Kényszervállalkozás

Több
11 éve 7 hónapja #24808 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Allambacsi viszont kevesebb adot kap es o szereti ezeket a jogviszonyokat megkapargatni.

Ez szerintem tévedés! Nem csak az alkalmazott után kell adót fizetni, a maszek is fizet adót! (Elvileg) Én ezt a "lényszer vállalkozósdit"még mindig nem tudom elfogadni ! Miért kényszer? Ha valaki "álvállalkozó", de valójában alkalmazott, akkor sem kényszervállakozó!Mi ebben a kényszer? Az hogy akkor nem kapja meg a munkát. Hát nem, és? Akkor sem kényszer és önként vállalja a meló érdekében!

Ne a szavakon lovagolj.:) A magyar nyelvben ezt "kenyszervallalkozas"-nak hivjak. Ha alkalmazotti munkat csak vallalkozasban kapsz meg, az egy kenyszer. Tortenelme van. ezert is van, hogy a legtobb ilyen vallalkozobol, hianyzik a valodi vallalkozoi szellem. Alkalmazott, vallalkozo borben.
EGyebkent nem tevedes. A vallalkozo is fizet adot nyilvan, csak megvan a lehetosege a flexibilis koltsegleirasnak.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Gergoo írta: Bocs' de ez csak részben igaz! Én otthon az összes építőipari megbizatésomat (kerités, lépcső, ablakcsere, fütés korszerűsítés fix árban szabatam meg illetve egyeztünk meg!

Pont ezt írtam :laugh: Mi a részben igaz akkor?[/quote]
Senkit nem kényszeritettem arra, hogy ezt ennyiért elvállalja. Egy vállalkozót nem fenyegettem meg, hogy ha nem csinálja...akkor...Leültünk, nekem volt a maximális árról elképzelésem, a munkára (anyag nélkül). S mondok valamit: az ablak és a lépcsö esetében messze az én elképzelésem alatt volt az árajánlat, igy természetesen elfogadtam! Most akkor az ilyen miért "kényszerválalkozó"?

Hát, az igaz, kénytelen volt dolgozni, a szegény.....ha pénzt akart!. :laugh:

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24823 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

A rendszerváltozást követı idıszak divatos kifejezése volt a kényszervállalkozó. A megszőnı
vállalatok egyszeri végkielégítéssel elbocsátott alkalmazottai egyedül, vagy összefogva saját
vállalkozásba kezdtek. Az addig kényelmes biztonságban élı gyári munkások, hivatali
dolgozók a kor szellemiségének megfelelıen Kft-ket alapítottak sokszor minden komolyabb
megfontolás, gazdasági számítás, üzleti ismeret, gyártási és kereskedelmi ismeretek
hiányában.

A kilencvenes évtized eleje a kijózanodást és a valósággal való keserő szembenézést hozta
azok számára, akik a munkahelyük elvesztése miatti kényszerőségbıl váltak „vállalkozóvá”.
Az igazsághoz el kell mondani azt is, hogy a megelızı negyven év nem adott lehetıséget a
valódi vállalkozóvá válás minden feltételéhez és motivációjához.
Nem kedvezett ez az idıszak más okból sem a vállalkozások alapításához, hiszen az évtized
végéig két számjegyő volt az infláció, amely 1990-ben 28,9 %, 1991-ben 35 % rekordot ért
el! Ebben a helyzetben, különösen az eredeti tıkefelhalmozásból kimaradt, így tıkeszegény
magyar lakosság alkalmatlan volt a vállalkozások alapítására.
Nem maradt más, mint az alkalmazotti szerep, amely viszont az egyre növekvı, a bérekre
rakódó közterhek miatt a munkáltatókat tette ellenérdekelté.

Természetesen nem is ebben az országban élnénk, ha nem találtuk volna ki a megoldást:
alkalmazotti szerepkör és feladat végzés, vállalkozói jogi keretek között.
Az elmúlt években tehát megváltozott a jelentése a „kényszervállalkozás” kifejezésnek. A
dolgozó foglalkoztatásának alap feltétele a vállalkozói igazolvány kiváltása lett. Amikor a
vállalat az alkalmazottnak „fizetést ad”, akkor dokumentáltan egy vállalkozó számlájának
ellenértékét fizeti ki, így megmenekül minden, az alkalmazottakkal kapcsolatos számára
hátrányos kötelezettségtıl.
Szántai Sárközi Ambrus sk.
BKIK XV. ker. alelnök

A kényszervállalkozás

A gazdasági életben ennek leggyakoribb és legnagyobb körben elterjedt formája, hogy a munkáltató és a munkát végző személy - köznapi szóhasználattal „kényszervállalkozó” - jellegénél fogva munkaviszony keretében ellátandó feladatok végrehajtására megbízási vagy vállalkozási szerződést köt egymással.

