Lesz nyugdíjam?

Több
11 éve 2 hónapja #28590 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ti nem egy atlag csalad vagytok keresetileg itt sem BRD-ben. Nem mellesleg a megtakaritasaitok nagyobb reszt BRD-ben keletkezett es Mo.-on v. vmi olcso nyaralo helyen:) szeretned elkolteni nyugdijjas korodban.
Ez igy nem egészen stimmel! A kérónk pl megvolt már és tehermentes volt. Vannak részvények ami szintén meg volt Austriánban. (FOND) Az itteni lé nagyrészét a gyerekekbe "öltük", s elutazgattunk s a meglevö maradék KP van itt különbözö FONDOK-ban. (VWL > Vermögens Wirksame Leistungen)
Az valóban kimaradt, hogy ha besokallna mindkét állam a nyugdijunk szempontjából akkor sem német sem magyar területen nem fogunk letelepedni, mert ebben az esetben van 2 alternativánk ahol olcsóbban életünk! Én egy szóval nem mondtam, hogy lususban élnénk nyugdij nélkül, de gondok nélkül!


********************************************
Egy gyors szamitas: Nyugdijjszamitasnal azt veszik atlagnak, hogy nyugdijjbameneteltol az emberek meg atlag 15 evet elnek. Pelda egyszerusitese kedveert feltetelezzuk, hogy amegtakaritasaid utan jaro hozam = inflacio igy lehet jelenertekben szamolni. Ha 15 evig a nyugdijjasnak szuksege van a minimal megelheteshez mondjuk havi 150eFt-ra, akkor jelenerteken havi 75eFt-ot (evente inflacioval emelt osszeget) kell felretennie a nyugdijjra. Ez csaladi szinten, ha feltetelezzuk, hogy egy nyugdijjaspar megell kevesebbol, akkor is csaladi szinten havi 100eFt szigoruan nyugdijcelu megtakaritas. Ezen felel kell felretenni/kigadalkodni minden egyebet. Gyerekek iskolazasa, egyeb koltsege, ingatlan, etc. Es meg elni is kell. Mo.-on jelenleg ez egy atlagcsaladnal, megha ok Ny-Mo.-on elnek es dolgoznak se jon ki.

A számitás teljesen hibás. A feltételezésed csak a bérekre vonatokozik! A fizetések és költségek mellett sok helyen ez nem megy Mo.-on!( Borsod, Bekés, stb) Én már a 80 években többszörösét keresetem az általgbéreknek, devizás ügyletekkel! Ha valaki csak egy alkalmazotti berböl akarja megoldani és biztositani Mo.-on a jövöjét, akkor az kösse fel.... Azt sem szabad elfelejteni, hogy a két gyerek ellenére soha nem vettünk igénybe gyest, vagy hasonló éveket. Van olyan aki évekig otthon marad a gyerekeivel s csak egy dolgozik.

Elolvastad amit irtam?:) Direkt nem irtam atlagbereket, azt szamoltam ki, mennyit kellene egy csaladnak felretenni rendszeres megtakaritaskent.
Nyugdijrendszerrol beszelunk tarsadalmi szinten, nem egyenekrol. Termeszetesen sok embernel elofordulhat, mint nalad, hogy adoelkerulo seftes tevekenyseggel gyorsabban megy a vagyongyarapitas. (Bocs:), a valutazas ez volt) Sot olyanok is vannak akik a rendszervaltaskori vallakozosdiban igen jol jartak. De a vilag valtozik es a nyugdijproblema nem oket es nem a te korosztalyodat erinti. HAnem azokat akik ma 30-40evesek. Akik a jelnelgi gazdasagi helyzetben epp most alapitanak csaladot.
Es mivel nyugdijjrendszerrol beszelunk ezert a hasonlo adoelkerulo tevekenysegekre nem lehet alapozni, hogy majd mindenki kisefteli maganak. Rendszer szinten a kivetelek sem szamitanak. Az szamit, hogy 1 orszagnyi ember nem tud kulfoldre emigralni, nem lakhat mindenki Ny-Mo.-on es termeszetesen az emberek nem is egyenloek, egyenlo esellyel indulnak. Tehat atlagszamitas, atlaghelyzetu atlagemberekre. Atlagember meg berbol es fizetesbol el. Es szandekosan nem irtam mennyibol kellene ezt eloteremteni, mert a magyar helyzetben a fizuk nagyresze feketen megy.
Ettol fuggetlenul a szamitas all. Havi min. 100eFt csaladi szinten, eves szinten inflacioval novelve. Ennyit kell felretenni egy felnott parnak min. a nyugdijjas eveire, min 30even keresztul. Ha kozben idonkent jol megy, akkor nem 30, csak 20even keresztul, plusz az egyeb kasza ami becsorgott. A nyugdijtakarekossag pedig azt jelenti, hogy azt a penzt elteszed, nem veszel belole autot. lakast, enm adod oda a gyerekednek lakasvasarlasra es nem koltod semmire. Olyan mintha nem is lenne mig nem leszel nyugdijjas. Ha megszorulsz valaha, ehhez nem nyulsz, csak ha ehenhalnal.. Havi netto 100! Ez az osszeg meg egy netto 500eFt bevetelu csaladnal, gyerekekkel is nehez.. Havi 500e nettoert egy atlagcsaladnak mar "valutauzerkedni" kell:)

