Milyen az élet Németországban?

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10426 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Németországban?

Julianna írta: Ha pl az anya gyerekkel Magyarországon van, a férj meg Németországban dolgozik, akkor a nö felveheti a magyar csp-t, a férfi pedig itt a német államtól magyar és a német csp közötti különbséget.

Én arról beszéltem, hogy duplán nem lehet! Ha van igazolás akkor egy részt itt a másik rész ott. Itt sokan azt szeretnék, hogy otthon is és itt is a teljes összeget felvenni! Ezek azok a tipikus trükközések amik ma már nem mennek! Ha nincs igazolás akkor nem adnak! Erről volt szó! Az a variáció amiről irsz az működik, de csak a különbségre érvényes és azért az is fontos, hogy házasok legyenek! Ha X Dezső elvált, és a volt neje, a gyerekkel otthon él, akkor már nem műxik a dolog, de ha a gyermek is itt él akkor kaphat a Vati "Kindergeld"-et.! (Én ezt igy tudom az ismerőstől aki ebben a cipőben jár!)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 4 hónapja #10428 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Milyen az élet Németországban?

En ugy tudom, eleg, ha a gyerek itt van bejelentve. Ha nem itt jar iskolaba, akkor kernek iskolalatogatasit.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja - 12 éve 4 hónapja #10430 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Milyen az élet Németországban?

DECOTEXT írta: Én arról beszéltem, hogy duplán nem lehet!


Akkor én félreértettem azt, amit írtál. Èn úgy értettem, hogy szerinted a Németországban dolgozó ember Magyarországon élö gyereke nem kaphat német csp-t. Mert ugyan bonyolult és hosszadalmas az intézése, de kaphat. Ès végülis a dolog –szerintem – nem is teljesen logikus, ezért talán sokan nem tudnak róla.

Ezt a lehetöséget azért kellett megteremteni, mert a Németországban élö EU-s polgároknak esélyegyenlöséget kellett adni és ha az itt dolgozó magyar munkás gyereke kevesebb csp-t kap, mint a német kolléga gyereke, akkor az esélyegyenlötlenség.

Ha Németországban dolgozó magyar ember gyereke az EU-n belül lakik, akkor mindegy, hogy konkrétan melyik országban van a lakhelye. Meg fogja kapni a kiegészítö német csp-t. Németül ezt itt emlitik:

„Kindergeld wird für Kinder – unabhängig von ihrer Staatsangehörigkeit – gezahlt, die in Deutschland einen Wohnsitz haben oder sich hier gewöhnlich aufhalten. Dasselbe gilt, wenn die Kinder in einem Mitgliedstaat der Europäischen Union leben.
Ha itt lakik a gyerek, akkor a németektöl egy összegben kap cspt-t, ha otthon, akkor egy részt a magyaroktól, a kiegészítést a németektöl.

Itt található a magyar nyelvü tájékoztató:
http://www.euvonal.hu/index.php?op=mindennapok_csaladimunkanelkuli&id=142
„Amennyiben nem az egész család költözik, és az itthoni családi pótlék továbbra is jár a gyermek(ek) után, a kinti illetékes szerv megkeresi a magyarországi folyósítót, hogy megbizonyosodjon arról, hogy a család Magyarországról kap-e családi pótlékot. Ha igen, és az ottani juttatás magasabb összegű, az adott tagállam hatóságai kötelezettek a különbözet kifizetésére.“

Németországban kezdésként ezt a nyomtatványt kell kitölteni:
http://www.arbeitsagentur.de/zentraler-Content/Vordrucke/A09-Kindergeld/Publikation/V-Kg51-Antrag-Ausland.pdf
Utána jön még a bonyolult játék az E401 és az E411-es formanyomtatványokkal, mert a két ország társadalombiztosítási szervei egymás között egyeztetnek, de nagy türelemmel és kitartással az ügy sikerrel járhat! :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 4 hónapja #10431 Írta: htimea
htimea válaszolt a következő témában: Milyen az élet Németországban?

Sziasztok,

kellett iskolalátogatási papír is, mi itt élünk teljes családdal.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 4 hónapja #10437 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Milyen az élet Németországban?

htimea írta: Sziasztok,kellett iskolalátogatási papír is, mi itt élünk teljes családdal.

Én is igy tudtam eddig! ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!