Lesz nyugdíjam?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28519 Írta: DECOTEXT
Lesz nyugdíjam? téma létrehozva DECOTEXT által

timi2012 írta: Az a cel ,hogy ne sokaig "elvezhessek "a nyugdijjat az emberek.

Ez így nem korrekt! Az a cél, hogy fizetni lehessen a nyugdijakat! Mivel túl kevesen dolgonak legálisan így kevés is a befizetett járulék. Ha tovább dolgoznak az emberek több jön össze s így fizeti tudnak! A hibát az a nagy tömeg követi el , akik évtizedeket dolgoznak feketén!

Ha mindenki fizetne járulékot és mindenki legálisan dolgozna, akkor sokan fizetnének, be s nem kellene emelni a nyugdijkorhatárt. A demográfiai probléma azért persze létezik! Ha a tömeg sokkal tovább él, akkor tovább is kell dolgoznia, mert meg kell oldani a további nyugdijak finanszirozását is! Ma Európában mi magyarok dolgozunk a legrövidebb ideig!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28527 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

Ma Európában mi magyarok dolgozunk a legrövidebb ideig!

Ö....Ö no..........nein ......nem ugy van az dct...
Meg mögöttünk vannak a romanok es a bulgarok (a 2012-es statistika szerint) :clap:
Meglepö, de a statisztika ha nem hazudik:
A legtöbbet hetente a török melos dolgozik (törökben nem nemetben :chuckle: :chuckle: )
ca. 52, 9 orat hetente!
Längste Arbeitszeiten und geringste Krankheitsrate in Europa mit 52,9 Arbeitsstunden
pro Woche (2011, Eurostat) und jährlich durchschnittlich 4,6 Krankheitstagen pro
Arbeitskraft (2008, Mercer)
A magyarok a Stat. szerint 38 orat, ha meg esetleg penteken is dolgoznak
ami ritka (tiszt. a kiv.)

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28530 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

prosperus írta: Ö....Ö no..........nein ......nem ugy van az dct...Meg mögöttünk vannak a romanok es a bulgarok (a 2012-es statistika szerint) Meglepö, de a statisztika ha nem hazudik:
A legtöbbet hetente a török melos dolgozik (törökben nem nemetben. ca. 52, 9 orat hetente! Längste Arbeitszeiten und geringste Krankheitsrate in Europa mit 52,9 Arbeitsstunden pro Woche (2011, Eurostat) und jährlich durchschnittlich 4,6 Krankheitstagen pro Arbeitskraft (2008, Mercer) A magyarok a Stat. szerint 38 orat, ha meg esetleg penteken is dolgoznak ami ritka (tiszt. a kiv.)


Kedves Posperus!
Valóban nem fogalmaztam pontosan! Én nem a napi óraszámra gondoltam, hanem a munkaévekre! Valahol olvastam egy statisztikát, hogy az aktiv, valóban (legális, járulékos) munkában eltöltött évek száma a nyugdijig Mo.-on a legalacsonnyabb! Tehát ennél a beírásomnál nem a napi vagy heti munkaórára gondoltam! Csak egy példa: én 56-os vagyok így nekem 45 munkaévemnek kell majd lennie (BRD!), hogy a teljes nyugdijamat megkaphassam! Egy ellenpélda: anyukám otthon most 78 éves és 35 év szoláglat után 57 évesen ment el nyugdijba (egy évvel korábban, korengedménnyel). Még az 58 is nevetséges ma. Az lenne ám a jó világ! Jövöre nyugdijba mehetnénk.....

Sajnos még minimum 6 év ha össze tudom hozni, hogy 63 évesen kirugjanak! Igaz, lesz igy 14% minuszom, de ezt magas ívben...... ( Nekem már most jövöre, meglesz a 40 munkaévem!)

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28532 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

DECO, én görög szerettem volna lenni. De már lekéstem, élvezem a magyar nyögdíjat. 43 munkaév után.

