Mestervizsga

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33772 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mestervizsga

ZsanPi írta: Szeretnék én is érdeklődni, hogy mi a helyzet ezzel a mestervizsgával.
Párom most vált ki egy GbR-ből, és szeretne egyéni vállalkozást csinálni. Ő száraz-építő (Trockenbauer), és ezt szeretné megadni tevékenységi körnek. Ehhez kell mestervizsga, nem elég hozzá egy europass-os bizonyítvány? Vagy ez csak a festőkre vonatkozik? Egy német kollégája azt tanácsolta, hogy vallja segédnek magát, mert úgy jobban jár. Ti tudtok erről valamit?Előre is köszönök minden nemű információt!


Ma akinek nincs nyelvtudása és nem akar sem a papirokkal, sem a szállassal nyűgösködni az elmegy egy vállalkozóhoz "Trockebau" beosztásaba (kartonozni). Ez nem szakma hanem egy "általános burkolói" szakmán belül egy részfoglalkozás! Ha a párodnak otthon (Mo.-on) ez két évébe telt (mint szárazépítő) akkor átverték vagy ez magyar specialitás! Ott kell akkor ezzel dolgoznia ahol ezt kiadtáks érvényes! Ezt a "mestervizsgát" nem fogják itt elfogadni, mert ilyen itt nem létezik! Pontosan ezért jobb ha "segédnek" vallja magát, ha csak alkalmazott s nem önálló. Ha vállalkozik, akkor az más.

Ui: itteni kinti német ismerősöm, pl. úgy vállakozott, hogy kiváltotta az ipart, mint villanyszerelő, aztán burkolóként dolgozott: belső burkolatokat, lépcsőket, párkányokat, feljárókat csinált jópénzű kuncsaftoknak, márványból, granitból, stb. Volt olyan hétvége, hogy több mint 5 ezer euron keresett nettó, igaz nem 8 órás munkaidővel, (s hát soxor .... feketén)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33779 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Mestervizsga

DECO, már megint formában vagy:

"Trockenbaumonteur/in ist ein anerkannter Ausbildungsberuf nach dem Berufsbildungsgesetz (BBiG).
Diese bundesweit geregelte 3-jährige Ausbildung wird in Industrie und Handwerk angeboten. Auch eine schulische Ausbildung ist möglich."

Idézve az Arbeitsamt honlapjáról
Az más kérdés, hogy aki nem ért semmihez, annak ez itt jó alternatíva - de, segédmunkásként. A csoport v. brigádvezetö és különösen a vállalkozó, az viszont szakember kell legyen, mert ennek a szakmának is megvannak a trükkjei... Viszont tudtommal a festök is tanulnak szárazépítést (legalábbis gipszkartonozást) és zömmel ök csinálják ezeket a melókat.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja #33782 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mestervizsga

gejza írta:

"Trockenbaumonteur/in ist ein anerkannter Ausbildungsberuf nach dem Berufsbildungsgesetz (BBiG).
Diese bundesweit geregelte 3-jährige Ausbildung wird in Industrie und Handwerk angeboten. Auch eine schulische Ausbildung ist möglich."

Idézve az Arbeitsamt honlapjáról
Az más kérdés, hogy aki nem ért semmihez, annak ez itt jó alternatíva - de, segédmunkásként. A csoport v. brigádvezetö és különösen a vállalkozó, az viszont szakember kell legyen, mert ennek a szakmának is megvannak a trükkjei... Viszont tudtommal a festök is tanulnak szárazépítést (legalábbis gipszkartonozást) és zömmel ök csinálják ezeket a melókat.


Gejzám! Miért nem figylesz?!
ZsanPi ezt irta: "Konkrétan, az otthoni két éves képzést igénylő Országos Képzési Jegyzék által elismert szakmáról ".
No, akkor számoljunk és találgassunk. Szerinted hol lehet a hiba? Szerinted a két képzést össze lehet hasonlítani? Tudod ehez mi tudok csak emlieteni? Egy asztalos ismerősömet aki most itt van kint jó munkahelyen! Azonos ideig volt Mo.-on iskolában (3 évig) de amikor kijött csak sgéd lehetett fél évig, pedig tudta a nyelvet! Azt mondta nekem tavaj nyáron, hogy életében nem látott olyan gépeket és anyagokat amivel ma dolgoznia kell! No, ennyit a Te "Trockenbau" szakmádról! Ezért is volt az az ajánlat, hogy kezdjen segédmunkásként! Aztán ha már megyen a nyelv folyékonyan, ismeri az anyagokat, akkor majd lehet esetleg egy különbözeti vizsgával a magyar papirjait elfogadtatni! Persze vannak még csodák!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33784 Írta: Firma
Firma válaszolt a következő témában: Mestervizsga

Szia,

nem irod a tevekenysegi körödet. Vannak tevekenysegek mint pl. a külsö festes (belsö nem), viz, gaz, fütes szereles, klima , acs, kömüves amikhez mestervizsga kell. A te hehyzetet nagyon jellemzö , hogy forditva törteni a bejegyzes mint Stuttgartba. Pl. Münchenbe es sok mas helyen a Gewerbeamt bejegyzi a tevekenysegi kört anelkül, hogy kerne a kezmüves kamara (handwerkskammer) altal kiallitott engedelyt. Nalunk Stuttgartba elöször be kell szerezni a a kamaratol az engedelyt es csak utanna jegyzik be a tevekenysegi kört. Sajnos mas varaosaokba ez nem igy van. Igy nagyon sok külföldi azt gondolja, hogy ha a Gewerbeamt bejegyezte anelkül, hogy kert volna barmifele engedelyt akkor bizonyara nem kell, hiszen akkor nem adtak volna ki (aminek igy is kellene lennie). Sajnos nagyon sok esetet ismerek ami utan nagyon sok vallalkozo bajba kerül. A kamara ugyanis kesöbb kerni fogja, hogy mutassa fel az engedelyt.
Amit nem ertek a te helyztedbe a megbizo miert most keri, ha engedely köteles szakmat vegeztet veled? Bizonyara bele estel te is abba a csapdaba amibe nagyon sok magyar, hogy a nemet megbizok nagy resze azert nem keri be elöre a papirokat, csak szamla kifizeteskor, mert abban bizik, hogy ez is olyan tudatlan mint a legtöbbje, es tuti hianyzik egy csomo papirja es akkor majd nem fizetem ki. A nemet megbizok legnagyobb %-a ebben bizik...sajnos...es legtöbbször be is igazolodik a bizodalmuk...
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33788 Írta: gejza
gejza válaszolt a következő témában: Mestervizsga

DECO,
Erre:

"Ez nem szakma hanem egy "általános burkolói" szakmán belül egy részfoglalkozás! "



és erre a kijelentésedre válaszoltam:

Ezt a "mestervizsgát" nem fogják itt elfogadni, mert ilyen itt nem létezik



Én semmit nem minösítettem, csak megjegyeztem, hogy de, igenis, a Trockenbauer itt is szakma.

Milchreis wird super lecker, wenn man es kurz vor Ende der Garzeit durch ein saftiges Steak ersetzt.....

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #33800 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Mestervizsga

gejza írta: Én semmit nem minösítettem, csak megjegyeztem, hogy de, igenis, a Trockenbauer itt is szakma.


Jól van. Nyertél! Igaz, közben kiderült, hogy 2 éves képzés, és csak otthon Mo.-on ismerik el, de alapjában ez mindegy! Talán rossz kifejezést használtam. Így jobb: nem olyan szakma mint itt Németországban!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!