Mellékállású egyéni vállalkozó

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja #31649 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Gergoo írta: Nem érted! Nem kell szólni mert mindenki fusizik. Ez magyar gondolkodásmóddal annyit tesz, hogy akkor nem is illik jelezni mert felesleges. Érted már?

Na, itt valamit alaposan féretoltál! Nem fusiról volt szó. A fusi, az fekete munka! Naná, hogy ezt nem fogja propagálnii! A kisbarátunk vállalkozási engedéllyel, legálisan akar dolgozni! Ez nem fusi, ez husi! Végül is, nekem tök mindegy. Ne szóljon a munkahelyén...! Ez nem fog nálam suicid gondolatokat gerjeszteni!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31650 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Jahhh, jóóóó, értem. Akkor tételezzük fel ami szerintem kizárt és tök fehéren mellékvállalkozgatnak :laugh: szóval hívjuk maszekolásnak de toltál félre valamit mert nem igazán erről szólt a hozzászólásom hanem a :wait: hozzáállásról illetve (akár itt a fórumon) a példamutatásról.
Kutyából nem lesz szalonna! Azt hiszem ez a közmondás, igaz? Még Németországban sem! :chuckle:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31678 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Magyarország:

Elmész az orvoshoz...tahó mint az állat, még jó, hogy le nem köp. Megjegyzed, hogy "drága főorvos úr, megkeresném önt a magánrendelésén" Erre a jó doki: Jajj kedves xy, miért nem ezzel kezdte...iszik egy kávét? Elküldhetem még valamerre, hogy biztosak legyünk a diagnózisban?......
Vagy......bemész a közútkezelőhöz, mer reklámtábla bajod van. Le se xarnak kb 2 óra várakozás után egy alulképzett emberszabású elkezd foglalkozni veled, piszkálgat mint egy darab bélsárt.
Engedély? Áááá az bonyolult, meg kell terveztetni, meg hosszú.....mondom, de ismer valakit aki megtervezné?
Persze, természetesen, itt a telefonszáma, tessék beszélni vele, megcsinálja és jövő héten ki is lehet tenni a táblát.
A legnagyobb döbb az az egyik ismerősnél ért, mivel jó kezű mester. Mondom minek dolgozol cégnek bagóért? Itthon meg éjfélig lököd, tiszta hülye vagy.
Válasz: jaaa, hát valahol dolgozni kell az adó, meg a nyugdíj miatt. Az itthoni az nincs bejelentve.....miért Te nem így csinálod? (és igaza van, mert őt az apeh nem baszogatja!!!!! Ellenben akinek hivatalos ipara van, na azt orrba-szájba. Hogy most ez a tyúk meg a tojás esete e azt nem tudom))

Az egész ország erre van beállítva. Meló valami cégnél (melóóóó...röhögnöm kell) aztán otthon fusiban, feketén épül a cocializmus ;)

Jó, nem kell általánosítani, de az ország fele aki nem irodista így működik. Aztán meg sírnak, hogy nincs szociális ellátás, meg nyalóka. Persze adót azt nem fizetnek. Viszont van úszómedence, meg adriai mészkőből bejáró, meg felső kategóriás autó usw. :baby:

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31679 Írta: skolik
skolik válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Elmondaném nektek, hátha valakit érdekel....de ha nem érdekességnek mindenképpen jó. Márc.21-én fizettem be a gewerbeanmeldungra a 27 eurot. Azóta várom a csodát, pontosabban az adószámomat. Először kb. 2 hónap múlva mentünk be a finanzamthoz érdeklődni, akkor azt mondták hogy kellett volna kapjak postán egy adatlapot amit ki kell tölteni. Nem kaptam, ők akkor odaadták. Másnap visszavittünk kitöltve. 3 hét múlva jött egy levél, hogy menjek be mert még vannak kérdéseik.
Pl. én mind másodállsú vállalkozó miből fogok megélni amig nincs a vállalkozásból jövedelmem...? A hangsúly a másodállásún van hiszen ebből következNE hogy van főállásom. Nem baj kiktöltöttük. És vártunk megint 1 hónapot. Közben az iparkamarától már egyre másra jönnek a levelek, hogy kedves vállalkozó így meg úgy...na mindegy.
Tegnap megint bementünk, hát adószám az még nincs ellenben van egy telefonszám, hátha ő tud segíteni. Férjem felhívta és jöttek az aggodalmaskodó bizalmatlan kérdések. hogy mióta, meg miért, meg miből...meg egyáltalán ki vagyok én, hogy Németországban akarok vállalkozni??? Miután minden kérdésre választ kaptak megígérték hogy a jövő hétre lesz adószámom....
Aki nem hiszi járon utána.
A lényeg: baromira bizalmatlanok és fosnak hogy kinek adnak adószámot, vagy én nem tudom mi az oka...
Lényeg, hogy nekem még mindig nincs és nem tudok számlát adni és dolgozni...
Viszont hallottam ellenpéldát is, hogy egy nap alatt el lehet intézni a GBR-t. Nos...ezek után nem hiszem el...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 10 hónapja #31680 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

skolik írta: Lényeg, hogy nekem még mindig nincs és nem tudok számlát adni és dolgozni...
Viszont hallottam ellenpéldát is, hogy egy nap alatt el lehet intézni a GBR-t. Nos...ezek után nem hiszem el...

Hát ez nagyon érdekes. Valamiért letért az ügyintézésed a normál útról. Nekem egy ismerősöm egy nap alatt elintézett mindent. Vállalkozóit, nem gbr-t. Korán reggel kezdett, 2 hivatalban járt, délután már biztosítása és bankszámlája volt, este már számlázott. :chuckle:
Igaz, nem főállás mellett kezdett vállalkozni de ennek mi jelentősége lenne?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 10 hónapja - 10 éve 10 hónapja #31683 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

skolik írta: Aki nem hiszi járon utána.
A lényeg: baromira bizalmatlanok és fosnak hogy kinek adnak adószámot, vagy én nem tudom mi az oka...
...

Bizony nagyon is fontos oka van! A nagy helyzet az, hogy tömegesen jönnek bulgárok, románok, s egyéb balkáni népek, s 3 nap alatt "maszekok" lesznek papiron. Három hónap "maszekság" múlva, jogosultak a szociális ellátásra, pl. Harz 4-re ha csödöt jelentenek. S teszik hidd el!!! (Ebböl aztén szuperül megélnek!) Erre egy egész maffia iparág állt már rá. Van olyan, hogy kemény jattért intézik azoknak, akik nem tudnak németül! Berlinben komlett háztmöbök vannak már tele ilyen "maszekokkal", Egy egy lakásban van, hogy 15 "cég" van bejelentve! Na, ezért ennyire bizalmatlan a német! Persze lehetne a törvényeket is megváltoztatni, de a politika malmai itt is nagyon lassan örölnek!


S mi meg adófizetök, addig fizetjük ezt a törvénylyukat, s becsületes vállalkozni akaró meg jól megszivja....

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!