Így mindenki görög nyugdíjas szeretne lenni

Nem csodálkozom többé azon, mégis hogy gondolják a görögök a megszorítás ellenes tömegtüntetéseket. Annak fényében sem, hogy országuk a csőd szélén táncol, és a mentőcsomagjuktól hangosak a hírek. Elvégre nem gyenge aranykort hagynak maguk mögött. Kíváncsi lennék, hol élnek még ilyen jól a nyugdíjasok, mint Görögországban. Nem mintha a német nyugdíjasoknak nem telne bratwurstre és pilsenire a müncheni sörsátrakban, de az a 86 százalék, aki eddig is utálta a görög mentőcsomagot lehet, hogy megereszt egy fichdichet, ha a görög nyugdíjakról olvas. A Bild máris feltette a költői kérdést, ki és miért fizetné ki a görögök helyett a királyi nyugdíjakat?

Merthogy a görög emberek 35 év munkaviszony után mehetnek el nyugdíjba, míg a németek csak 45 év után (természetesen a teljes nyugdíjért, kevesebb nyugdíjért korábban is). A békés öregkort a görög állam a korábbi átlagbér 70-80 százalékára rúgó nyugdíjjal biztosítja, míg a németek 42-46 százalékot kapnak. A nyugdíjplafon is magasabb a görögöknél, 2538 euró, a németeknél 2100 euró. Ez pedig még nem minden, a görögök ezt a summát nem évente 12x, hanem 14x kapják meg. Attól pedig végképp prüszkölni fognak (ha sörhab ha nem) a német polgárok, hogy a görögök minden évben bezsákoltak néhány százalék nyugdíjemelést, miközben ők nem kaptak egy kanyi százalék emelést sem. Azon már meg sem kell lepődnünk ezek után, hogy a nyugdíjkorhatár is alacsonyabb a délieknél, de miért? Sosem hallottunk volna a szieszta egészségkárosító hatásairól? Krónikus hátfájás, belassult szívverés, akut ásítozás délutánonként, és még sorolhatnánk a lehetséges következményeket. El kell ismerni, göröghonban sem metaxa folyik minden csapból. A dolgozók bérei átlagosan néhány százalékkal kevésbé emelkedtek, mint németföldön.

Ezek után biztos lesz kedve a németeknek a görög mentőcsomagot támogatni...

+1 bónusz: Görögországban a vénlányoknak sem kell búsulniuk, már ha rendőr vagy katona gyermekeként látták meg a napvilágot, akkor ugyanis az apuka nyilván magasabb nyugdíját kapják életük végéig, a papa halála esetén.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28551 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

prosperus írta:

Én azt szeretném megtudni,hogy mennyi az a legkevesebb összeg,amit nyugdíjjárulékként be kell fizetni.Ugyanis én nem "hivatalosan" dolgozom itt kint.De szeretnék mindent tudni ezzel kapcsolatban.Kérem,aki tud,világosítson már föl.Otthon is érdeklődtem,de ahány ember,annyi mást mondott.Köszönöm.

Cirmosmammi!
Nem tudom, hany eves vagy ,de ha mar mama vagy es ehhez meg cirmos
is, nem gondolnam, hogy 20/30 eves vagy :chuckle:
Ebben a Forumban mar adtam egy jo par tippet a magyar vallalkozoknak
akiknek mar a Rente jar a fejükben.
Teljesen mindegy hogy mennyit fizetsz be, annak egy töredeket kapod.
(ha egyaltalan).
A kerdest feltettem a Steuerberateremnek es ime a valasz:

Wenn Du heute 1.500 EUR verdienst, dann brauchst Du bei einer Inflation von 2,5% in 30 Jahren 3.150 EUR, um die selbe Kaufkraft zu erhalten.

