Lakcímbejelentés

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35418 Írta: csaknorisz
Lakcímbejelentés téma létrehozva csaknorisz által

Én lakcímbejelentéssel kapcsolatban kérdezősködnék.
Már 2 éve Németországban dolgozok sofőrként és volt ahol a cég telephelyére voltam bejelentve, volt, hogy nem volt német lakcímem.
Mivel kamionozok, így nincs bérelve lakásom...hisz a kamionban alszok egyszer itt, máskor ott.
3-4 hét munka után 1 hetet Magyarországon vagyok.
Sajnos a mostani munkahelyem nem jelent be a telephelyére, így jelenleg nincs lakcímem.
Normálisan, bejelentve dolgozok úgyhogy teljesen tiszta minden.
Csak mégis jó lenne egy lakcím, mert sok dolog intézéséhez is kellene. ( Adókategória, Familienkasse stb.) Föleg az adóm miatt nem mindegy, mert így az 1-be vagyok...és a 3-ban lennék.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35419 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

csaknorisz írta: Én lakcímbejelentéssel kapcsolatban kérdezősködnék.
Már 2 éve Németországban dolgozok sofőrként és volt ahol a cég telephelyére voltam bejelentve, volt, hogy nem volt német lakcímem.
Mivel kamionozok, így nincs bérelve lakásom...hisz a kamionban alszok egyszer itt, máskor ott.
3-4 hét munka után 1 hetet Magyarországon vagyok.
Sajnos a mostani munkahelyem nem jelent be a telephelyére, így jelenleg nincs lakcímem.
Normálisan, bejelentve dolgozok úgyhogy teljesen tiszta minden.
Csak mégis jó lenne egy lakcím, mert sok dolog intézéséhez is kellene. ( Adókategória, Familienkasse stb.) Föleg az adóm miatt nem mindegy, mert így az 1-be vagyok...és a 3-ban lennék.


Nem akarlak elkeseriteni, de ki van zárva, hogy legálisan dolgozol! Ahoz, hogy legálisan dolgozz lakcim kell valahol, mert adószámnak is kell lennie, s egy bankszámla is kell ahova utalják a fizetésed! Kell betegbiztositás is ami szintén nem megy lakcim nélkül! Az én meglátásom, hogy teged mint szabad bedolgozót (mint önélló vállalkozót) jelentett be a céged, s lehet (?) hogy Mo.-ra utalják neked a lét! Ennek nézz utána mert sokba fog kerülni ha megcsipnek mert semmilyen járulékot nem fizetnek utánad! Még az is lehet hogy a nyugdijadba sem számit bele! (Arról nem is beszélve, hogy ha beteg leszel vagy valami törtenik!)

Szóval ezeknek feltetlenül nézz utána mert ha csak most (2 év után) jut eszedbe az adókategória akkor ott nagy bajok lehetnek. Gondolj arra is, hogy utólag is fizettethetnek....s az nem lesz kevés!
Mi az a "Famillienkasse"? A betegbiztositóra gondoltál?

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: prosperus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35421 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Szia Csaknorisz!

Erre a kérdésedre Csak Norisz tud választ adni!!! Najó, viccelek, feldobott labda volt a nickneved!

SZóval igen, az első kérdés: milyen viszonyban állsz a német munkáltatóddal? Kiküldetésben/bérbeadásban magyar munkáltató által, vagy német munkáltatód van? Hol van a lakóhelyed/tartózkodási helyed? Csak Magyarországon, tehát azzal a lakcímmel vagy itt Németországban bejelentve?
Foglalkozásodból adódóan nem csodálkoznék azon, hogy nincsen német lakcímed, ez esetben adójogilag beschränkt steuerpflichtig (korlátozottan adóköteles) vagy. (ld. link):


Vendégek elől rejtve. Jelentkezz be vagy regisztrálj a tartalom teljes megtekintéséhez.

Ami azt jelenti, hogy köteles vagy!!! adóbevallást készíteni, de nem vehetsz igénybe (vagy csak korlátozottan adókedvezményeket). A Kindergeld alapvetően németországi lakcímhez (Wohnsitz oder gewöhnlicher Aufenthalt) kötött, bizonyos feltételek mellett mégis igényelhető, szóval nem lehetetlen, erre külön rendelkezéseket tartalmaz a Bundeskindergeldgesetz:

" §1 Anspruchsberechtigte
(1) Kindergeld nach diesem Gesetz für seine Kinder erhält, wer nach § 1 Absatz 1 und 2 des Einkommensteuergesetzes nicht unbeschränkt steuerpflichtig ist und auch nicht nach § 1 Absatz 3 des Einkommensteuergesetzes als unbeschränkt steuerpflichtig behandelt wird und
1. in einem Versicherungspflichtverhältnis zur Bundesagentur für Arbeit nach dem Dritten Buch
Sozialgesetzbuch steht oder versicherungsfrei nach § 28 Absatz 1 Nummer 1 des Dritten Buches Sozialgesetzbuch ist"

Tehát lefordítva jogosult az, aki Németországban nem rendelkezik korlátlan adózási kötelezettséggel és kérvényre sem tekinthető korlátlanul adókötelesnek ÉS (most j0n a lényeg!!!)
az SGB III szerint biztosítási viszonyban áll (Versicherungsverhältnis) a munkaügyi központtal.
Idézem:
"§ 24 Versicherungspflichtverhältnis
(1) In einem Versicherungspflichtverhältnis stehen Personen, die als Beschäftigte oder aus sonstigen Gründen versicherungspflichtig sind."

Ezért kérdeztem az elején a munkaviszonyod jellegét! Ha itt vagy munkavállaló, belföldi szerződéssel (nem kiküldetés!!!) akkor esélyed van a Kindergeld jóváhagyására.

Alapvetőleg egyébként az EStG § 62 rendelkezései mérvadóak (ez csak érdekesség):

"Für Kinder im Sinne des § 63 hat Anspruch auf Kindergeld nach diesem Gesetz, wer
1. im Inland einen Wohnsitz oder seinen gewöhnlichen Aufenthalt hat oder
2. ohne Wohnsitz oder gewöhnlichen Aufenthalt im Inland
a) nach § 1 Absatz 2 unbeschränkt einkommensteuerpflichtig ist oder
b) nach § 1 Absatz 3 als unbeschränkt einkommensteuerpflichtig behandelt wird."
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35423 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

DECOTEXT írta:
Mi az a "Famillienkasse"? A betegbiztositóra gondoltál?


Sir: Familienkasse = Kindergeld (csak úgy mondom...)

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Athena1985, zsoltiabéka, zigglo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 1 hónapja #35424 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

gejza írta:

DECOTEXT írta: Mi az a "Famillienkasse"? A betegbiztositóra gondoltál?

Sir: Familienkasse = Kindergeld (csak úgy mondom...)


Köszi! Ez eddig nálam vagy "Kibdergeld" volt vagy családipótlék!
A szó jelentése nálam családi pénztár vagy családi kassza, ami semmit nem
mondott nekem (értelemszerűen). Mindig tanul az ember....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35427 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

DECOTEXT írta: Köszi! Ez eddig nálam vagy "Kibdergeld" volt vagy családipótlék!
A szó jelentése nálam családi pénztár vagy családi kassza, ami semmit nem
mondott nekem (értelemszerűen). Mindig tanul az ember....


Na azért ez nem nyelvlecke volt... :clap: A Bundesagentur für Arbeit égisze alá tartozó Familienkasse folyósítja a Kindergeld-et. Így megvan ??

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!