Albérlet kutyával, macskával

Több
12 éve 2 hete #17958 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

Groenendael írta: Szia, köszi a választ. Mint írtam, nem Buksiról és Morzsiról van szó, akik ki vannak csapva az udvarra egy darab láncon, hanem olyan többszörös díjnyertes tenyészkutyákról, akiket a gyerekeinknek tekintünk. Magyarán kizárt, hogy nélkülük menjünk bárhová is -- ennyit a kompromisszumokról.

Köszi a felajánlást, de Öhringenben lenne munkánk, tehát annak max. 30 km-es körzetében kellene valami lakóhely. Ház/lakás, mindegy, a bérleti költséget+kauciót nyilván tudnánk fizetni, van egy kis félretett pénzünk erre a célra, nem egy szál gatyában szándékozunk kitelepedni. :-)

HA ennyire pedigres kutyak vedd fel a kapcsolatot vmilyen helyi fajtatenyesztovel vagy klubbal. Felajanljatok a tapasztalataitokat esetleg klubtagok lesztek. (Az amugy is az egyik legjobb a beilleszkedeshez) Hatha tudnak segiteni.
Maskulonben Decotextnek igaza van. Vagy kompromisszum vagy hatranyba hozzatok magatokat. De nyilvan a ti dontesetek, mi az ami nektek megeri. (2 kutyaval szerintem eselytelen olyan alapteruletu lakast talalni amit amugy kiadnanak 2 felnottnek. Ha meg nagyobb akkor ez a kezdes akar nehany szaz euro plusz berleti koltsegbe (plusz ado) is bekerulhet havonta. Ha talaltok olyan berbeadot aki akceptal ismeretlenul 2 kutyat. Vagy valami haz nagyon "videken", de akkor meg a mobilitas rovasara megy.)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 2 hete #17975 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

Groenendael írta: Szia, köszi a választ. Mint írtam, nem Buksiról és Morzsiról van szó, akik ki vannak csapva az udvarra egy darab láncon, hanem olyan többszörös díjnyertes tenyészkutyákról, akiket a gyerekeinknek tekintünk. Magyarán kizárt, hogy nélkülük menjünk bárhová is -- ennyit a kompromisszumokról.Köszi a felajánlást, de Öhringenben lenne munkánk, tehát annak max. 30 km-es körzetében kellene valami lakóhely. Ház/lakás, mindegy, a bérleti költséget+kauciót nyilván tudnánk fizetni, van egy kis félretett pénzünk erre a célra, nem egy szál gatyában szándékozunk kitelepedni.

Én akkor is meggondolnám a dolgot, mert nem hogy nagyon nehéz igy lakhelyet találni, itt bzony más törvények érvényesek a kutyákra. Szájkosár kényszer, adó, csippelés, és arról külön könyvet lehetne írni, hogy egy jobb állatorvos (nem pancser) mennyibe kerülhet..... Szerintem ha mindenron az ebek, akkor maradni kell otthon!

Mindenesetre sok sikert! A terület Würzburg és Stuttgart között jó hely! Minden közel van: Frankfurt a. M. Nürnberg, Mannheim, Karlsruhe, Ti meg benne a közepében, csak hát az ebekkel gond lesz!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19008 Írta: nemethnoemi85
nemethnoemi85 válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

Szia!
Sajnos én is csak azt tudom javasolni hogy kitartás. Nekünk egy 10 kilós menhelyes kiskutyánk van és mi sem vagyunk hajlandóak lemondani róla, szintén családtag, uh teljesen megértelek. Teljesen jól nevelt, engedelmességi vizsgás kutya, de 2 hónapja most találtunk először egy lakást, ahol a kutya hallatán nem zavartak el minket egyből. Minden nap nézegettük a netet és rengeteg lakást felhívtunk. Mi Hessen közelében vagyunk, a párom perfekt német, kettős állampolgár, de így se könnyebb. Mi az immobilienscout24.de-n kerestünk. Hiába volt beírva hogy lehet háziállat, a kutyát nem engedik szinte sehol. Szerintem az válik be a legjobban ha személyesen el tudnátok menni, esetleg a kutyákkal, hogy lássák őket is. Elég bizalmatlanok, hiába mondod hogy jól nevelt kutyák, nekünk se hitték el. A telefonba meg nem érdemes túlecsetelni hogy van 2 kutya, mert el se juttok a személyes találkozóig. Ez csak az én tapasztalatom, de álmomba nem gondoltam volna, h ilyen nehéz kinn a lakás ügy. Hajrá!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19013 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

Sziasztok!
Cicát is kell chippeltetni, ha kiviszem magammal?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 11 hónapja #19016 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

szamitimi írta: Sziasztok!Cicát is kell chippeltetni, ha kiviszem magammal?

Elvileg igen, s ez a saját érdeked. Ha elveszik, meszökik vagy valami van (ellopják) akkor azonnal be tudják azonositani. Nekünk 15 évig volt cicánk, a gyerekekkel nőtt fel, de nem volt csippje, viszont minden oltást megkapott annak ellenére, hogy csak a mo.-i kérönknál tudott kimenni, itt a II. elemeten lakunk, s csak az erkély volt...Sajnos már nem él.

Infó: legtöbbször csak a drága fajcicákat csippelik, de nekünk soha nem kellett ilyen túltenyésztett, szellemifogyatékos macsek! Nincs okosabb egy keverék házicicánál.
A szörmók "keressük Petőfit" tekintetű géncsodákkal csak a gond van!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: szamitimi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 11 hónapja #19017 Írta: szamitimi
szamitimi válaszolt a következő témában: Albérlet kutyával, macskával

Köszönöm a választ. SAJNÁLOM A CICÁDAT. Az enyém átlagos házi cica.
Ezek szerint nem kötelező a chip?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!