Lesz nyugdíjam?

Több
11 éve 2 hónapja - 11 éve 2 hónapja #28561 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

Lehet én tudom rosszul de az állami nyugdíjnak annyi Magyarországon. :unsure:
Mindenesetre itt egy videó, legfeljebb vitatkozunk egyet! :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28563 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

Gergoo írta: Mindenesetre itt egy videó, legfeljebb vitatkozunk egyet!

Min kéne vitatkozni?! Ezek tények! Amikor Orbánék lenyúlták a magán
nyugdijpéztárakat csak a hülyék nem tudták, hogy ez hova vezet!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28564 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

Nem úgy tűnt, hogy ezek tények lennének mert olyan jót vitáztatok a semmiről! :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28567 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

Gergoo írta: Nem úgy tűnt, hogy ezek tények lennének mert olyan jót vitáztatok a semmiről! :laugh:


Csak a magam nevében tudok nyilatkozni! X-szer leírtam már itt (is), hogy már a nyolcvanas évektől kezdve nem biztam (nem biztunk) egy politikában, s kormányban sem! Ezért a nejemmel (bevallom, az ő nyomására) elkezdtünk magunk gondoskodni, a saját jövönkről, tartalékokról és megélhetésről! Ha nekem a magyar állam egy fillért nem ad nyugdijat, sőt (tovább megyek) jön egy német új rendelet, (?) hogy külföldiek nem kaphatnak nyugdijat, akkor is röhögve megélünk még vagy 20 évig! Beismerem, eztuán már szükös lesz, de addigra már közel 80 évesek leszünk.......
EZT MÁS IS MEGTEHETTE VOLNA ÉS MEGTEHETI!
Igy a videon kibukó valóság, engem egyáltalán nem lep meg! Sőt! Bizonyiték arra, hogy a magyar népet egy kis retorikával és igérgetéssel könnyű megvezetni! Megmondom őszintén, pontosan ezt a képet tükrözik azok is, akik vakon, minden előkészítés nélkül elindúlnak külföldre, hogy majd csak lesz valahogy.....! Ezt mondogatja magának a magyar nép, ma, Magyarországon, ahelyett, hogy kezükbe vennék a dolgot, egy ripacsot koronáznak meg, s ruháznak fel tejhatalommal!!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 2 hónapja #28568 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Nem úgy tűnt, hogy ezek tények lennének mert olyan jót vitáztatok a semmiről! :laugh:


Csak a magam nevében tudok nyilatkozni! X-szer leírtam már itt (is), hogy már a nyolcvanas évektől kezdve nem biztam (nem biztunk) egy politikában, s kormányban sem! Ezért a nejemmel (bevallom, az ő nyomására) elkezdtünk magunk gondoskodni, a saját jövönkről, tartalékokról és megélhetésről! Ha nekem a magyar állam egy fillért nem ad nyugdijat, sőt (tovább megyek) jön egy német új rendelet, (?) hogy külföldiek nem kaphatnak nyugdijat, akkor is röhögve megélünk még vagy 20 évig! Beismerem, eztuán már szükös lesz, de addigra már közel 80 évesek leszünk.......
EZT MÁS IS MEGTEHETTE VOLNA ÉS MEGTEHETI!
Igy a videon kibukó valóság, engem egyáltalán nem lep meg! Sőt! Bizonyiték arra, hogy a magyar népet egy kis retorikával és igérgetéssel könnyű megvezetni! Megmondom őszintén, pontosan ezt a képet tükrözik azok is, akik vakon, minden előkészítés nélkül elindúlnak külföldre, hogy majd csak lesz valahogy.....! Ezt mondogatja magának a magyar nép, ma, Magyarországon, ahelyett, hogy kezükbe vennék a dolgot, egy ripacsot koronáznak meg, s ruháznak fel tejhatalommal!!!

CSak ovatosan az ilyen stilusu kritikakkal, mert megint flame lesz belole.
Ti nem egy atlag csalad vagytok keresetileg itt sem BRD-ben. Nem mellesleg a megtakaritasaitok nagyobb reszt BRD-ben keletkezett es Mo.-on v. vmi olcso nyaralo helyen:) szeretned elkolteni nyugdijjas korodban.
Egy gyors szamitas: Nyugdijjszamitasnal azt veszik atlagnak, hogy nyugdijjbameneteltol az emberek meg atlag 15 evet elnek. Pelda egyszerusitese kedveert feltetelezzuk, hogy amegtakaritasaid utan jaro hozam = inflacio igy lehet jelenertekben szamolni. Ha 15 evig a nyugdijjasnak szuksege van a minimal megelheteshez mondjuk havi 150eFt-ra, akkor jelenerteken havi 75eFt-ot (evente inflacioval emelt osszeget) kell felretennie a nyugdijjra. Ez csaladi szinten, ha feltetelezzuk, hogy egy nyugdijjaspar megell kevesebbol, akkor is csaladi szinten havi 100eFt szigoruan nyugdijcelu megtakaritas. Ezen felel kell felretenni/kigadalkodni minden egyebet. Gyerekek iskolazasa, egyeb koltsege, ingatlan, etc. Es meg elni is kell. Mo.-on jelenleg ez egy atlagcsaladnal, megha ok Ny-Mo.-on elnek es dolgoznak se jon ki.

