CNC Németország

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27180 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC Németország

sooty81 írta: Két dologból indultam ki a pénzzel kapcsolatban. Mivel itthon is min 200 órát dolgozom egy hónapban, így kint sem akarom alább adni. Ha pedig ezt beszorzom netto 8 euroval akkor az már 1600.

Sok dologban hiányosak ai információid! Elöször is szerintem nem fogják engedni a rendszeres 200 órás hónapokat mert az minden nap 10 óra. A másik, hogy szinte mindenhol (de a legtöbb helyen) nem fizetik ki a túlórát, hanem az összegyüjtött pluszt lecsusztatod. (Zeitkonto=idöszámla) Ezzel tehát nem tudod a havi bevételedet növelni, hiába dolgozol sokat. (A munkaadó megtakaritja a pótlékokat. Csak akkor kell kifizetniük, ha irásban utasitanak a túlórára!)


*************************

A netto 8 onnan jött, hogy amikor grazban voltam az anyacégünknél akkor megismerkedtem egy sráccal akit akkor vettek oda fel közvetítőn keresztül. Ő kapott netto 8at, grazban.

Biztosan igy volt! Itt azonban egy durva hiba van a számitásodban! Graz az Ausztria és nem a BRD! Itt még lehet, hogy többet is kapsz nettó (k´rdés milyen lesz az adócsoportod), de nem olyan számitással ahogy az teszed! Számolj mundig bruttó órabérrel!!!

*************************

Maximálisan igazad van, hogy a szavamon kívül másom nincs. Pontosan ezért ragaszkodom a próbamunkához. Lehet, hogy rám néznek és hazaküldenek, na és ezért nem szeretném feladni az itthoni melómat. Ahogy mondod itthon az átlagnál jobban keresek, ezzel is tisztában vagyok, vagyis van vesztenivalóm.

Ezt igy felejtsd el! Itt nincs "PROBAMUNKA" és ha nem tudsz próbaitöre beállni munkába, ami 3-6 hónap akkor meg sem hivnak! Mit gondolsz melyik cégnek van ideje és kapactása (+pénze) arra hogy egy egy embert milliós értékü gépekre próbamunkákkal teszteljen? Ez itt nem foci vagy kézilabda, hogy "majd meglátjuk hogyan játszik a csoki" aztán beállhat!

*************************


Viszont nem tudom, hogy ha valaki kint 1200-at keres és kifizet a lakásért pl 700-at, akkor az a maradékból hogyan tud megélni. 150 ezer itthon szerintem nagyon jó, ha már ki van fizetve a rezsi.....[/quote]
Na, ez nagyon egyszerü! nem egy bérböl él a polgár! Az én bérem gyakorlatilag rámegy a lakásra, kocsikra, biztositásokra, stb. A nejeméböl meg jól megélünk! Mo.-on a 150 ezer nettó nagyon jó, akkor is ha a rezsit ebböl kell fizetni. Ott is dolgozik a legtöbb házastárs is s ez már 2x 150 ezer.....(Plusz ugyebér a hétvégi fusimunkák adómentesen!)


DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: sooty81

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27181 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: CNC Németország

Azért egy CNC forgácsló vagy marós csak keres 1700-at bruttó!

Igen Decokam, csak hogy itt mint altalaban mindenki (majdnem) nettoban
beszel es almodozik! ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 4 hónapja #27182 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: CNC Németország

A netto 8 onnan jött, hogy amikor grazban voltam az anyacégünknél akkor megismerkedtem egy sráccal akit akkor vettek oda fel közvetítőn keresztül. Ő kapott netto 8at, grazban.

Ez az!
Ugy hallottam, azt meseltek, akkor ez tuti. :angry:
A masik, hogy ne gondolkozzal ahogy a Gergoo is irja 200 orakban ,mert jo az
az elejen mig nem bizonyitottal 160-180 oranak is.
A masik, hogy mar annyiszor emlitettük, hogy ugy a Labanc mint a nemet a havi
netto 1400-1500 Euro keresete mellett igenis fizeti meg a lakberet es el kell hogy ebböl
csaladjat is tartsa.
Akkor nem ertem a megjegyzesed, hogy "ebböl meg a lakbert is fizetnem kell"?
Eszak Koreaban talan bejön. Egyforma munka es civil ruha, egy tanyerbol
cseresznyezni, egyforma munkaberek, a lakasok fütesek, villanyszamlak ingyen,
mert ugye ez igy illik a Kommunizmusban!
Van olyan nemet aki 1.000 Euro nettot keres havonta es, battya meg meg
lakbert is fizetnie kell.
Maradj öregem a Teppichen es alkalmazkodjal, ha meg a nehezedre is esik! ;)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 4 hónapja #27185 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: CNC Németország

prosperus írta:

Azért egy CNC forgácsló vagy marós csak keres 1700-at bruttó!

