Magyarul beszélő szolgáltatót

Több
11 éve 1 hete #30518 Írta: Emilio33
Emilio33 válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

Épp tegnap volt nálunk egy német könyvelő. 1 óra alatt megcsinálta feleségem könyvelését, csak és kizárólag olyan kérdéseket tett fel, amit még én is megértettem (na jó, a nagy részét), pedig messze vagyok még a jó alapfoktól is. Nem kvantumfizikáról értekezik, hanem teljesen alap dolgokat kérdezett. Nekünk fel sem merült, hogy magyar könyvelőt keresünk, pedig lehet olcsóbb (ő 120 eurót kért, de házhoz jött, és a végén 538 euró adó visszatérítést hozott össze, tudom Deco a 10 eurós progi... :D ) lett volna, de ki tudja jobban a német adórendszert, ha nem egy helyi munkás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 1 hete #30577 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

ez azert van, mert egy vallalkozonak az adoszakertö fele, nagyon sok kerdese van. nem csak a papirokat fogja minden honapban leadni, es mivel ezen a szinten nem beszelik a nyelvet ezert a cegek alkalmaznak magyar nyelvü munkatarsakat.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 1 hete #30621 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

ez azert van, mert egy vallalkozonak az adoszakertö fele, nagyon sok kerdese van. nem csak a papirokat fogja minden honapban leadni, es mivel ezen a szinten nem beszelik a nyelvet ezert a cegek alkalmaznak magyar nyelvü munkatarsakat.

Hogyne pelda ismerösöm.
Müncheni "adoügyi hölgyek" kassirozzak a könyvelesi dijakat es
most került fel az ismerösöm Steuerschuldnerek listajara mert valamit
elszartak a magyarul beszelö !!! allitolagos könyvelö ?? munkatarsak :angry:
Azert vannak gane lenyulos tudas nelküli "segitökesz" magyarul beszelö
könyvelö irodak is !! (tiszt. a. kiv.)
Csodalkozott is az ismerösöm ,hogy hogy nem kell fizetnie Quartalmäßig
az adokat amire azt közöltek, hogy ugy csinaljuk, hogy ne kelljen sok adot
fizetnie. (cegröl beszelek).
Most kiderült, hogy 38.000,--Eurot kell utolag fizetnie. Pengggggggggggggg :angry:
Mi lesz belöle ? Steuerflüchtling !

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31820 Írta: tomi1974
tomi1974 válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

Jó reggelt!!!

Én is magyarul beszélö könyvelöt szeretnék mert ugyan a párom beszél németül de mégis rendesen kicseszett vele a német....nem szivesen komunikált vele..és most ezért ö is ugy döntött ,hogy olyat szeretnénk aki az anyanyelvünkön is elmondja mi a helyzet...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 10 hónapja #31868 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

Én is magyarul beszélö könyvelöt szeretnék mert ugyan a párom beszél németül de mégis rendesen kicseszett vele a német....nem szivesen komunikált vele..és most ezért ö is ugy döntött ,hogy olyat szeretnénk aki az anyanyelvünkön is elmondja mi a helyzet...

A nemet nem cseszhetett ki vele :chuckle:
A nemet Steuerberater a nemet törvenyek, jogok szerint könyvel es, ha a Mandat
nem adja be a kiadasairol a Belegeket es "hiaba a parom beszel nemetül", akkor
valoszinü, hogy megsem kommunikaltak rendesen es a felet sem ertette, hogy
mit ker be a Steuerberater!! :angry:
Ha pedig nem voltak Belegek a kiadasokrol akkor ne csodalkozzon, hogy
tamogatja a görögök immobilienvasarlasat Nemetorszagban. :clap:
A Steuerberaternek semmi erdeke a Mandatot atvagni, mert azzal neki biztos,
hogy nem lesz több. :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31871 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Magyarul beszélő szolgáltatót

tomi1974 írta: Én is magyarul beszélö könyvelöt szeretnék mert ugyan a párom beszél németül de mégis rendesen kicseszett vele a német....nem szivesen komunikált vele..és most ezért ö is ugy döntött ,hogy olyat szeretnénk aki az anyanyelvünkön is elmondja mi a helyzet...

Ne könyvelőt keress hanem menjetek el egy "Steuerberater"-hez! Mégjobb, ha magatok csináljátok valamelyik, jó programm segítségével. Mivel a "párod" beszél németül, így az ötleteket s tanácsokat amit a porgram ad el tudjátok olvasni! (Mi a KONZ adóprogramot használjuk, éevek óta, de ezt már ezerszer leírtam.) Ja és egy "Steuerberater" semmiképpen nem tud kicseszni veletek, csak ti magatokkal, ha nem adtok meg mindent, s nincsenek meg a számlák.

Egy Steuerberater rendszerint egy fix összegért dolgozik, s nem %-ban, így neki tök mindegy hogy mennyit kapsz vissza vagy fizetned kell. Jobb lenne azonban, ha nem órabérben menne a dolog, hanem %-ban, de akkor sokkal drágább lenne annak, aki ilyen szolgátatást vesz igénybe! A program 10 euró és egy szombat délelőtt meg van vele az adó, ha kezdő vagy. Nekünk 20 perc volt, mert átveszi az adatokat a múltévről, s csak ki kellett egészíteni! Egyébként online is lehet adót csinálni!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: tomi1974

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!