Albérlet Németországban

Több
9 éve 8 hónapja #37273 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Albérlet Németországban

enileon írta: De szerintetek, hogy kapunk proviziómentes, kevés kaucóval, 4 gyerekekkel lakást??? Így hirtelenjében??!!

Nem lesz egyszerű de rá kell feküdni a dologra és akkor meglesz. ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37280 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Albérlet Németországban

gejza írta: Jánsza, jól értettem, hogy kiküldetésben vagy, azaz a munkáltatód magyar cég ??? Mert ha igen, akkor a kiköltözést sztem egyelöre hanyagoljátok: a kiküldö cég estétöl reggelig megszüntetheti a kiküldetésedet és akkor aztán itt álltok "megfürödve"... Se pénz, se biztosítás, se semmi. Erre nem lehet építeni egy családos ideköltözést !!!!
Más: mit jelent az, hogy a "tb-számom németországi" ? Azt írod késöbb, hogy a céged most intézi a betegbiztosítást... Akkor hogy van ez ? Max. ú.n. SV-.Nummer-od lehet (gyakorlatilag nyugdíjbiztosítási szám), az meg semmit nem jelent önmagában, mivel, ha kiküldött vagy, nem itt fizetik utánad a nyugdíjjárulékot. Rádásul az a betegbiztosítás, amit a magyar (?) céged intéz, az valószínüleg egyfajta csoportos beteg- és balesetbiztosítás a dolgozókra, ami jóval karcsúbb szolgáltatást nyújt, mint a német törvényes betegbiztosítás. (Ha jól emlékszem -nekem is volt ilyen régen- az még csak nem is névre/egyénre szól, hanem a cég egy bizonyos létszámot biztosít egy helyi biztosítónál jóval olcsóbban, mint a "rendes" biztosítás és ugye ennek megfelöen erösen korlátozott szolgáltatással. Az alig több valamivel, mint az otthoni biztosítás után járó EU kártya, pl. hosszan tartó, komolyabb, akut betegségek kezeléséhez haza kell menni, arra már nem vonatkozik....)
Nézz utána gondosan az ilyen témáknak, nehogy nagy pofára esés legyen a dologból.....


Mondjuk Jansza leirhatta volna milyen "kikuldetes", mert nem csak akkor mukodik a kikuldetes, ha epp olcsobb munkaerot keresnek. En is igy kezdtem, de rendes 1 eves szerzodessel, teljes kikoltozes fizetve, kulon privat betegbiztositas fizetve (akkor meg baratnomnek is), lakas fizetve, evente 2 hazautazas fizetve es meg a tobbi nyalanksagok. Volt kollega 4 gyerekkel hasonlo cipoben. Gyerekeknek inteztek az ovit, iskolat etc. Ilyen kikuldetes is van..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: gejza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 8 hónapja #37287 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Albérlet Németországban

Szia Mahlzeit, naná, hogy van ilyen is, de úgy 1:250-re tippelném az arányt az olcsómunkás kiküldetésekhez képest. A tiédhez nyilván nyelvtudás is kellett, míg az utóbbiakhoz nem nagyon, vagy csak a dolgozók tört részének. Ezért aztán már jellemzöen a kérdésfeltevésböl is kiderül, melyikröl is van szó..... :chuckle: :wasntme:

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 4 hónapja #38329 Írta: tibmol
tibmol válaszolt a következő témában: Albérlet Németországban

Sziasztok!Ahol lakunk albérletet eladják.És folyamatosan jönnek a kereskedővel emberek megnézni a lakást.Lehetséges-e az ,ha mondom neki,hogy ha mi elköltöztünk utána jöjjenek.Vagy ez ezzel jár?Ha még nem veszik meg több hónapig átjáróház lesz?Mert nem igazán kellemes ez így.Interneten nem találtam semmit erre a kérdésre. remélem ti tudtok segíteni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38337 Írta: kovkri
kovkri válaszolt a következő témában: Albérlet Németországban

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy találtam albérletet ingatlanközvetítőn keresztül és az lenne a kérdésem, hogy alá írhatom úgy a szerződést, hogy nincs ott a lakás tulajdonos? Előre is köszönöm!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 3 hónapja #38338 Írta: Gergoo
A következő felhasználók mondtak köszönetet: zsoltiabéka

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!