Német cégalapítás

Több
11 éve 8 hónapja #20885 Írta: KBarbara
Német cégalapítás téma létrehozva KBarbara által

Sziasztok!szeretném kérdezni ha Németországba akarok céget alapítani mi kell hozzá és hogy működik.Mert hallottam sok mindent.Pl:17ezer euróig adó mentes vagy igaz ez?És mennyibe kerül a belépés?Mit lehet vissza igényelni az adóból?Ha minden hónapban be fizeted az adót és a járulékokat és biztosítást,Ha nem éred el az összeget akkor simán abba lehet hagyni ha nem akarod tovább csinálni pl nem jött össze?van neki külön költsége?vagy csak be mész a hivatalba és vissza adod?
Előre is köszönöm a választ Remélem tud valaki segíteni ezzel kapcsolatban.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja - 11 éve 8 hónapja #20908 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

KBarbara írta: Sziasztok!szeretném kérdezni ha Németországba akarok céget alapítani mi kell hozzá és hogy működik.

Telephely és közjegyzö.

Mert hallottam sok mindent.Pl:17ezer euróig adó mentes vagy igaz ez?

Es az adóhivatalban csokit meg kávét osztogatnak. Néha ránéz egy dadus is a vállalkozókra.

És mennyibe kerül a belépés?

Attol függ milyen cég. Minden van 1 euro és 50.000 Euro között.

Mit lehet vissza igényelni az adóból?

Marhaság. Semmit. Maximum a költségeidet irhatod le ha elfogadják.

Ha minden hónapban be fizeted az adót és a járulékokat és biztosítást,Ha nem éred el az összeget akkor simán abba lehet hagyni ha nem akarod tovább csinálni pl nem jött össze?van neki külön költsége?vagy csak be mész a hivatalba és vissza adod?
Előre is köszönöm a választ Remélem tud valaki segíteni ezzel kapcsolatban.

Havonta a forgalmi adot fizeted, negyedévente a nyereségadó elöleget.
Semmit nem lehet abbahagyni egyszerüen, mindenre van kérvény.
Céget feloszlatni pedig nyügös dolog.

Te összekevered az egyéni vállalkozót a céggel, és még azt is tul egyszerüen képzeled el.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: bessy

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #22148 Írta: balintviki75
balintviki75 válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni, a férjem kint van Dortmundba egy épitkezésen és a Német épitésvezető szeretné ha gbr-t alapitának. Ez a gbr milyen vállalkozási forma nem átvágás? Vagy adóvonzata milyen? Szabályos vállalkozás?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #34717 Írta: istpot
istpot válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Cégalapítás Németországban

Miért van az, hogy egy német cég 400 euróval olcsóbban készítette el a cégalapításomat, mint a magyar cégek, akiktől árajánlatot kértem, és a magyar oldalakon hírdetik magukat?
Honorár fizetés magyarba,és németbe is, a szegény magyart mindenhol lehuzzák :( ?????
2 hét alatt minden kész lett a német cég által (és tolmácsot is biztosítottak) irodával, adószámmal, bejelentésekkel, bankszámlával, szóval mindennel.

Ez nekem magas :(

Szerintem azt használják ki, hogy nem tudunk rendesen németül :( és nem tudunk német céghez fordulni.
Vélemény? Tapasztalat?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #34718 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

istpot írta: Miért van az, hogy egy német cég 400 euróval olcsóbban készítette el a cégalapításomat, mint a magyar cégek, akiktől árajánlatot kértem, és a magyar oldalakon hírdetik magukat?

Szabadpiac van ;) és szerintem a legbiztosabb módja annak, hogy ne csináljunk magunknak felesleges munkát, ne szaladgáljunk a pénzünk után ha magasabb árral egyszerűen "elkerüljük" azt az ügyfélréteget akik ebben nagyon jók :chuckle:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 2 hónapja #34720 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

istpot írta: Miért van az, hogy egy német cég 400 euróval olcsóbban készítette el a cégalapításomat, mint a magyar cégek, akiktől árajánlatot kértem, és a magyar oldalakon hírdetik magukat?
Honorár fizetés magyarba, és németbe is, a szegény magyart mindenhol lehuzzák? 2 hét alatt minden kész lett a német cég által (és tolmácsot is biztosítottak) irodával, adószámmal, bejelentésekkel, bankszámlával, szóval mindennel. Ez nekem magas :(


Mi ebben a magas? Nem húz le senki senkit! Nem a szegény magyart húzzák le hanem a buta magyarral fizettetnek többet, ha nem kér több helyről árajánlatot. Ez nem egynelősdi és mindenki annyiért daja el a szolgáltatását amennyiért tudja! Ez a piac és a konkurencia eredménye! Te is az olcsóbbat választottad nem? Akkor most mi a kérdésed?

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!