IPTV tapasztalatok

  • krisztike708
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 5 napja #30353 Írta: krisztike708
IPTV tapasztalatok téma létrehozva krisztike708 által

Sziasztok Fórumozók!Én a párommal Triftern-ben élek.Braunau-tól,kb 20 km
egy hónapja béreltünk ki egy lakást.Mint kiderült,a parabola antennánkat,nem engedik felszerelni,mert rontja a ház imiget. nagyon hiányoznak a magyar csatornák.
Most hallottunk az IPTV-ről.Próbáltunk utánna nézni,de nem sok sikerrel.A segítségeteket szeretnénk kérni,hogy ha tudtok bármit ezzel kapcsolatban,kérjük irjatok.
Üdv mindenkinek! :confused:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 napja - 11 éve 4 napja #30356 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: IPTV tapasztalatok

krisztike708 írta: Sziasztok Fórumozók!Én a párommal Triftern-ben élek.Braunau-tól,kb 20 km
egy hónapja béreltünk ki egy lakást.Mint kiderült,a parabola antennánkat,nem engedik felszerelni,mert rontja a ház imiget. nagyon hiányoznak a magyar csatornák.
Most hallottunk az IPTV-ről.Próbáltunk utánna nézni,de nem sok sikerrel.A segítségeteket szeretnénk kérni,hogy ha tudtok bármit ezzel kapcsolatban,kérjük irjatok.
Üdv mindenkinek! :

Kedves Krisztike! Itt a BRD-ben van egy törvény arra, hogy ha külföldi a bérlő akkor a bérbeadónak legalább 1 az az EGY olyan TV adót kell biztosítania, ami a bérlő anyanyelvén van! (Sajnos a paragrafust nem találom egyelőre, de keresem) Mi pl. egy nagy tömbházban lakunk a 2. emeleten. Álatlánosan tilos a parabóla kirakása az erkélyekre. Mégis sok helyen látható ilyen (nálam is volt*) mert a külföldi bérlőknél ezt kötelesek engedni! Azt viszont megszabhatja a bérbeadó tulaj, hogy hova rakhatod. Nálunk annak ellenére, hogy kábel TV van és azon jön a borzalmas "Duna 1" mégis fel lehetett szerelni! Mi az UPC rendszert használtuk, amig meg nem csömörlöttünk a magyar adóktól, s ezen belül a politikától!

Kabel Deutschland bejátsza a Duna TV műsorát megosztva a csatornát a Kozák TV-vel. Reggel 8-tól este 20:00-ig kozák. Este 20-tól reggel 8-ig meg a magyar Duna jön. Néha, hetente 1x megnézem a hireket, de mivel tele az adó román és más kisebbségi hirrel így kerülöm mert minket inkább a magyar hirek érdekelnének!!

** Volt nálam UPC. Otthon magyar szerződés. Kihoztam, beszereltem jól működött. Egy én után leszereltem, mert az az szemfényvesztés és etetés ami az otthoni TV-ben megy nekünk már kibithatatlan volt! (Nem is beszélve a Győzikékről meg Balázsokról) Ezért inkább az interneten nézem meg, ha valami érdekel! Neked is azt ajánlom, ha sehogy sem tudsz a bérbeadóval megegyezni.(ha ugyanis a törvényre hivatkozol lehet, hogy felmond!) Az interneten a legtöbb magyar adó és az oldalon is elérhető (néhány) de ehhez egy szélessávú internet kell. 6000-es már jó, de jobb ha méggyorsabb! Az előfordulhat, hogy nem live az adás hanem kicsit késve "stream"-es fut néhány műsor! (A rádiókat sokat hallgatom a melóban, fülhallgatóval)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: krisztike708

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 napja #30357 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: IPTV tapasztalatok

Neked is azt ajánlom, ha sehogy sem tudsz a bérbeadóval megegyezni.(ha ugyanis a törvényre hivatkozol lehet, hogy felmond!)

Ugy lesz.
Vannak igenis olyan törvenyek es hazirendek ahol nem engedi meg
a tulajdonos vagy dessen Hausverwaltungja, hogy Parabola Antennak csufitsak
a homolokzatat a sajat hazanak, mert ez ertekcsökkentest jelentene egy esetleges
eladas szandekanal.
Csak meg kell nezni a török negyedeket, vagy a meg nem integralt "Mitbürgerek"
kerületeit.
Ezert ma mar igen sokan olyan szolgaltatot valasztanak pl. "Unitymedia" akik
rendelkeznek külföldi adasok szolgaltatasaival.
Ezert, ha meg van tiltva meg se probald, mert ahogy a dct. urasagomek is
irta felmondast vonhat maga utan.
Miert kell allandoan a szel ellen pisalni ? :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • krisztike708
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 4 napja #30360 Írta: krisztike708
krisztike708 válaszolt a következő témában: IPTV tapasztalatok

Köszönöm szépen a gyors választ!
Nem akarunk vitába szállni a Főbérlővel.Még csak egy hónapja lakunk itt,jobb a békesség.
Mostanság kötik be az internetet,ami remélhetőleg alkalmas lesz a tévézéshez.
Viszont az IPTV-ről azt olvastam,nem kell összekeverni az online tévével,mert előbbinek sokkal jobb a minősége és az internet ha kicsit gyengébb is,nem akadozik a műsor. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 napja #30361 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: IPTV tapasztalatok

Kedves Krisztike! Teszteltem az általam az előbb betett linket, de ez rossz, mert nem jönnek be az adók. EZEN << a link viszont más sokszor néztem TV-t használd ezt! Így jár az ember, ha csak jár a szája és nem néz után a adolgoknak. A linket az előbb csak kikerestem, de nem teszteltem! Ez itt tényleg jó, nálam eddig jól működött!
Bocsika!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 napja #30369 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: IPTV tapasztalatok

krisztike708 írta: Köszönöm szépen a gyors választ!
Nem akarunk vitába szállni a Főbérlővel.Még csak egy hónapja lakunk itt,jobb a békesség.
Mostanság kötik be az internetet,ami remélhetőleg alkalmas lesz a tévézéshez.
Viszont az IPTV-ről azt olvastam,nem kell összekeverni az online tévével,mert előbbinek sokkal jobb a minősége és az internet ha kicsit gyengébb is,nem akadozik a műsor.:

Ez a Te döntésed! Nekem biztosan nem kellene mert a vodafonnál van ilyen. Nekem ez a cég olyan, mint az aknamező! Volt velük egy nem kicsi konfiktusunk, s nem egy fair cég a tapaszataltunk szerint. Mo.-on is azonnal kikapcsolom ha a német mobil a magyar vodafonra áll rá! Tőlem egy fillért sem! Itt az ajánlatuk az >> IPTV -re.

Vodafone DSL plus IP-TV Paket: Der beliebteste Vodafone Komplett-Tarif, erhältlich ab einer technisch verfügbaren Internet-Bandbreite von 4700 kBit/s. Beinhaltet Telefonflat, Internetflat und digitales Fernsehen (IPTV) zum Pauschalpreis ab nur 39,95 € monatlich.


Szerintem 40 euróért nagyon drágák, pláne ha csak 4700 -as a net! Ez ugyais csak elméleti érték, s mindig kevesebb. Nekünk a Kabel Deutschlnd-nál 32 ezres van ami gyakorlatilag 26-28 ezer körüli 19,90€. Igaz ez csak internet, de a magyar TV is megy ha kell, ezzel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!