Hol szüljek?

Több
11 éve 2 hónapja #28283 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

Szilvi írta:

mahlzeit írta: CSak egy komment szulessel kapcsolatban. Mi meg "nem szultunk" itt, de jo par ismerosunk igen.2 magyar ismerosunk is a 2. gyerkocet itt szulte BRD-ben. Egyontetu velemenyuk volt, hogy itt jobb. Ellenben egy hatrany van, hogy ha van egy kezeloorvosod akihez jarsz, utana nem biztos, hogy nala szulsz. Ha epp nincs bent mikor jon a baba, akkor masnal szul az ember. (Ezt hallottam ismerostol, NRW-ben)


Ne riasszon el az, hogy másnál szülsz akár otthon, akár kint. Itt nem olyan a rendszer, mint MO-on, itt mindenki, de mindenki a kismamáért és a babáért van.

Én Mo-on szültem, végig volt választott orvosom, végig tudta, hiszen Ő állapította meg, mikor fogok szülni, mégis a szülés előtti héten közölte, Ő szabadságra megy, ezért másnap megindítja a szülést. Megköszöntem az eddigi munkáját, majd közöltem, szó sem lehet róla, hiszen egy tökéletesen problémamentes terhességem volt. Kértem, hozzon ide három orvost, aki nem lesz szabadságon. Az egyikre ráböktem. Megbeszéltem vele, hogy egy hét múlva találkozunk. Így is lett, éjfélkor elfojt a magzatvizem, és délután megszültem a fiamat egy olyan orvosnál, akit előtte egyszer láttam.

A döntés a tiéd, érdeklődd körbe a dolgokat, mire vagy jogosult otthon, mire itt, és dönts belátásod szerint.

Engem nem riaszt el, merthogy nem en fogok szulni hanem majd a felesegem alkalomadtan:) Csak az ismerosok, nokent ezt emeltek ki fo kulonbsegnek.
Mondjuk ffikent engem az egesz magyar egeszsegugy riaszt, meg az otthon elpofatlanodo szuleszek a gyakori szuletes idozitesekkel.. En egyertelmuen NEM preferalnam a magyar rendszert a sajat gyerekemmel. De ez egy ffi velemeny.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28312 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

mert már több helyen olvasgattam, hogy az alap 300 eurot ilyenkor is fizetik a németek, ha nem volt előtte munkaviszonyom kint? Úgy mint itthon a gyest? Azt tudom, hogy a kindergeldet majd megint csak onnan kapjuk. És jár a terhesség idejére is valami pénz?

Bakfitty :whew: hadd szoljon mar a mumus is hozza.
Te itt ugyanabba a hibaba esel mint sok magyar vagy akarmi Abzocker :angry:
Nem azt tartod szemed elött, hogy melyik a Hygienisch, melyik a biztosabb,
hanem azt, ha majd megszültem a babyt ki fogja eltartani?? :puke:
Ha jol beszelsz olaszul es spanyolul mehetnel Madridba, Romaba is, ott
is adnak segelyt.
Mindig ez a kurva Abzocke es nem az, hogy hol lesz a gyermekem boldogabb,
hol biztosithatok gyarmekemnek egy biztosabb jövöt.
Egy magyar sem (tiszt. a kiv.) tud a sajat laban allni, mindegyiknek manko kell??
Markaba röhög az Orban atyatok, hogy minden Abzocke meglep es maradnak
azok akik dolgozni akarnak es eltetik partjat :clap:
Lassan az az erzesem van, hogy egy szinten vagytok a Türkye, Syrie, es mas
közelkeleti Abzockerekkel. Akkor ne is varjatok el ,hogy maskepp banjanak
veletek :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: rbert, muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • muzsa9
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 2 hónapja #28314 Írta: muzsa9
muzsa9 válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

Kedves "Mumus"!

