Mestervizsga

Több
10 éve 6 hónapja #33988 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Mestervizsga

ZsanPi írta: 1,Persze, hogy megsértetted azokat akik ezt tanulták, és művelik. 2,....................... mert jól sikerült? Ezáltal tudok minden követelményt és elvárást? Nem hiszem, hogy tisztában lennél a kivitelezés szabályaival, és a home made kartonszerkezetedet egy építésvezető is jóváhagyná, de persze nem tudhatom, és nem is sértegetni szeretnélek.
3,Szóval a gipszkartonozás nem egyenlő a szárazépítéssel, az csak annak egy része, hisz más anyagokkal is dolgoznak, és nem csak a kartonokat dobálgatják, az csak a meló 10 %-át teszi ki. De nem promótálnám tovább, csak megvédtem jóuram becsületét.


:hyper: :hyper: :hyper: tudtam......

Välaszaim: -mint mondtam nem kivantam sertegetni...de vicces szamomra mindig a hazai "mestergög". Maradjunk a szakmasitott betanitott munkanal.

1, igen jol sikerült mert gepesz aggyal es nem epitesz agyyal gondolkodom.
2, A szerkezet igy bombabiztos lett.Lezeres cuccok nelkül is minden derekszög, vizszintes es függö. Egy natürlich (szakmai)gögös epitesvezetönek persze nem tetszene ;)
3, a kartondobalas csak a nehez munka egy darab szakasza...ezt tudom...csinaltam....de ha megmondanad nekem, hogy mi az amit a szarazepitesen evekig kell tanulni megköszönöm :P
(Az egeszet az USA-ban talaltak ki, mert fillerekböl hazakhoz hasonlo bodegakat tudtak-nak igy epiteni es a bevandorlo alulkepzett munkasok is pillanatok alatt el tudtak a munkafogasokat sajatitani.)

DE! Le a kalappal azok elött akik naponta ezt csinaljak...En nem csinalnam az tuti. Viszont tovabbra sem ertem mi a fene annyira bonyolult ebben a "szakmaban"? :clap:
DECO-nak van igaza: Meg el belöle? Igen! Akkor meg minek kell fetisizalni? Csinalja, örüljön...de ne gögös gunarkodjon, mert az altalad emlitett szakacs vagy a kozmetikus munkaja ezerszer bonyolultabb. Csak gondolj a kemiara meg a biologiara :)
A szerkezet tervezese meg az epiteszek dolga ferjed uradek csak vegrehajtjak a rajzok alapjan a betanult fogasokkal a feladatot.

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #33990 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Mestervizsga

Lehet, hogy a nemet helyi szakoktatas jobb mint a magyar, de, hogy itt is pont ugyanolyan vilagtalan a hozzaallasuk az fix. Elvetve lehet vmi ertelmes szakembert talalni epp ugy mint Mo.-on. Most nem az epitoiparrol beszelek, hanem azokrol akikre egy haztartasban szukseg lehet.
Tragikus tapasztalataim vannak:)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja - 10 éve 6 hónapja #34006 Írta: ZsanPi
ZsanPi válaszolt a következő témában: Mestervizsga

Nem, sértődésről szó sincs. Csak szerettem volna eloszlatni a téveszméket, miszerint a szárazépítés egyenlő a kartonozással. A gipszkartonszerelés lehet egy pár hónapos részszakma, de hányszor írjam, hogy nem arról van szó, hanem a szárazépítésről, aminek jelenlegi képzési ideje 3 év.
És csak ismételni tudom önmagam, hogy nem csak kartonozásról van szó, az a szakmai ismeretek 10%át teszi ki. A szárazépítésbe beletartoznak pl. a fa és fém vázas épületszerkezetek (könnyűszerkezetes házak) építése is. Ha tényleg érdekel Kfz, hogy mit tanítanak ezen 3 évig akkor holnap beszkennelem neked a tankönyvek tartalomjegyzékét, és akkor eldöntheted, hogy jogosan degradálod-e.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
10 éve 6 hónapja #34082 Írta: kfz
kfz válaszolt a következő témában: Mestervizsga

ZsanPi írta: Ha tényleg érdekel Kfz, hogy mit tanítanak ezen 3 évig akkor holnap beszkennelem neked a tankönyvek tartalomjegyzékét, és akkor eldöntheted, hogy jogosan degradálod-e.


Kedves Zsani!

Nem degradalom...irtam, hogy nehez munka, becsülöm aki csinalja. De akkor sem akademikusi szinvonal, csak egy betanult szakma.
A magyar tankönyveket hagyjuk. Amig oldalszam/peldanyszam viszonyszam alapjan fizetik a szerzöket a szinvonaluk es a mondanivalojuk az üres fecseges es a f@szsagok tömege között mozog valahol.
Amiröl burkoltan En is meg a többiek is beszelünk az az hogy nem a magyar mester kakalta a spanyol viaszt, Raadasul a magyar mester itt nemetben csak egy masodrangu "osi". Itt az okoskodast messze el kell kerülni mert a kutyat nem erdekli hogy otthon mekkora asz volt a mester ur.
Amiröl Prosperus is szokott beszelni a gond, hogy az otthon megszokott "ki ha en nem " gondolkodasmod megy itt is a magyar melosok reszeröl raadaskent a tevhittel füszerezve, hogy a magyar munkaerö a legjobb Europaban. Ezt valaki valamikor jol kitalata de egyaltalan nem igaz.

Meg egyszer es utoljara: LE A KALAPPAL A SZARAZEPITÖK ELÖTT! Nehez munka meg ha par honap alatt meg lehet tanulna A-tol Z-ig az egeszet ;)

Teged viszont meg kell hogy becsüljön mert maradektalanul kialsz melette :) Ez becsülendö....

"Színház az egész világ"
"Ne vedd tul komolyan az eletet....ugy sem eled tul...;-) "
A következő felhasználók mondtak köszönetet: DECOTEXT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!