Tehat.
A legegyszerübb es a legnagyszerübb egy Sparbuchot nyitni es arra egy
X összeget havonta befizetni. Ez kamatozik es barmikor ha szükseged lenne
kenyerre hozza tudsz nyulni.
A legszemetebb Rentensystem az Nemetorszagban van, ugyhogy ne hagyd magad
barmi Maklertöl teged befolyasolni.
Vagy vegyel Ingatlant vagy nemesfemet (ezzel tisztaban vannak a romak is)!
:chuckle: :chuckle: :clap: :clap:

Lehet, hogy a nemet nyugdijrendszer is ezer sebbol verzik, de tudnek par sz..abbat mondani. Elso korben a magyar nyugdijjrendszer:) Egyebkent en sem vagyok hive azoknak a megtakaritasoknak amik csak nagyon korlatozottan es nagyon tavoli idointervallumban hozzaferhetoek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28552 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

DECOTEXT írta:

prosperus írta: Ö....Ö no..........nein ......nem ugy van az dct...Meg mögöttünk vannak a romanok es a bulgarok (a 2012-es statistika szerint) Meglepö, de a statisztika ha nem hazudik:
A legtöbbet hetente a török melos dolgozik (törökben nem nemetben. ca. 52, 9 orat hetente! Längste Arbeitszeiten und geringste Krankheitsrate in Europa mit 52,9 Arbeitsstunden pro Woche (2011, Eurostat) und jährlich durchschnittlich 4,6 Krankheitstagen pro Arbeitskraft (2008, Mercer) A magyarok a Stat. szerint 38 orat, ha meg esetleg penteken is dolgoznak ami ritka (tiszt. a kiv.)


Kedves Posperus!
Valóban nem fogalmaztam pontosan! Én nem a napi óraszámra gondoltam, hanem a munkaévekre! Valahol olvastam egy statisztikát, hogy az aktiv, valóban (legális, járulékos) munkában eltöltött évek száma a nyugdijig Mo.-on a legalacsonnyabb! Tehát ennél a beírásomnál nem a napi vagy heti munkaórára gondoltam! Csak egy példa: én 56-os vagyok így nekem 45 munkaévemnek kell majd lennie (BRD!), hogy a teljes nyugdijamat megkaphassam! Egy ellenpélda: anyukám otthon most 78 éves és 35 év szoláglat után 57 évesen ment el nyugdijba (egy évvel korábban, korengedménnyel). Még az 58 is nevetséges ma. Az lenne ám a jó világ! Jövöre nyugdijba mehetnénk.....

Sajnos még minimum 6 év ha össze tudom hozni, hogy 63 évesen kirugjanak! Igaz, lesz igy 14% minuszom, de ezt magas ívben...... ( Nekem már most jövöre, meglesz a 40 munkaévem!)

Ezt a statisztikat mar kitargyaltuk itt. Eurostat-os statisztika volt. A problema az volt ezzel, hoyg nem volt melle teve, hogy a nyugdijjas atlagosan hany evig elvezi a nyugdijjat. Mo.-on ugyanis a szuleteskor varhato elettartam kb. 10 evvel kevesebb mint Ny-Europaban. Ettol fuggetlenul a szamok igazak, csak az ertelmezesehez melle kellett volna tenni 1-2 mas dolgot is.

A demografiai bombat meg sajnos az sem tudna megallitani, ha mindenki fizetne rendesen a jarulekokat. A magyar demografiai helyzet ami latszik akorfabol, hogy 20-30-40 ev mulva az aktiv-eltartottak aranya nagyon durvan megfordul. ITT EGY LINK a temaban.
Es a lenyeg:

Jelenleg 1,3 aktívkorú jut egy nyugdíjasra. Ez 2050-re megfordul, kettő(!!!!) nyugdíjas fog egy aktívkorúra jutni.

Sajnos ez benne van a korfaban. Ahhoz, hogy ez ne igy legyen, mar most dramaian meg kene ugrani a szuletesek szamanak Mo.-on. Es ez meg csak a korfa, a gazdasagi helyzetrol nem beszelunk. Meg az extrem magas elvandorlasrol!
Nemetorszgban nincs ekkora gond egyelore, de ez csakis a bevandorlas miatt van. A tendencia itt is a csokkeno nyugdijjak es novekvo nyugdijjkorhatar.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!