Lakcímbejelentés

  • frukov
  • frukov profilkép
  • Nem elérhető
  • New Member
  • New Member
  • Addig kezdj hozzá a nehéz dolgokhoz,amíg könnyűek.
Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35548 Írta: frukov
frukov válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

csaknorisz írta: Én lakcímbejelentéssel kapcsolatban kérdezősködnék.
Már 2 éve Németországban dolgozok sofőrként és volt ahol a cég telephelyére voltam bejelentve, volt, hogy nem volt német lakcímem.
Mivel kamionozok, így nincs bérelve lakásom...hisz a kamionban alszok egyszer itt, máskor ott.
3-4 hét munka után 1 hetet Magyarországon vagyok.
Sajnos a mostani munkahelyem nem jelent be a telephelyére, így jelenleg nincs lakcímem.


Sziasztok!
Hasonló munkát ajánlottak a férjemnek is, ugyanilyen munkakörben, kamionosként.
Férjemnek sem lenne csak olyan lakcím, amire támogatást (pl. Kindergeld) nem lehet igényelni.
Már első perctől gyanítottuk, hogy valami nincs rendben ezzel a munkával! Azért is próbáltunk mindenhonnan infot gyűjteni! Nekünk speciel magyar a kiközvetítő cég. Rengetegen jelentkeznek náluk állásra.
Köszönöm hozzászólásaitokat, nagy segítség!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35553 Írta: csaknorisz
csaknorisz válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Tévedésben vagy!
Már az adóbevallásomat is beadtam...vissza is kaptam egy kis pénzt.
Van AOK-s biztosításom is, melyet már a magyar tb is befogadott...azaz a kinti kártyám alapján bármilyen ellátásra jogosult vagyok...szóval minden jól működik lakcím nélkül is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35561 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Kedves Csaknorisz!

Nem tudom kinek szántad az előbbi írásodat, de a Kindergeld-del kapcsolatban tettél fel kérdést és bizonyára csak én veszem komolyan a válaszadást, semmilyen visszajelzést nem adtál!
Természetesen megy az összes általad említett dolog lakcím nélkül Németországban...sikerült a Kindergeldet is akkor elintézned?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35568 Írta: csaknorisz
csaknorisz válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Sajnos nem tudom, hol van az írásod...nem láttam sehol...bocsi. Ezt egy okosnak írtam.. Remélem meglesz a Te írásod is !!!
Még mindíg nem látom sehol...lehet velem van a baj !!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja - 10 éve 1 hónapja #35569 Írta: csaknorisz
csaknorisz válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Na megtaláltam a leveledet !!!
Igen már a 3. évet kezdtem el német cégnél dolgozni. Volt, hogy bejelentettek a telephelyre, de volt és van olyan cég is, aki a magyar címemre írja a bérpapírjaimat !! Azt hallottam, hogy az adóhivatalnál bejelenti a telephelyet,mert valahová csak kell fizesse a járulékot, adót stb.
Én a 2012 as évet a 3. adókategóriába adóztam, mivel beadtam az igazolásokat hozzá és oda is soroltak. Nyilván akkor volt címem. Vissza is kaptam az adóból egy keveset. 2013-ra is a 3. kategóriába adóztak utánam...most viszont nincs bejelentett címem. Közben megigényeltem a Kindergeldet, de megváltozott a melóhelyem és itt nincs címem. Még nem kaptam semmit a Familienkasse-tól.
Nem tudok sehová bejelentkezni "címileg" papíron, pedig senkihez se szeretnék beköltözni !!
Remélem ez nem lesz gond, mert elég sok pénz forog kockán !!
Ezért meg nem óhajtok lakást bérelni, hisz annyi lenne a Kindergeld összege...
Most lakcímet keresek...papíron.
Majd, csak találok valakit, aki " befogad"...és sose fog látni...
Azért köszi, hogy foglalkoztál velem !!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hónapja #35570 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Szia csaknorisz, látom még új fiú vagy :chuckle: , nézd meg ezt itt:
iranynemetorszag.com/forum/szallas-nemet...l?limitstart=0#35421
Egyébként itt már a 2. oldalon vagyunk, alul-fölül van egy "oldalfül", ott vissza tudsz lépni...

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!