Lakcímbejelentés

Több
9 éve 5 hónapja #38053 Írta: vikmag
vikmag válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Ertem, koszonom.
Elmeletileg egyebkent annak nincs akadalya, hogy Budapesti munkaadoval itt alberletet vegyek ki es utana azt a cimet be is jelentsem itt.
Ezutan bekotheto az internet vehetek mobiltelefonba kartyat, szamot? Ugyanigy elmeletileg az sem akadalyozott, hogy erre a cimre a gyerekeket is bejelentem es itt jarnak majd suliba?
Gyakorlatban mi a gond, bizalmatlansag (a foberlo reszerol)? Ha ceges uton keressuk meg a kiszemelt alberlet tulajdonosat, talan jobban jarunk. (?) Van egy konkret, nincs ra provizio (kaucio persze van), nem olcso ez egy masik kerdes.
De mint elso lepes nem tudom hogy lenne jobb "megpalyazni".

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38054 Írta: vbela64
vbela64 válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Kedves Vikmag!

Itt Németországban nyugodtan bérelhetsz lakást bárhol. Esetleg azt fogják kérdezni, hogy milyen rendszeres jövedelmed van, de igazából nem kérik, nem kérhetik a munkaszerződésed. De biztos, hogy kérnek 2-3 hónap kauciót. Ezt sajnos az első egy-két évben neked kell "elővarázsolni", de később már lehetséges "biztosítási" alapon szerződni társasággal akik ezt átvállalják. Persze nem ingyen, de még sem egyszerre 2-3 szoros költség.
Bejelentkezéshez nem kell a magyarországi lakcímedet (a családnak sem) megszüntetni. De fontos, hogy legyen bérleti szerződésed, illetve igazolás a lakás tulajdonostól, hogy bérled a lakást (szobát, lakrészt, stb.).

Tehát nyugodtan állj neki keresgetni, lehetőleg úgy, hogy a család is elférjen.

Még néhány "tanács", ami Mo.-n nem ilyen egyértelmű tehát figyelj rá:
Kaltmiete: ez csak a lakás alapterületére vonatkozik.
Warmmiete: ez tartalmazz általában már valamilyen fogyasztási átalányt. Lehet: fűtés, víz (hideg, meleg), gáz a főzéshez, lépcsőház takarítás, lift, parkoló hely,
Ami nincs benne a Warmmietében, arra neked kell szerződést kötnöd a szolgáltatóval! Villany, Gáz, Víz
Kaució: 2-3 havi Kaltmiete, igazából a bérlet felmondása után lelakható, javításra, tisztításra, festésre fordítható, vagy vissza is fizetik.
Pauschale: Ezt az ingatlan közvetítőnek fizeted, ez nem térül meg, ez az ő munkadíja. általában 2,35 szerese a Kaltmietének. Ha lehet kerüld el. :)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, vikmag

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38055 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Mostantól kerüljétek légyszíves, hogy két témát érintő kérdések és válaszok jelennek meg ebben a topikban!
Lakcímbejelentés marad itt, albérlettel kapcsolatos kérdéseknek és válaszoknak pedig itt a helye: Albérlet Németországban ;)
Kösziiiiiiiiiii

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38224 Írta: geringerildi
geringerildi válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Sziasztok.Az lenne a kérdésem ha én magánházba szeretnék bejelentkezni Németországba akkor kell az ott lakónak is beleegyezése??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38225 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Nem értem a kérdést de az biztos, hogy a tulajdonos beleegyezése bőven elég. ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: geringerildi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 4 hónapja - 9 éve 4 hónapja #38228 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

geringerildi írta: Sziasztok.Az lenne a kérdésem ha én magánházba szeretnék bejelentkezni Németországba akkor kell az ott lakónak is beleegyezése??


Nem. Az ott lakónak nem kell, de a tulajnak az engedélye az feltétlenül kell, különben illegális épületfoglalásnak számít!
Szerződés nélkül semmi ilyet ne tegyél!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!