Hol szüljek?

  • muzsa9
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28258 Írta: muzsa9
Hol szüljek? téma létrehozva muzsa9 által

Sziasztok!

A férjem már két éve kint dolgozik Németországban. Nem kiküldetésben, hanem egy német cégnél. Van egy lányunk, akire kapjuk a kindergeldet. Most tervezzük a második babát.
Én a lányunkkal itthon vagyok, de 2 éve nem dolgozom, mert iskolába járok. Nemsokára végzek a suliban, és akkor szeretnék a férjemhez kiköltözni. De nem vagyok biztos abban, hogy kint szüljek, vagy itthon? A férjem perfekt német, én viszont csak olaszul és spanyolul beszélek. Azt sem tudom, hogy ilyenkor kint jogosult lennék valamilyen ellátásra? mert már több helyen olvasgattam, hogy az alap 300 eurot ilyenkor is fizetik a németek, ha nem volt előtte munkaviszonyom kint? Úgy mint itthon a gyest? Azt tudom, hogy a kindergeldet majd megint csak onnan kapjuk. És jár a terhesség idejére is valami pénz?
Vagy inkább itthon szüljek megint, és csak utána menjek ki a gyerkőccel?
Tud valaki tanácsot adni?

Előre is köszönöm !

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28259 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

muzsa9 írta: A férjem már két éve kint dolgozik Németországban. Nem kiküldetésben, hanem egy német cégnél. Van egy lányunk, akire kapjuk a kindergeldet. Most tervezzük a második babát.
Én a lányunkkal itthon vagyok, de 2 éve nem dolgozom, mert iskolába járok. Nemsokára végzek a suliban, és akkor szeretnék a férjemhez kiköltözni. De nem vagyok biztos abban, hogy kint szüljek, vagy itthon? A férjem perfekt német, én viszont csak olaszul és spanyolul beszélek. Azt sem tudom, hogy ilyenkor kint jogosult lennék valamilyen ellátásra? mert már több helyen olvasgattam, hogy az alap 300 eurot ilyenkor is fizetik a németek, ha nem volt előtte munkaviszonyom kint? Úgy mint itthon a gyest? Azt tudom, hogy a kindergeldet majd megint csak onnan kapjuk. És jár a terhesség idejére is valami pénz?
Vagy inkább itthon szüljek megint, és csak utána menjek ki a gyerkőccel? Tud valaki tanácsot adni?!

Kedves Muzsa9! A hygéniai ellátási szinvonalat figyelembevéve, nekem az a véleményem, hogy itt kint hozd világra a gyermeked. Ha be vagy jelentve azonnal biztositott vagy (s gyermeked) a férjed után. Szerintem ezt nem anyagi oladról kellene mérlegelni!
(Sajnos a gyerekszülés után járó támogatásokat nem ismerem, de nem sok ha
nem dolgoztál a BRD-ben. Egy bizonyaos alapellátás azonban mindenkinek jár!)

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28266 Írta: Nedit75
Nedit75 válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

Szia!
Szerintem Németországban szülj. Ha még csak most tervezitek a babát és még a sulit is befejezed lesz időd tanulni a nyelvet a másik kettő mellé biztos gyorsan megy majd a 3. nyelv is!!. Ha kint szülsz akkor rögtön az itteni ellátást és kereteket szokod meg te is és a baba is. Jobb szerintem ebbe belerázódni mint váltani két kicsivel aki közül az egyik nagyon kicsi. A kinti pénzügyi részét nem ismerem, otthon gyest kapsz alanyi jogon és anyaságit a szülés után. A gyes kb 28000 ft brutto/hó az anyasági egyszeri kb 63000ft. A gyed jogosultsága elég bonyolult de annak magasabb az összege a minimálbér duplájának 70%-a vagy a fizetésed még bonyolultabb része ha dolgoztál. Örülök hogy van még valaki aki mer vállalni gyereket, hajrá ;)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28270 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

CSak egy komment szulessel kapcsolatban. Mi meg "nem szultunk" itt, de jo par ismerosunk igen.2 magyar ismerosunk is a 2. gyerkocet itt szulte BRD-ben. Egyontetu velemenyuk volt, hogy itt jobb. Ellenben egy hatrany van, hogy ha van egy kezeloorvosod akihez jarsz, utana nem biztos, hogy nala szulsz. Ha epp nincs bent mikor jon a baba, akkor masnal szul az ember. (Ezt hallottam ismerostol, NRW-ben)
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28276 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

mahlzeit írta: CSak egy komment szulessel kapcsolatban. Mi meg "nem szultunk" itt, de jo par ismerosunk igen.2 magyar ismerosunk is a 2. gyerkocet itt szulte BRD-ben. Egyontetu velemenyuk volt, hogy itt jobb. Ellenben egy hatrany van, hogy ha van egy kezeloorvosod akihez jarsz, utana nem biztos, hogy nala szulsz. Ha epp nincs bent mikor jon a baba, akkor masnal szul az ember. (Ezt hallottam ismerostol, NRW-ben)


Ne riasszon el az, hogy másnál szülsz akár otthon, akár kint. Itt nem olyan a rendszer, mint MO-on, itt mindenki, de mindenki a kismamáért és a babáért van.

Én Mo-on szültem, végig volt választott orvosom, végig tudta, hiszen Ő állapította meg, mikor fogok szülni, mégis a szülés előtti héten közölte, Ő szabadságra megy, ezért másnap megindítja a szülést. Megköszöntem az eddigi munkáját, majd közöltem, szó sem lehet róla, hiszen egy tökéletesen problémamentes terhességem volt. Kértem, hozzon ide három orvost, aki nem lesz szabadságon. Az egyikre ráböktem. Megbeszéltem vele, hogy egy hét múlva találkozunk. Így is lett, éjfélkor elfojt a magzatvizem, és délután megszültem a fiamat egy olyan orvosnál, akit előtte egyszer láttam.

A döntés a tiéd, érdeklődd körbe a dolgokat, mire vagy jogosult otthon, mire itt, és dönts belátásod szerint.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28278 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

Szilvi írta: Az egyikre ráböktem. Megbeszéltem vele, hogy egy hét múlva találkozunk. Így is lett, éjfélkor elfojt a magzatvizem, és délután megszültem a fiamat egy olyan orvosnál, akit előtte egyszer láttam.

Már csak azért is mindegy, mert ugyebár Te szülted és nem a doki! Komplikációknál meg úgy is azt hivják oda aki ért hozzá, s nem egy orr-fül-gégészt fognak megbizni azzal, hogy "aszisztáljon"...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!