Kényszervállalkozás

Több
11 éve 7 hónapja #24846 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Szerintem egyezzünk ki abban, hogy azért tértünk el több irányba mert több okból is kialakult. ;) Amiből viszont nem engedek, :laugh: hogy csak alkalmazkodni kéne hozzá szerintem de gyorsan, azzal előrébb lehet lenni mint a puffogással!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24848 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

mahlzeit írta: HA alkalmazotti munkat vegzel, napi fix oraban, meghatarozott munkakor, mindig ugyanannak a "fovallalkozonak", akkor az alkalmazotti munka akkor is, ha neked az ember vallalkozoi szerzodest adott. Ezert itt is es Mo.-on "Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát." rugnak, mert adot csal a munkaado es a munkavallallo is a torveny szemszogebol. A peldaid ertelmezhetetlenek. Javaslom olvasd el megegyszer amit MIklos beidezett.

Ez adócsalás! Ez egy másik film! Még mindig nem értem miért KÉNYSZERvállalkozás!?
A szó jelentése mőgött akár zsarolás is lehet! A kényszer az nem önkéntesség!
Ha vállalkozó, de alkalmazotti opciókkal akkor nem "kényszervállalkozó" hanem tudatosan csaló!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24851 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: HA alkalmazotti munkat vegzel, napi fix oraban, meghatarozott munkakor, mindig ugyanannak a "fovallalkozonak", akkor az alkalmazotti munka akkor is, ha neked az ember vallalkozoi szerzodest adott. Ezert itt is es Mo.-on "Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát." rugnak, mert adot csal a munkaado es a munkavallallo is a torveny szemszogebol. A peldaid ertelmezhetetlenek. Javaslom olvasd el megegyszer amit MIklos beidezett.

Ez adócsalás! Ez egy másik film! Még mindig nem értem miért KÉNYSZERvállalkozás!?
A szó jelentése mőgött akár zsarolás is lehet! A kényszer az nem önkéntesség!
Ha vállalkozó, de alkalmazotti opciókkal akkor nem "kényszervállalkozó" hanem tudatosan csaló!

Nem ez meg ugyanaz a film. Csak kozben kimentel pattogatott kukoricaert:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24852 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Gergoo írta: Szerintem egyezzünk ki abban, hogy azért tértünk el több irányba mert több okból is kialakult. ;) Amiből viszont nem engedek, :laugh: hogy csak alkalmazkodni kéne hozzá szerintem de gyorsan, azzal előrébb lehet lenni mint a puffogással!

en ezzel egyetertek.:) En csak annyit allitottam meg az elejen, hogy ha ezeknel a munkaviszonyoknal igazolhato, hogy tulkepp ez alkalmazotti munka vallalkozoi borben, abbol gondok akadnak. EZ a jogi megkozelites. Egy epitoipari vallalkozasnal ezt nyilvan nehez bebizonyitani, de meg akar elo is fordulhat. Mas teruleteken viszont dogivel tudok peldat itt is ott is.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24867 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

A szó jelentése mőgött akár zsarolás is lehet! A kényszer az nem önkéntesség!
Ha vállalkozó, de alkalmazotti opciókkal akkor nem "kényszervállalkozó" hanem tudatosan csaló!

Nem csak lehet mögötte zsarolás, hanem az esetek többségében van is.
Lásd: van egy viszonylag jól jövedelmező alkalmazotti állásod, majd szólnak, hogy innentől vagy vállalkozásba csinálod, vagy mehetsz amerre látsz.
Ha tovább is akarod csinálni ( mert jól jövedelmez, értessz hozzá, stb. ) akkor átmész vállalkozóvá, na ez a köznyelv értelmezése szerint kényszervállalkozás. A huszonéve BRD-ben tartózkodók értelmezése szerint zsarolás. Sőt, még megállhat a tudatos adócsalás ténye is. De attól még itthon így hívják.
Szó mi szó, a lényeget érted, csak Te másként nevezed.
@Gergő:
Igen, ez a fehér-fekete verzió. Nézőpont kérdése a dolog, más a "munkáltató" és persze más a "munkavállaló" nézőpontjából, és mindentől függetlenül mindkét oldalnak lehet igaza.
Nyilván, ha a saját zsebére megy a dolog, kevésbé link az, aki erre hajlamos.

Egy epitoipari vallalkozasnal ezt nyilvan nehez bebizonyitani, de meg akar elo is fordulhat

Szakma függvénye, van ahol "ránézésre" megmondod, van ahol picit gondolkozni kell, de vannak nehezebb diók is.
Bár alapvetően ha csak mérnök példádat veszem alapul, a tudás, mint árúcikk, nehezen bizonyítható kényszervállalkozásban.

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24869 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Eppen ez ügyben irtam egy feloraja emailt az egyik nemet megbizonak aki 3 magyar egyeni alvallalkozot foglalkoztat es ugy kezeli öket, mintha az alkalmazottjai lennenek. Ök valojaban vallalkozok, hiszen magyarban is azok voltak es tisztaban vannak a fogalmakkal es kötelezettseggel, es több mint egy megbizojuk van tehat nem lehet megvadolni öket ahogy a nemet mondja "Scheinselbstständigkeit"-tal azaz bujtatott munkavallalassal. De nagyon sok möchte gern vallalkozot ismerek akik soha eletükben nem voltak vallalkozok a hazajukban es itt szeretnenek egy gewerbe papirral vallalkozni, mert csak igy hajlando a nemet ceg öket foglalkoztatni. Na ez viszont mar bujtatott munkavallalas aminek nagyon komoly anyagi vonzata van ha a vam rad bizonyitja mint megbizo. Nem veletlenül küld a vallalkozoknak a finanzamt egy jo par oldalas kerdöivet miutan megigenyeltek az adoszamot...habar sokan el sem jutnak eddig, hiszen nem is tudjak, hogy kell nekekik adoszam....es igy tovabb....nagyon sok bujtatott munkavallalo dolgozik nemetbe fökent az epitöiparban, 24 oras idösgondozok is min ebbe a kategoriaba tartonak es nagyok sok van meg belölük a hotel es gastro reszen is. Minden esetben amikor csak egy megbizod van akkor bujatatott munkavallalasrol beszelünk.....hiszen egy vallalkozo attol vallalkozo, hogy minimum kettö megbizoval rendelkezik .
A következő felhasználók mondtak köszönetet: keeek

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!