Az ongondoskodasban teljesen igazad van, KELL!! Meg kell oldani valahogy, mert rossz vege lesz. Mo.-on ez viszont nem muxik atlagban. El kell onnan jonni..

@Gergoo: A video tok jo. Anno mikor nyakon csapak a manyupokat, pont ezt szajkoztam forumokon a sok narancsdroid huhogonak! Innentol kezdve nekik is lofutty a garancia a nyugdijjara, eü ellatasara. De Mo.-on a politika vallasi alapon mukodik. Ki ki elhiszi a sajat oldalanak vakon benyogott dogmait. Tenyek, szamok nem szamitanak a kozeletben. Sajna ez van.
Az meg nagyobb sajna, hogy ezzel belolem is kioltek mindenfele bizalmat barmilyen allam fele.:) A cegunknel van vmilyen privat nyugdijpenztar. en fizetek bele, ugyanannyit a ceg adomentesen fizetesen kivuli juttataskent es allambacsi vmennyi adokedvezmenyt tol ra. Jok a kondiciok, foleg az ajandek "ceges" penzzel, de pont 0 bizalmam van a idoben tavoli hozzaferesu allamilag is megtamogatott befektetesekkel kapcsolatban. Igy konkretan eddig 0EUR-t toltam bele.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 2 hónapja #28572 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Lesz nyugdíjam?

mahlzeit írta: Ti nem egy atlag csalad vagytok keresetileg itt sem BRD-ben. Nem mellesleg a megtakaritasaitok nagyobb reszt BRD-ben keletkezett es Mo.-on v. vmi olcso nyaralo helyen:) szeretned elkolteni nyugdijjas korodban.
Ez igy nem egészen stimmel! A kérónk pl megvolt már és tehermentes volt. Vannak részvények ami szintén meg volt Austriánban. (FOND) Az itteni lé nagyrészét a gyerekekbe "öltük", s elutazgattunk s a meglevö maradék KP van itt különbözö FONDOK-ban. (VWL > Vermögens Wirksame Leistungen)
Az valóban kimaradt, hogy ha besokallna mindkét állam a nyugdijunk szempontjából akkor sem német sem magyar területen nem fogunk letelepedni, mert ebben az esetben van 2 alternativánk ahol olcsóbban életünk! Én egy szóval nem mondtam, hogy lususban élnénk nyugdij nélkül, de gondok nélkül!


********************************************
Egy gyors szamitas: Nyugdijjszamitasnal azt veszik atlagnak, hogy nyugdijjbameneteltol az emberek meg atlag 15 evet elnek. Pelda egyszerusitese kedveert feltetelezzuk, hogy amegtakaritasaid utan jaro hozam = inflacio igy lehet jelenertekben szamolni. Ha 15 evig a nyugdijjasnak szuksege van a minimal megelheteshez mondjuk havi 150eFt-ra, akkor jelenerteken havi 75eFt-ot (evente inflacioval emelt osszeget) kell felretennie a nyugdijjra. Ez csaladi szinten, ha feltetelezzuk, hogy egy nyugdijjaspar megell kevesebbol, akkor is csaladi szinten havi 100eFt szigoruan nyugdijcelu megtakaritas. Ezen felel kell felretenni/kigadalkodni minden egyebet. Gyerekek iskolazasa, egyeb koltsege, ingatlan, etc. Es meg elni is kell. Mo.-on jelenleg ez egy atlagcsaladnal, megha ok Ny-Mo.-on elnek es dolgoznak se jon ki.

A számitás teljesen hibás. A feltételezésed csak a bérekre vonatokozik! A fizetések és költségek mellett sok helyen ez nem megy Mo.-on!( Borsod, Bekés, stb) Én már a 80 években többszörösét keresetem az általgbéreknek, devizás ügyletekkel! Ha valaki csak egy alkalmazotti berböl akarja megoldani és biztositani Mo.-on a jövöjét, akkor az kösse fel.... Azt sem szabad elfelejteni, hogy a két gyerek ellenére soha nem vettünk igénybe gyest, vagy hasonló éveket. Van olyan aki évekig otthon marad a gyerekeivel s csak egy dolgozik.


DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!