így az illető (gyanúsított) ellen körözés van érvényben illetve elfogatóparancs van kiadva.Ha elkapják folytatódik az ügy.
Az illető neve:Bujdosó Balázs Tibor és ecsédi lakos.Alakul az ügy.Mivel kiköltöztünk Angliába így minden fórumon megírom a történetét,és kiadóm az illető nevét és a városét ahol lakik.Szép napot mindenkinek.


Jó a neve! Nehéz lesz elkapni! :chuckle:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!