Mellékállású egyéni vállalkozó

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja #31684 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

kfz írta: Az egész ország erre van beállítva. Meló valami cégnél (melóóóó...röhögnöm kell) aztán otthon fusiban, feketén épül a cocializmus Jó, nem kell általánosítani, de az ország fele aki nem irodista így működik. Aztán meg sírnak, hogy nincs szociális ellátás, meg nyalóka. Persze adót azt nem fizetnek. Viszont van úszómedence, meg adriai mészkőből bejáró, meg felső kategóriás autó usw.

Ennek csakis egyetlen oka van: A FOGYASZTÓ! Nem egy megbizatást adtam már maszeknak otthon, a kérónkkal kapcsolatosan. (Új fütés, új nyilászárók, új lépcsö, stb.) Minden alkalommal követelnem kellett a számlát (a garancia miatt is). Az elsö kérdésük az volt, hogy "számlával vagy számla nélkül?" Ha minden fogysztó és megrendelö követlene számlát, nem lenne fusi! Minden maszeknak fizetnie kellene adót, s igy sokan fizethetnének keveset!

Természetesen számlával (brutto) drágább volt minden, de igy minden garancia érvényes volt, s ha szükség esetén (1x volt eddig) minden további nélkül érvényesithetök! Ha fusi, akkor futhatunk a pénzünk után..... Alapból a fogysztó morális beállitottságától függ, hogy Mo. fusiból él, vagy becsületesen dolgozik, s adózik e!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
10 éve 9 hónapja #31749 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Minden alkalommal követelnem kellett a számlát (a garancia miatt is). Az elsö kérdésük az volt, hogy "számlával vagy számla nélkül?" Ha minden fogysztó és megrendelö követlene számlát, nem lenne fusi! Minden maszeknak fizetnie kellene adót, s igy sokan fizethetnének keveset!

Ebben az esetben nem kimondottan ronám meg a magyart. :wait:
Ehhez nem kell magyarba menni, mert ha megtekinted pl. az "ebay kleinanzeigen"
oldalt tele van hirdetesekkel töröktöl, lengyeltöl, romantol, bulgartol na es nem
vegsö sorban nemetektöl is akik minden hazkörüli (epitö s egyebb) munkat
elvegeznek es ha lehetseges zsebbe, szamla nelkül.
Ja es a költöztetök 90 % -a sem szivesen ad szamlat :chuckle:
Ma mar ez sem Made in Germany inkabb Bananenrepublik, de ezt mar
reszleteztük egy elözö temanal. :bye:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 9 hónapja - 10 éve 9 hónapja #31752 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

prosperus írta: Ebben az esetben nem kimondottan ronám meg a magyart.
Ehhez nem kell magyarba menni, mert ha megtekinted pl. az "ebay kleinanzeigen"
oldalt tele van hirdetesekkel töröktöl, lengyeltöl, romantol, bulgartol na es nem
vegsö sorban nemetektöl is akik minden hazkörüli (epitö s egyebb) munkat
elvegeznek es ha lehetseges zsebbe, szamla nelkül.Ja es a költöztetök 90 % -a sem szivesen ad szamlat
Ma mar ez sem Made in Germany inkabb Bananenrepublik, de ezt mar reszleteztük egy elözö temanal.

Prosperus Koma! Én nem házkörüli munkákról beszéltem. Csináltattam konyhabutort, mértere, a nyilászárók 1,2 millió forintba voltak... stb. Nem "kiskertemben kinyilott a traubiszóda" a meló! Ha füvet kellene nyirni, -magam csinálom-, azért én sem kernék szamlát, na de egy komplett Burderus fütésrendszernél ne próbálkozzon a maszek mert szétrugom a bal alsó heréjét! Ha nekem komplett új kábelezés kell az egész kéróban ennél nekem ne barkácsoljon maradék anyagból, hanem igeneis jó anyagból, garanciával és számlával! Sajnos a sok hülye, ha 50 ezerrel ft-al olcsóbb, akkor inkább igy..... aztán ha gond van, csak lesnek, mert semmi jogi alapjuk nincs a kártéritésre! Erröl van itt nagyba szó...

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
6 éve 1 hónapja #40290 Írta: Imy
Imy válaszolt a következő témában: Mellékállású egyéni vállalkozó

Sziasztok!
Münchenbe dolgozok,főállásban asztalosként,heti 40 órával vagyok bejelentve,fizetnek utánam mindent.
Egyéni vállalkozó szeretnék lenni főállásom mellett,futárkordás és bútorok össze szerelése-beépítése.
Az lenne a kérdésem,a munkahelyemet valamilyen szerv,hivatal értesíti,hogy az embere egyéni vállalkozó lett?
Meg tudják valahonnan,rájönnek valamiből?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!