Köszönöm, hogy leírtad a véleményedet, hálás vagyok érte!
Azt írtad, hogy nem azt tartom szem előtt, hogy melyik a higénikusabb...már bocs, de te ezt honnan veszed? Még nem döntöttem..!
Azért kértem tanácsot olyanoktól, akik már szültek kint, vagy esetleg itthon is, és kint is, mert azok tudják, hogy mi a különbség a két dolog között. Már bocsi, de te szültél már kint, vagy itthon? Van egyáltalán gyermeked? Mitől érzed kompetensnek magad akkor a témában?
Én itthon is meg voltam elégedve az egészségügyi ellátásommal, és az orvosommal is, a nővérek munkája pedig első osztályú volt! Mivel azonban itthon élek, és a német nyelvet nem beszélem, ezért felmerültek bennem aggályok. Itthon mindent meg tudok beszélni az anyanyelvemen az orvosommal, a szülésznővel, stb. Ha ne adj Isten komplikáció lenne, ahogy egyébként az első szülésemnél is volt, gondolom könnyebb dolgom lenne, ha érteném amit mondanak nekem.
Én itthon sem azért szültem az első gyermekemet, hogy állam bácsi tartsa el, de nem fogom szégyellni azért magam, mert felveszem azt a családi pótlékot, ami törvényileg jár nekem, ugyanúgy, ahogy másoknak is. Ha eltörölnék, és már nem járna, akkor sem okozna nekem gondot, miután nem erre alapoztam az életemet, mint sok más ember. Miután a férjem kint dolgozik már 2 éve, és szerencsére jól keres, elismerik a munkahelyén, és megbecsülik a munkáját is.
A kinti törvények szerint a kindergeldet is megigényeltük, és zokszó nélkül 2 hét alatt megkaptuk a pénzt visszamenőleg is. Na, és ezért sem fogom szégyellni magam, hogy felvettük, mivel ez is jár.
Nem kell, hogy bárki eltartsa a gyermekemet, de szerintem megérdeklődni, hogy melyik országban milyen ellátásra számíthatok, még nem bűn. Mivel anya vagyok, és remélhetőleg leszek is, és 14 éves korom óta dolgozom folyamatosan (sokszor iskola mellett is csináltam), és azóta is képzem magam folyamatosan, és a gyermekeim biztonságát is szem előtt tartom, azért tettem ide fel a kérdésemet. Hogy úgy hozhassak döntést, hogy alaposan mérlegeltem minden lehetőséget, és nem forró fejjel ugrok valami blődségbe bele.
Nem megyek Rómába és Madridba sem, mert képzeld már ott is voltam, ahogy éltem már Amerikában is, de ez baromira nem tartozik ide.
Nem a segélyre játszom, hanem csak információt gyűjtök a megfelelő döntéshozatalhoz, ami pedig egyedül az én dolgom. De még ha arra is játszanék, már ne is haragudj, de miért fájna az neked???Nem te fizeted ki tudtommal!
Ha pedig a szociális és családi ellátásokat "mankónak" nevezed, az a te dolgod. Én még egy olyan emberről sem hallottam, aki elutasította volna a családi pótlékot, vagy gyest, stb.
azt sem gondolom, hogy a gyermekem német földön boldogabb lenne, mint itthon, mert ha igazán tudni akarod, akkor én azért nem mentem eddig sem ki, mert szeretem a hazámat, és ez pl. a házasságomban is konfliktusokat okoz. Épp ezért szakadt meg az előző házasságom is, mert nem akartam tovább külföldön élni, hazahúzott a szívem.
De ehhez senkinek semmi köze, ez megint csak az én dolgom.
Én egyszerű kérdéseket tettem fel, és azokra vártam választ, nem pedig kioktatásra, megítélésre, elítélésre van szükségem, azt köszönöm szépen nem kérem! Te semmit sem tudsz az én életemről, hogy mennyi szenvedésen mentem keresztül, és hogy mikor miből és hogyan tartottam el pl a hattagú családomat anno amikor még egy korábbi házasságomban éltem, stb.
De még ha nem így lett volna is, akkor sem kell magyarázkodnom senkinek, hiszen nem kell megfelelnem a te elvárásaidnak - szerencsére.

Én azt gondoltam, hogy ez az oldal azért van, hogy segítsük egymást olyan válaszokkal, amik előrébb visznek, és nem pedig azért, hogy számon kérjenek rajtam bármit vadidegen emberek.

Ennek ellenére köszönöm még egyszer a válaszodat, ami a te nézőpontodat tükrözi.

Részemről ezzel vége, a továbbiakra nem kívánok reagálni, ugyanis nem lavinát akartam elindítani, és szájkaratézni, aminek semmi értelme.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28318 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

muzsa9 írta: Én itthon is meg voltam elégedve az egészségügyi ellátásommal, és az orvosommal is, a nővérek munkája pedig első osztályú volt!

Kedves Muzsa9! Mivel nincs összehasonlítási alapod, így nem is tudod megsaccolni, hogy mi a különbség! Csak annyit emlitek meg neked, hogy ha mi nem jövünk ki már 1989-ben akkor a magyar ellátás alapján a nejem már nem élne! Súlyos rákbetegsége volt 2006-ban (OP. +sugrázás,+ kemo) ami eddig 64 ezer euróba került a biztosítónak. (Ezt otthon kapásból elutasították volna, s ezt biztos forrásból tudom, mert egy jó ismerőstől tagadták meg ezeket a kezeléseket!) A többit rádbízom! Igaz, egy szülés nem betegség, de a környezeti nivó akkor sem mindegy! S egyet még negedj meg megjegyezni! Mi akik otthon éltünk, s kijöttünk, tudjuk igazából megsaccolni a helyzetet a két ország között! Neked lehet, hogy az szuper , megfelelt és neked az a csúcs! Én azt ajánlom, hogy mielőtt mérlegelsz, gyerek ki és látogass el egy itteni klinikára vagy kórházba, s csak ezután dönts! Ha viszont anyagi vonzata van a dolognak, akkor kétségetlen jobb az irgalmatlan magasszintű magyar támogatási rendszer!