Kényszervállalkozó

Kényszervállalkozónak az a magánszemély minősül, aki munkaerő-piaci kiszolgáltatottsága miatt, foglalkoztatása érdekében rákényszerül arra, hogy munkaviszony helyett munkavégzésre irányuló színlelt jogviszonyt létesítsen.

Kényszervállalkozási formák

A kényszervállalkozásoknak több megjelenési formája ismeretes. A legáltalánosabb módja az adó- és járulékterhek megkerülésének, amikor a munkáltató hivatalosan minimálbéren foglalkoztatja alkalmazottját, holott a nevére szóló költségszámlák ellenében ennek többszörösét fizeti ki „adómentesen”. A kényszervállalkozás klasszikus formája, amikor a felek megbízási vagy vállalkozási szerződést kötnek munkaszerződés helyett, illetve a korábban fennálló munkaviszonyt alakítják át polgári jogi jogviszonnyá. Előfordulhat, hogy a munkáltató egy gazdasági társasággal köt szerződést, valójában azonban a cég tagjai a munkáltató alkalmazottjai.

Bocs, hogy idézeteket raktam be, de így a legérthetőbb a dolog.
Remélem Deconak is :evil:
Tehát ez nagyjából olyan vita, mint a bérlakás és az albérlet fogalma.
Kéretik elolvasni, értelmezni, utána lehet folytatni a diskurzust

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: mahlzeit

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép Témaindító
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 7 hónapja #24828 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

mahlzeit írta: Ha alkalmazotti munkat csak vallalkozasban kapsz meg, az egy kenyszer..

Szerintem nem az! Ilyen logika szerint akkor egy repülőjegy is "kényszerjegy" mert jegy nélkül nem repülhetsz! Az autópálya dij meg "kényszerdij" mert ha nem váltod meg akkor nem mehetsz rá! MIlyen logika ez? Ha egy munkát csak vállalkozónak adnak ki akkor ezt valóban el kell fogadni de nem vagy köteles elvállalni Sőt akkor kényszer adót fizetünk és kényszer betegbiztosításunk is van mert ha nem fizeted bizony nem vagy biztosított és közben beállsz a sorba mert venni akarsz "kényszer benzint", hogy az autód működjön......!!

Ez a "kényszervállakozás" jó nagy marhaság!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja #24831 Írta: zigeuner
zigeuner válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

DECOTEXT írta:

mahlzeit írta: Ha alkalmazotti munkat csak vallalkozasban kapsz meg, az egy kenyszer..

Szerintem nem az! Ilyen logika szerint akkor egy repülőjegy is "kényszerjegy" mert jegy nélkül nem repülhetsz! Az autópálya dij meg "kényszerdij" mert ha nem váltod meg akkor nem mehetsz rá! MIlyen logika ez? Ha egy munkát csak vállalkozónak adnak ki akkor ezt valóban el kell fogadni de nem vagy köteles elvállalni Sőt akkor kényszer adót fizetünk és kényszer betegbiztosításunk is van mert ha nem fizeted bizony nem vagy biztosított és közben beállsz a sorba mert venni akarsz "kényszer benzint", hogy az autód működjön......!!

Ez a "kényszervállakozás" jó nagy marhaság!


Látom, Te ezt, sok más mellett, nem tudod hova tenni. :( :( :(

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 7 hónapja - 11 éve 7 hónapja #24833 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Kényszervállalkozás

Na, ezt tegyétek akkor valahová! Új nézőpontból világította meg egy építőiparos számomra a dolgot! :laugh:
Nevezetesen, hogy Ő volt rákényszerűlve úgy kb. 30-50 ember kirugása után, hogy kizárólag "alvállalkozókkal" teljesítmény elszámolás alapján csinálja meg a melókat mert bőven több volt már mint Róbert bácsi a néhány nap, hét után megpihent alkalmazottak értelmetlen finanszírozásával.
Na erre varrjatok gombot! :P ;) :) :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!