Lakcímbejelentés

Több
10 éve 1 hónapja #35574 Írta: csaknorisz
csaknorisz válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Köszi, de közben már rájöttem a titokra...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete #35884 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Bejelentkezéssel kapcsolatban lenne nekem is egy kérdésem. Férjem kiküldetésben dolgozik 2 éve, a cég által biztosított lakásban lakik és oda is van bejelentve. A nyáron szeretnénk a gyerekekkel mi is kiköltözni. Ha lakást szeretnénk bérelni, ahol együtt laknánk, köteles a férjem is bejelentkezni? Azaz, ha ő a lakás bérlője (mivel kiköltözéskor nekem azonnal biztosan nem lesz még jövedelmem és munkaszerződésem, amit kérnek), kötelezhetik a bejelentkezésre a bérelt lakásba, ellenőrzik ezt? A munkahelye által biztosított lakásból nem jelentkezhet ki (szerződése miatt), ezért érdekelne, hogyan is működik ez. Köszönöm előre is a válaszokat! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete - 10 éve 1 hete #35892 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Szia Bakszi!

A helyzet az, hogy adójogilag több problémát is felvet az új lakcím létesítése...

1. Saját lakást (Wohnung) kap a férjed, vagy szállást (Unterkunft - közös helyiségekkel)?

2. Miért nem jelentkezhet ki a lakásból? Milyen jogcímen bérlik neki?

3. A párod kiküldetésben dolgozik és már 2 éve. Na most ha továbbra is ilyen státuszban marad, 24 hónap után itt Németországban válik járulékkötelessé a fizetése. Gondolom eddig csak az adóelőlegeket vonták tőle és az E101/A1 igazolással volt itt foglalkoztatva... Ha a cég folytatja jó magyar szokás szerint az effajta foglalkoztatást, akkor párodat ki kell jelentenie, majd ismét vissza. Ti akkor utána költöznétek ide?

3. Ha ti egy második lakásba költöztök be, melynek párod a bérlője, felvetődik a Zweitwohnungssteuer (másodlakás utáni adó) kérdése, melyet a második lakás után kell fizetni, ha a párod az elsőnek már "bérlője". Persze, ha a cég fizeti az albérletet, mentesülhetek alóla.

Itt a link hozzá (Stuttgart-ot vettem alapul, de minden körzet maga határoz az alaptörvény alapján: Artikel 105 Abs. 2a des Grundgesetzes (GG) )


A csatolmány rejtve van a vendégek elől.
Jelentkezz be vagy regisztrálj, hogy láthasd.


4. Mivel a párod munkáltatójának kiadás, szerintem örülne is neki, ha a szerződésben módosítanák ezt a passzust, melynek értelmében ti magatok gondoskodtok az albérletről és annak költségeiről, természetesen a fizetés emelesénék fejében... Esetleg alternatívaként egy hozzájárulás a nagyobb lakáshoz. A probléma viszont megint felmerül: párod kiküldetésben van itt, ami azt feltételezi, hogy átmenetileg tartózkodik csak itt!

5. A legegyszerűbb persze az lenne, ha párod kikerülne a kiküldetés státuszából és a német munkáltatója átvenné...

Nem egyszerű. Természetesen bármikor bérelhettek második lakást, mert a szabad mozgás elve alapján ott tartózkodtok, ahol akartok (megfelelő keretek között és jövedelmi háttérrel, ami ugye nálatok párod által biztosított), de egyszerűbb lenne az élet ezen csavar nélkül... SOk sikert!

Link:

Ez az üzenet csatolt fájlt tartalmaz.
Kérjük, hogy jentkezz be vagy regisztrálj a megtekintéshez.

A következő felhasználók mondtak köszönetet: bakszi

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 1 hete #35897 Írta: bakszi
bakszi válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Köszönöm a válaszodat Athena1985!
Igen, a férjem "jó magyar szokás szerint" dolgozik kiküldetésben, azaz minden évben 2 hónapra hazaküldik fizetetlen leállásra, amikor a cég kijelenti a lakásból. A cég saját tulajdona a lakás, mindegyikben 4-5 fő lakik, sajnos azt nem tudom pontosan milyen jogcímen vannak bejelentve. Ebből kikerülni azért nem lehet, mert konkrétan a munkaszerződésük meghatározza, hogy a család évente 2 hetet tartózkodhat a városban, ennek megszegése (kiköltözés) esetén azonnal kirúgják őket. Mivel a cég is tisztában van azzal, hogy ez személyiségi jogokat sért, nem bocsájtotta el azokat, akik kiköltöztették a családot (kivéve azokat, akik több fizu kértek emiatt és kijelentkeztek a céges lakásból), úgy tűnik valamilyen visszatartó erőként alkalmazzák ezt. A cég egyébként 30 éve jelent a magyaroknak is biztos és jól fizető munkahelyet (5 oldalas munkaszerződés minden pontját maximálisan betartva), ezért mindenki felháborodás nélkül tűri ezt a nem éppen kedvező pontját :( így marad az a megoldás, hogy a második lakásba csak bérlőként szerepelnek, nem jelentkeznek be. Mivel nekünk 2 gyerekünk is van, azért kérdezek tőletek, mert nem szeretnék ott meglepődni az emiatt adódó problémákon :) Köszönöm még egyszer a válaszod! :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38016 Írta: vikmag
vikmag válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Szia!

Engem is egy hasonlo kerdes foglalkoztat, leirom hatha esetleg van errol infod, hogy igy mi vonatkozik ram.
Egy budapesti munkahelyen keresztul vagyok egy nemetorszagi (München) cegnel kikozvetitve (egyebkent tartosabb idore), berezest az itteni szerint kapom utalas formajaban, ezekrol mind van szerzodes is. Jelenleg egy szallason vagyok, de mar nem sokaig, alberletbe szeretnek menni, a cimet bejelenteni (ugyanis jonne utanam csalad is). A kerdesem, hogy egy ilyen munkaszerzodessel elmeletileg siman kiberelhetek egy lakast es bejelenthetem a cimet? Magyarorszagon is van lakas (nem berelt, sajat) kijelentkezni nem szeretnek ha nem fontos.
Esetleg opciokent az is szobajohet, hogy en itt vagyok csak München-ben bejelentkezve es felesegem pedig Magyarorszagon, bar o is es a gyerekekek is itt elnenek velem. Nem tudom mik a lehetosegek igy, fontos lenne mert nemsokara jonnenek (ha mar lenne hova).

koszi!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 5 hónapja #38021 Írta: samchee
samchee válaszolt a következő témában: Lakcímbejelentés

Nem szeretnélek elkeseríteni, de München környéke nagyon felkapott és drága. Plusz egy kiközvetített szerződéssel nem lesz egyszerű lakást találni, vagy nagyon-nagyon sokba lesz. (Kaució, provizió) Próbálkozzatok környékbeli kissebb településeken.
Ha a család kijön akkor itt muszáj bejelentkezniük. A gyerekeknek a suli miatt, biztosítás minden...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!