Igen Decokam, csak hogy itt mint altalaban mindenki (majdnem) nettoban
beszel es almodozik! ;)


Hát igen! Ezt a témát én is horzsoltam, de hiába beszélük itt éveken át.... Én ezt azért nem értem, mert Mo.-on is bruttó fizetés van s ebből vannak az elvonások! A "próbamunka" is egy ilyen ügy! Biztosítási szempontból is ki van zárva, hogy valakit csak úgy "habokra" minden előszerződés nélkül gépre engednének! (Én legalább is nem tenném, mert mi van ha kárt okoz, vagy felcsavaraja, majd kitépi a gép a karját? Elhiszem, hogy ilyen szaki nem hülye és ért a képekhez, de a rizikót szerintem egy cég sem vállalja, tehát vagy próbaidő X hónapra (szerződéssel) vagy meg sem hívják! El sem tudom képzelni, hogy ezek otthon milyen álomvilágot kergetnek! (Meg kell hagyni azonban, van fantáziájuk!)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja #27187 Írta: sooty81
sooty81 válaszolt a következő témában: CNC Németország

Na látod, ez pl nekem most új amit írtatok a túlórákról. Itthon is létezik ilyen, hogy gyűjtöd az órákat, később kiveszed szabadidőnek, bár pl ez itthon a forgácsolásban kevésbé működik mint más iparágakban.
Elnézést a pontatlan fogalmazásért. A grazi srác magyar volt és mivel egymás mellett volt a szobánk a Wohnheimon így ismerkedtünk meg, és ő mutatta a szerződését abban volt a 8 euro. Pl ő ott minden nap 10órát dolgozzik, még most is. Én olyan helyekre adtam be a jelentkezésem, ahol írták a 3 műszakot, és azt hogy túlórázni lehet. Ahol ez a kettő nem szerepelt oda el sem küldtem.
Viszont amit a próbamunkáról írtatok az teljesen logikus, csak eddig nekem ez nem esett le.
Ha hozzánk jön valaki felvételizni, azt sem engedjük oda a gépekhez 2napra. Felvesszük, majd 3 hónap próbaidő után vagy marad, vagy mehet isten hírével. Mondjuk olyat többször is csináltunk, hogy megállapodtunk valakivel, "előszerződést" írtunk és megvártuk míg letölti máshol a felmondási idejét. A közvetlen kollégám is így ment el tőlünk. Igaz ez magyar specialitás.

Természetesen nincs semmi bajom a lakbér kifizetéssel, hisz igyekszem képbe kerülni azok áraival. Az 500 euro mint költőpénz voltam kíváncsi, hogy mire elég. Zsömlére és kiflire, vagy jut néha belőle kolbászra is.
Hidd el nem az a fajta vagyok, aki kimegy és azt hiszi, hogy kolbászból van a kerítés.
Igenis a Teppichen járok, sőt inkább ahhoz ragadt vagyok. Egyszerűen csak mondhatom magam olyan szerencsésnek hogy a magyar átlagnál jobban keresek.... még....
Most is egy panelban lakom, ott sem vágyok többre. Jó nekem az a 6 éves kisautó ami van. Most is el tudok menni a balcsira egy 7re minden nyáron. Igazából szerintem inkább rendszer ellenes vagyok.
Ami az én igazi célom, hogy én is illetve pici családom is tökéletesen megtanuljunk németül.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 4 hónapja - 11 éve 4 hónapja #27189 Írta: sooty81
sooty81 válaszolt a következő témában: CNC Németország

A brutto bér. Nem értem miért ragaszkodtok hozzá ennyire. Feltételezem a tapasztalatotok miatt. Ha valaki kap brutto 2000ret az jó? Nem azt tudja elkülteni, hanem csak annak bizonyos hányadát. Ok, hogy függ az 5 kategóriától, de akkor is a netto pénzt költöd. Magyarban pl a kutyát nem érdekli a brutto. Mennyi kerül átutalásra csak az számít. Miért van ez kint másképp?
Tényleg igyekszem felvenni a fonalat....

Amit a gép feltekerésről és próbamunkáról mondtál: Na ebben bízom, hogy nem olyan hülyék, hogy odaállítanak ez első percben egy tizen millió eurós gép mellé, hogy na nyomkodd........Kb 2másodperc alatt lehet egy ilyet örökre tönkre tenni. Amit mi utoljára vettünk gépet az éppen 2 milliárd forintba került.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!