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28322 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

muzsa9 írta: ...Azt sem gondolom, hogy a gyermekem német földön boldogabb lenne, mint itthon, mert ha igazán tudni akarod, akkor én azért nem mentem eddig sem ki, mert szeretem a hazámat, és ez pl. a házasságomban is konfliktusokat okoz. Épp ezért szakadt meg az előző házasságom is, mert nem akartam tovább külföldön élni, hazahúzott a szívem.


Mindez nagyon szép, magasztos kitétel!

Meg is tudsz ebből az érzésből élni? Már a 2. házasságodban is emiatt vannak konflikusok? Mégis meg vagy győződve az igazadról? Nem lehet, hogy Te ma Mo.-on csukott szemmel jársz? Nos, én nem tudom már jó 20 éve hazámnak nevezni Mo.-ot mert a politika és a gazdaság nem a nép javát szolgálják, de vérét szívják! Hazám Európa, ott élek szivesen, ahol meg tudok élni mert nincsenek határok!
Ezek csak kérdések voltak, s nem kritika!! Várom szives válaszodat
mert tényleg érdekel, milyen álláspontból nyilatkoztál így!!!

:thinking:

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28323 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Hol szüljek?

prosperus írta:

mert már több helyen olvasgattam, hogy az alap 300 eurot ilyenkor is fizetik a németek, ha nem volt előtte munkaviszonyom kint? Úgy mint itthon a gyest? Azt tudom, hogy a kindergeldet majd megint csak onnan kapjuk. És jár a terhesség idejére is valami pénz?

Bakfitty :whew: hadd szoljon mar a mumus is hozza.
Te itt ugyanabba a hibaba esel mint sok magyar vagy akarmi Abzocker :angry:
Nem azt tartod szemed elött, hogy melyik a Hygienisch, melyik a biztosabb,
hanem azt, ha majd megszültem a babyt ki fogja eltartani?? :puke:
Ha jol beszelsz olaszul es spanyolul mehetnel Madridba, Romaba is, ott
is adnak segelyt.
Mindig ez a kurva Abzocke es nem az, hogy hol lesz a gyermekem boldogabb,
hol biztosithatok gyarmekemnek egy biztosabb jövöt.
Egy magyar sem (tiszt. a kiv.) tud a sajat laban allni, mindegyiknek manko kell??
Markaba röhög az Orban atyatok, hogy minden Abzocke meglep es maradnak
azok akik dolgozni akarnak es eltetik partjat :clap:
Lassan az az erzesem van, hogy egy szinten vagytok a Türkye, Syrie, es mas
közelkeleti Abzockerekkel. Akkor ne is varjatok el ,hogy maskepp banjanak
veletek :whistle:

ezt rosszul latod, de megha erdekelne is a "tamogatsa". Az a helyzet, hogy engem is erdekel k.-ra! Pedig boven atlagon felul keresek. Egyszeruen ha beteszel a kozosbe es van vmi ami jar, azt igenis tudni kell. A kerdezo ferje BRD-ben el, o meg Mo.-on. Itt is fizetik a kozosbe, meg Mo.-on is. Ugyan miert baj, ha tudni szeretne, hogy akkor honnan kapja vissza a gyermeket megilleto tamogatasokat? Az EU-ban sokminden szabalyozott, de pont a vandorlas kozbeni gyerekszulest meg lehet szivni. Ugyanis fizetsz tobb orszagban a kozosbe, vegul egyiktol se kapsz semmit. Van ilyen scenario.
Ha valaki csak ugy kijon BRD-be, vagy kimegy MAdridba ugy loszart se kap ez eleg evidens. De itt csaladi szinten 2 helyre fizetnek a kozosbe, ahonnan utana jogos elvaras, hogy ami jar azt visszakapjak. Engem is cseszne az ideg, ha itt is ott is fizetek egy rakas penzt es vegul fityiszt mutatnanak.. Egy gyerekszulesnel az anya es gyermektamogatasok meg igenis fontos kerdes! Es ez nem arrol szol, hogy szulok 10 gyereket a tamogatasokert..
A következő felhasználók mondtak köszönetet: muzsa9

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!