Kényszervállalkozás

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24787 Írta: DECOTEXT
Kényszervállalkozás téma létrehozva DECOTEXT által

mahlzeit írta: Szerintem meg ne "kibickedj" ebben az esetben. Sok olyan "kenyszervallalkozasosdi" tortenet van, ahol bebizonyithato, hogy alkalmazotti munkaviszony volt meg nemi adoelkerules.. Etc.


Mélységesen sajnálom, hogy véleményem van! Meg mondom őszintén senkit nem érdekel az állítólagos "kényszervállalkozó" magyar butaság! Soha senkit ilyenre nem kényszerítettek! Ezt csak azok találták ki, akik rendszeresen belebuktak a maszekságba és hogy ne önhibának nézzen ki, kitaláltak egy ilyen műkategóriát indoknak! Ez olyan mintha én azt mondanám rád, hogy itt "kényszerolvasó" vagy, mert mindig végigrágod azt, amit írok noha, soha nem tetszik! :silly:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24790 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta: Ezt csak azok találták ki, akik rendszeresen belebuktak a maszekságba és hogy ne önhibának nézzen ki, kitaláltak egy ilyen műkategóriát indoknak!

Hát, ez nem egészen így van! Az építőipar egy tökéletes terület arra, hogy lásd tulajdonképpen kényszervállalkozásban lehet sokszor csak csinálni! Miért? Mert akárki is szerződik le egy adott munkára, neki nem az az érdeke, hogy ott órabérben vagy havi fixért alkalmazza a munkásokat! Gondolom erről nem is kell vitát nyitni, hogy miért is nem. :laugh:
De mint rengeteg területén az elmúlt több mint húsz év kapitalizálódásának, itt sem tudott a nép alkalmazkodni! Szerintem még vagy 50 évig kéne a magyar építőipart és szereplőinek gondolkodásmódját átalakítani! Aztán 50 év múlva, óvatosan, nagyon óvatosan el lehet kezdeni kapitalizálódni amikor már senki nem emlékszik milyen volt a nagy cocializmus és már gyerekként, ne adj isten az iskolában megtanul mindenki mondjuk pénzt kezelni, vállalkozást felépíteni stb...
Addig amíg (nem rég olvastam egy másik topikban) viszont az emberek is olyan óvodát keresnek a gyereknek ahol azzal tölti az idejét a gyerek amihez kedve van, addig el se kezdjük számlálni viszont az 50 évet! Semmi értelme!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24797 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Szerintem meg ne "kibickedj" ebben az esetben. Sok olyan "kenyszervallalkozasosdi" tortenet van, ahol bebizonyithato, hogy alkalmazotti munkaviszony volt meg nemi adoelkerules.. Etc.


Mélységesen sajnálom, hogy véleményem van! Meg mondom őszintén senkit nem érdekel az állítólagos "kényszervállalkozó" magyar butaság! Soha senkit ilyenre nem kényszerítettek! Ezt csak azok találták ki, akik rendszeresen belebuktak a maszekságba és hogy ne önhibának nézzen ki, kitaláltak egy ilyen műkategóriát indoknak! Ez olyan mintha én azt mondanám rád, hogy itt "kényszerolvasó" vagy, mert mindig végigrágod azt, amit írok noha, soha nem tetszik! :silly:


A kenyszervallalkozas az itt is tema BRD-ben, semmi magyar sajatossag nincs benne. Ha vallalkozokent dolgozol egy cegnek es kiderul, hogy folyamatosan csak annak dolgozol, akkor az adohatosag megvizsgalhatja, hogy valoban vallalkozo vagy e avagy tulajdonkepp alkalmazotti munkat vegzel egy burkolt vallalkozoi szerzodessel. Ergo, kenyszervallalkozo vagy, mert maskepp nem alkalmaztak. Ez tipikusan jellemzo az epitoiparra (is).
MAsik jellemzo terulet a mernokseg, ahol tomegevel alkalmaznak freelancereket. Ok gyakorlatilag bejarnak dolgozni projektmunkakra egy nagy ceghez, altalaban 3-6 honapra. Hogy ne legyen gond a burkolt vallalkozosdibol, KENYSZERVALLALKOZOSDIBOl mas neven, ott egy kulsos ceget(eket) iktatnak kozbe a lancba es gyakran, gyakrabban cserelik az embereket. Sok multi alkalmaz igy embereket. Ettol fuggetlenul egy jobb jogasz ha megturja ezt, siman igazolhato, hogy ez nem vallallkozosdi. Foleg ha az illeto aki vallalkozast, ceget alapitott csak ennek az egy fovallalkozonak, cegnek szamlaz. Persze ezt lehet komplikalni, hogy a lancban levo egyeb cegek nem Nemetorszagban bejegyzettek.
Alapesetben ezt senki nem firtatja, mert senkinek nem erdeke. Alkalmazott jol keres, cegnek olcsobb. Allambacsi viszont kevesebb adot kap es o szereti ezeket a jogviszonyokat megkapargatni.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Gergoo írta: Mert akárki is szerződik le egy adott munkára, neki nem az az érdeke, hogy ott órabérben vagy havi fixért alkalmazza a munkásokat! !

Bocs' de ez csak részben igaz! Én otthon az összes építőipari megbizatésomat (kerités, lépcső, ablakcsere, fütés korszerűsítés fix árban szabatam meg illetve egyeztünk meg! Egyszer nem érdekelt az alkalmazott órabére! Ha a vállalkozónak nem érdeke, akkor mi ebben a kényszervállakozás? Mo.-on legtöbbször arra mondják ezt, hogy ha valaki bizonyos környéken (lakhely) nem kap állást akkor belefog és maszek lesz! Élből belebukik persze, mert : 1. hitelből inditja, 2 nem csinál piackutatást, 3 rendszerint nem is ért hozzá >> noha itt azért van kivétel!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24802 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

mahlzeit írta: Allambacsi viszont kevesebb adot kap es o szereti ezeket a jogviszonyokat megkapargatni.

Ez szerintem tévedés! Nem csak az alkalmazott után kell adót fizetni, a maszek is fizet adót! (Elvileg) Én ezt a "lényszer vállalkozósdit"még mindig nem tudom elfogadni ! Miért kényszer? Ha valaki "álvállalkozó", de valójában alkalmazott, akkor sem kényszervállakozó!Mi ebben a kényszer? Az hogy akkor nem kapja meg a munkát. Hát nem, és? Akkor sem kényszer és önként vállalja a meló érdekében!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24805 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta:

Gergoo írta: Mert akárki is szerződik le egy adott munkára, neki nem az az érdeke, hogy ott órabérben vagy havi fixért alkalmazza a munkásokat! !

Bocs' de ez csak részben igaz! Én otthon az összes építőipari megbizatésomat (kerités, lépcső, ablakcsere, fütés korszerűsítés fix árban szabatam meg illetve egyeztünk meg!

Pont ezt írtam :laugh: Mi a részben igaz akkor? :P :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!