Amiben egyetertunk, ongondoskodni kell! Akarhogy is, de vmit csinalni kell, kulonben egyertelmuen a hid ala kerulnek a mai 30asok nyugdijjas korukra! Ez amit ti csinaltok, az jo.Bele kellene nevelni az emberekbe egy kis penzugyi alapkulturat. Az nem eleg, hogy fujj multi, fujj bankok. Viszont cseszegetessel nem fogsz elerni semmit, foleg ugy nem, hogy a te bevallasod szerint is a feleseged hatasa volt az ongondoskodas:) Sajnos keves embernek akad ilyen mentora..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28593 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

mahlzeit írta: Termeszetesen sok embernel elofordulhat, mint nalad, hogy adoelkerulo seftes tevekenyseggel gyorsabban megy a vagyongyarapitas. (Bocs:), a valutazas ez volt) Sot olyanok is vannak akik a rendszervaltaskori vallakozosdiban igen jol jartak. ..


Semmi gond! Ugyan arról beszélünk! Én már a szocializmusban is kis kapitalista voltam, mert nem láttam abban a rendszerben a legoldást! Szerinted mi a kapitalizmus, ha nem "seftelés"? Az egész rendszer üzlet, célja a profit! Legyen az részvény, ingatlan, vagy deviza esteleg arany, vagy olaj üzlet! Minden cég célja a nyereség! (Csak Orbán államosít!)
Arról meg nem én tehetek, hogy ha valaki hülye ahoz, hogy érvényesüljön! Nézd én már akkor adtam el telket Mo.-on német vevőnek, amikor még csak nem is beszéltek arról, hogy megkönnyitik törvénnyel a külföldiek ilyen irányú üzleti tevékenységét! Én 1984-ben 40 ezer schillinget adtam kölcsön 10%-os kamatra, (!) mert valaki kocsit akart venni Ausztriában.... de máshonnan nem volt lét erre... stb. Azt magyarázd nekem meg, hogy miért legyen felelős az élelmes, a butáért? Felnőtt, tanúlt emberek mennek lépre kétes banki ajánlatoknál, s később csodálkoznak, hogy minden elárvereznek a fejük felett! Most is mondom, aki nem tud a kapitalizmusban és a "sefteléssel" éni az vándoloroljon ki Cubába, vagy Észak Koreába! Fel kell fogni végre, hogy felnőttünk és senki nem fogja helyettünk az életünket megszervezni! Ez pontosan olyan lesz amilyenre magunk csináljuk!

UI: Természetesen nálunk sem ment símán. Mi is buktunk már, nem is egyszer, de soha nem tettem bankot vagy mást ezért felelőssé! Ebben az én hülyeségem volt a kiváltó ok, de pontosan ez kellett ahoz, hogy TANULJAK belőle! Ismered a mondást: "ami nem ől meg, az csak megerősít" .... Engem a magyar Állami biztosító megkárosított 1985-ben (!) 70 ezer forinttal (akkor az sok volt) egy életbiztosítással.. "Elfelejtettek" valamit megmondani. Nos, én 3x vettem le őket, s közel 4x annyival, s nekik adtam a Döbrögi szerepet! Amikor fizettek, megmondtam ott helyben, hogy a "hülyék a másik sorban állnak!"

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 2 hónapja #28605 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

DECO, én görög szerettem volna lenni. De már lekéstem, élvezem a magyar nyögdíjat. 43 munkaév után.

I
De csak ugy mint Info beszurnek valamit, hogy hol is van a görögök loveja :chuckle:
Es erröl tajekoztatva van a nemet kormany is, es azok ugy tesznek mint a 3 majom. :clap:
Egy partnerem atepit, tataroz, kiepit jelenleg 17 darab, 5- töl 12 emeletes hazakig
egy Cyprusi cegnek Berlintöl- Münchenig..................
Az eddig vasarolt Immobilien erteke = 32 millio EUR. :wait:
Meg van a trükje, de teged elöbb lecsuknak, ha nem fizetned az adodat, mint
öket penzmosasert, vagy hogy is nevezzük Rückfinanzierungert ! :whew:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!