Magyarul beszélő szolgáltatót

Több
11 éve 1 hete #30508 Írta: zigeuner
Magyarul beszélő szolgáltatót téma létrehozva zigeuner által

A hirdetésekben egyre többvállalkozás keresmagyarul beszélő könyvelőt .
Kérdem én, hogy vajon akkor hogy tud vállalkozni az illető, ha a könyvelőnek sem tudja elmondani a mondókáját németül. Pedig oda sem kell különösebb tudás, a könyvelő ugyanis hozott anyagból dolgozik. Sok duma ott sem kell. Csak a számokat egyeztetni kell, azok meg egyformák. Ha véletlen magyarban is dolgozik, akkor úgyis kell a NAV igazolás a német könyvelőnek is. Bemondást nem vesz be. :laugh:
Lehet, a munkaadó, megbízó tud magyarul ? ;) Vagy eltáncolják egymásnak a feladatot, stb ??? :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30509 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

Nem tudom a megbízóik tudnak-e magyarul de akik magyarul beszélő szolgáltatókat keresenek azok biztos nem beszélnek németül és eszük ágában sincs tenni ellene. Sőt, mint látható mindent megtesznek, hogy az életben soha ne integrálódjanak az őket befogadó, tisztességes megélhetést biztosító társadalomba! Gratula nekik :clap:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30511 Írta: keeek
keeek válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

no, azert nagyon kemenyek tudtok lenni. Hiaba tanul valaki nemetul, azert mire az orvosi ill. adozasi szakszavakat is megerti, mar tobb adobevallason is tul lehet, nem? Szuletett nemetek sem ertik ezeket feltetlenul, sot..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30512 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

Ne már! :woohoo: Mi az amire A1-A2 nyelvtudással nem lehet rákérdezni? Szótárban megnézni?
Szerintem csak sok az a néhány óra amiben fel kéne készülni ha az ember könyvelőhöz menne!
A könyvelőnél meg felesleges leragadni mert a fodrásztól az iskolán, jogosítvány megszerzésén át az autószerelőig minden szolgáltatást magyar nyelven szeretnének.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 1 hete - 11 éve 1 hete #30513 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

keeek írta: no, azert nagyon kemenyek tudtok lenni. Hiaba tanul valaki nemetul, azert mire az orvosi ill. adozasi szakszavakat is megerti, mar tobb adobevallason is tul lehet, nem? Szuletett nemetek sem ertik ezeket feltetlenul, sot..

Mi gyakorlatilag az "utcán tanultunk meg németül". A szókincs az szorgalom kérdése és főleg akkor lehet fejleszteni, ha az ember németül olvas, TV-t néz és főleg ha verbálisan kommunikál! Orvosi szakszavak és adózási szakszavak csak az ilyen szakmában dolgozóknak szükséges! Mit gondolsz akkor a született németek hogyan vergődnek át ezen a porblémán? Ők milyen nyelvű szolgáltatót keresnek aki segit nekik? Második kérdésem az, hogy ha találtál egy magyarnyelvű szolgáltatót, hogyan tovább, ha minden magyarul értelmezel? Ugyansi nem fogod tudni németre leforditani a magyar kifejezéseket sőt, lehet, hogy nincs is megyarul az ami németül s forditva!
Ez egy zsákutca!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30516 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

azért ne feledjük a honi adóhatósági anomáliákat....nincs két év amikor az adójogszabályok ugyan azok lennének. Ha meg mint állampolgár eltoszod a bevallást akkora bírságot kapsz, hogy azt sem tudod merre fogsz lakni a jövő héten. (ügyes kis játék ez)

Érthető, hogy a magyar már zsigerből nem akarja tudni mit kell tennie, inkább adószakértőhöz fordul.
Hogy kint hogy van ez a dolog és, hogy évente szívatós jogszabály váltogatás van e nem tudom.
Egyébként józan paraszti ésszel, matek tudással szerintem nem nehéz...HA ÉVENTE NEM SZOPATNAK újabb változásokkal.

Ti tudjátok a kinti helyzetet...ha nem változik a bevallás rendje évente, szerintem nem kell oda magyar szinkron ;)

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!