Magyar vendéglátás

Több
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11270 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Maya írta: Szia Évi!
Neked is BUÉK!
Ha utazásról van szó, akkor a www.holidaycheck.de -nél szoktam keresgetni,
de ha csak szállásról van szó, akkor a www.booking.com -ot nyitom meg.
Egyébként kiváló ajánlatai vannak még a www.tchibo.de -nek is.
Most vettem tőlük Hilton Gutschein-t ;)
Valahogy mindíg mehetnékem van :)
Mindegy hova, csak ne kelljen otthon ülni!
Üdv. Maya


Szia Maya és Évi,

én ezt a hotelt ajánlom Nektek Pesten, a Blaha környékén van. Párszor voltam már ott, és nagyon meg voltam elégedve velük.

www.centralhotel21.hu/en/centralhotel21/introduction
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Maya

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #11271 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Szia Zoltan!
Akkor a külföldröl erkezö magyar miert nem megfelelö vendeg sok szallodaban?
Miert nem szolgalnak ki a penzemert megfelelöen több helyen?
Igen, ahol jol ereztem magamat, azt reklamozom, ahol nem, azt is elmondom a betegeimnek, hogy oda ne menjenek! Mert en keleten lakom, es bizony sokszor meselik a betegeim, az ismeröseim, hol, merrefele jarnak Magarorszagon.
Igen, kellene a reklam. De ehhez megfelelöen kellene dolgozni, szolgaltatni! Es megfelelö aron! Mert most mar majdnem barhova olcsobban lehet utazni, mint Magarorszagra!
Ez szomoru, de en ha utazom, akkor pihenni szeretnek, nem azon dühöngeni, mi miert nem jo. Termeszetesen mashol sem minden tökeletes, ez igaz...de otthon most mintha tul sok lenne az ilyenböl.
Vendeglatoskent Te biztosan tudod mire kell figyelni szallas, utazasnal. Szivesen vennem, ha irnal erröl.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #11278 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Eva10 írta: Igen, kellene a reklam. De ehhez megfelelöen kellene dolgozni, szolgaltatni! Es megfelelö aron! Mert most mar majdnem barhova olcsobban lehet utazni, mint Magarorszagra! Ez szomoru, de en ha utazom, akkor pihenni szeretnek, nem azon dühöngeni, mi miert nem jo.

Keszthelyi révén, a véleményedhez csak annyit tudok hozzáfüzni, hogy teljesen igazad van! A (volt) váromban az utóbbi 20 évben folyamatosan csökkent a turizmus ami mára gyakorlatilag nullára redukálódott. Nincs semmi a turistának. Van 2-3 múzeum amit egy nap alatt meg lehet nézni, s van a Festetics kastély. A Keszthelyi öböl iszapos nem kotorják, a strandokon a viz bokáig ér, az is koszos, és a belépödij az egekben, mindez a benti 3 napja aszalodott kolbászért. Sehol minöség, sehol kinálat, sehol semmi de ami mágis van, az az egekben levö árak!
IGY NEM LEHET! Valóban az a helyzet, hogy jobban megéri a turistának, ha le megy a horvát tengerpartra, mert ott olcsóbb, szebb és jobb! Otthoni (kesztheliy) ismerösök tipikus magyarázata, hogy nekik ennyi meg annyi a kölstégük ezért adják drágán (50-60€/nap) a szállást! Nos, ez a tursitát nem érdekli! Ez magánügy, de az biztos, hogy mi a nejemmel 45€/nap áron voltunk szabin, Krétán egy 4 csillagos szállóban, Matala nevü ki településen. Szuper szerviz, szuper kaja, szuper szabi s a tenger IS gyönyörü volt......!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #11298 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Szia Decotext!
Sajnos, csak egyeterteni tudok veled. Azert sajnos, mert szeretnem, ha nem igy lenne. De megvaltoztatni nem tudom, inkabb elkerülöm. Bar a Maya altal emlitett szallodat valoszinüleg kiprobalom, amikor febriarban hazamegyek.
Bizony magyar szallodakban ha meg is szall az ember, enni mar nem lehet ott - mert az arak az egekben. Egy ötcsillagos nemet szalloda ettermeben is megfizethetö a vacsora, ugyanez sajnos a magyar szallodarol nem mondhato el altalaban - legalabbis en ezt tapasztaltam.
Hat ezert megyek ritkan magyar szallodaba, es ha megis, akkor mashol eszem....ugyanakkor itt megtehetem, hogy a hotelben vacsorazom. Es mennyivel kenyelmesebb....
De: probald ki egyszer a visegradi Thermal hotelt - nagyon jo, es megfizethetö is, ha felpanziot foglalsz. Es valami csodasakat föznek!
A szobak egyszerüek, de a wellness reszleg is nagyon jo.
Sajnos az a baj,hogy több a selejtes hotel,mint a jo...az en tapasztalatom szerint legalabbis.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 hónapja #11300 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Ebben az esetben én is teljesen egyetértek DCT-vel. Magam is Balaton parti vagyok, és nem véletlen (sajnos), hogy az idegen forgalom döbbenetesen vissza esett. Dolgoztam egy panzióban, az árai vetekedtek az itten (német) panzió árakkal, szolgáltatásban viszont közel sem.
Egy panzió éttermet ismerek személyesen, aminek viszonylag jól megy, de ott nincsenek annyira elszállva az árak.
Az éttermi szolgáltatások sokszor tényleg minősíthetetlenek.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Maya
  • Maya profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • "A kerekerdő szélén őrzöm a szivárványt"
Több
12 éve 2 hete - 12 éve 2 hete #17733 Írta: Maya
Maya válaszolt a következő témában: Magyar vendéglátás

Sziasztok!

Melyik budapesti éttermet ajánlanátok? Magyar és német ízlésnek is meg kell felelnie!
Nagycsaládos péntek esti laza beszélgetős, nem túl zajos, minőségi konyhával!
Köszi a válaszokat!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!