Német cégalapítás

Több
10 éve 3 hónapja #34994 Írta: simzol
simzol válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Hello istpot
Milyen ceggel alapitottad a sajatod?
linket kuldenel??
Kosz))

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35074 Írta: páltre
páltre válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Sziasztok! Én 2011 óta vagyok( és élek) Németországban(Berlin), kezdtem építőipari munkásként, most jelenleg egy irodát vezetek ahol kis vállalkozásoknak próbálok munkát illetve a hozzá szükséges háttérmunkát biztosítani. Szóval nagyon sok magyar emberrel találkoztam aki munkát keresett nálam. Volt köztük újonnan érkező, és voltak már meglévő kész GbR-es és Gewerbe-és is. A fő problémát én ott látom, hogy a Magyarországról érkezők úgy vágnak bele a kinti "vállalkozósdiba" , hogy nem informálódnak kellőképpen otthon mielőtt kijönnek és elhagyják a szülőföldjüket ,hogyan és miképpen működik itt Németországban távol Magyarországtól ez a fajta vállalkozásforma. Csak akkor kezdenek el gondolkodni, vakarózni amikor már túl késő. Itt a fórumon olyan kérdezőket olvasok akik már éveket töltöttek el kint és dolgoztak, pénzt kerestek stb., anélkül ,hogy utána érdeklődtek volna a kötelezettségeik felől, ami itt kint vonatkoznának rájuk. Most évek után akarják tudni: hogy van ez … ,hogy van az…., mi lesz ha… stb. A másik nagy problémát ott látom ,hogy a kinti háttérszolgáltatók (székhelyszolgáltatók, könyvelők, munkaadók) jóllakottak, és nem a minőségi szolgáltatást biztosítják, hanem az ügyfélszám növelését akarják csak biztosítani saját maguk részére. -
(- Erre egy nagyon jó példa, átjelentkezett hozzám egy vállalkozó, én elindítottam az előző székhelyszolgáltató városából a kijelentkezőt, majd a város visszaküldte ,hogy be sem volt jelentve oda az ügyfelem. Megjegyzésként írom egy évig fizette oda szolgáltatásért kért havi 100€-t . Természetesen az idő alatt semmit sem intéztek ott az ügyfelemnek-. )

- Itt értek a szolgáltatók által csak részinformációk közlése, vagy nem közlése, vagy a könyvelő szerepével és feladatával kapcsolatos tevékenységek és az általa elkért pénzért nyújtott teljesítmény számonkérés hiánya …..stb. Sajnos mi napi szinten érzékeljük , hogy a német adóhatóságnál nekünk magyaroknak a renoménk egyre jobban elveszejtőben van, és már egy lapon vagyunk emlegetve a tőlünk keletebbre élő népekkel, ami nem túl jó! Azért sem ,mert például egy adószám megszerzése egy magyar embernek ma már egyre nehezebbé vált, mint volt ez korábban. Ezt a kis blokkot azért is hoztam létre , hogy ezen az állapoton javítsak. Persze tudom ezt itt ebben a formában nem tudom véghezvinni (szélmalomharc), de egy pár embernek hátha segítség. Szóval mielőtt úgy dönt valaki hogy nekivág (tegye nyugodtan mert hosszútávon megéri) az informálódjon!!!!!! Én ebben szeretnék itt segítséget nyújtani. Itt kérdezhettek én szívesen amire tudok válaszolok. Hozzuk vissza a becsületünket EURÓPÁBA !!! És ezt a célt csak mi közösen szolgáltatók és vállalkozók tehetjük meg. Üdvözlettel: Pali Berlin
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Athena1985, Csocsesz, zolmát, dávkov

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35076 Írta: Athena1985
Athena1985 válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Az első reakcióm Pali Berlin, hogy ejha! Nagyon szépen leírtad!
Szóval egyet értek! A könyvelőkhöz, fogalmazzunk pontosan: Steuerberater/Lohnsteruerhilfeverein Berater-je, Buchführungshilfe-k sokszor minimális információt sem közölnek ügyfeleikkel, amit sajnálom, mert nagy filozófiám, hogy az ügyfél úgy tud, akar, szeretne együttműködni, ha tudja, mit, miért kell csinálni, beadni, gyüjteni... Ebből fakadóan én személy szerint nagy hangsúlyt fektetek a tanácsadásra és a járulékos információra. Természetesen van abban ráció, miért nem preferálják az információközlést. Pénzből élnek...Bár ennek van egy etikus határa, amit sokan átlépnek sajnos. Ebből fakadóan alakul ki a bizonytalanság, konfliktus. Rendes tőled, hogy felajánlod a segítséged, remélem az emberek hasznosan élnek a lehetőséggel. Én is próbálok adójogi oldalról segítséget nyújtani, de sokszor az az érzésem, hogy rengeteg embernek lenne szüksége egy alapvető ismereteket nyújtó szemináriumra, amiket korábban egyébként csináltam, amúgy nem is lenne rossz ötlet...Na mindegy, elkalandoztam.

Üdv. Mariann
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csocsesz, páltre

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja #35344 Írta: Csocsesz
Csocsesz válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Sziasztok!

Tanácsotokat kérem, cégalapítással kapcsolatban:
férjem és édesapja egy német építőipari cégnek dolgoztak már több hónapja, burkoltak Gbr formában. Ebből a Gbr-ből ki is léptek mert az egyik taggal gondok voltak....röviden....
Most szeretnének ismét ennek a német cégnek dolgozni, mert szerették őket és a munkájukkal is elégedettek voltak. Milyen formát ajánlanátok, vagy tudtok-e irodát aki ebben segítene nekünk?
(Magyarországon élünk és csak arra az időre utaznak ki, amíg dolgoznak. Albérletben laktak. Itthon nincs semmiféle cégünk vagy vállalkozásunk.)
További szép estét!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35349 Írta: páltre
páltre válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Szia Csocsesz!
Igen én is a Gbr formát ajánlom újra, mert ezt könnyen és gyorsan létre lehet hozni akár kiutazás nélkül is otthonról intézhető. Lehetnek külön- külön vállalkozók is, ez az esetleges különválás esetében lenne egyszerűbb forma, de családon belül az együtt maradás is biztosabb lehet és kedvezőbb a fenntartása (könyvelés) a Gbr-nek . Azért érdemes átgondolni hosszútávon melyik lehet nekik a jobb. A Gbr esetében a hátrány hogy állandó minimum létszám van megszabva ami 2 fő . Ha bővíteni szeretnék a létszámot akár társsal vagy alkalmazottal az is gyorsan és egyszerűen kivitelezhető mind a két forma esetében . Ha nem lesz itt kint állandó lakcím, akkor szükséges egy székhely , ahová a cég be lesz jelentve és a hatóságok felé pedig ez a cím lejelentve.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Csocsesz

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 2 hónapja - 10 éve 2 hónapja #35352 Írta: Csocsesz
Csocsesz válaszolt a következő témában: Német cégalapítás

Köszönöm a gyors választ!
Akkor a Gbrt ajánlod két okból is. Nagyon kedves vagy!
Azt nem is tudtam, hogy itthonról is lehet intézni a ki-be jelentkezést. Az aláírni és a fizetni valók miatt. Vagy nem jól értem?
A német cég az UG. formát ajánlotta nekik, de ahoz szerintem mi kicsik vagyunk.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!