Fesztiválozás, vásározás

Több
12 éve 6 hónapja #8787 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

betti0122 írta: Sziasztok Én Németországba akarok árulni magyaros ételeket mint pl lángos hurka kolbász ilyesmiket szerintetek lenne ilyenre igény ha valaki tud nekem ebben segíteni nagyon hálás lenék neki hol lehet helyet bérelni és hogy mi kell ehez .


Német barátaink elmondása alapján csak az az üzlet indul be, ahol német alkalmazott vagy alkalmazottak vannak. Sok sikert kívánok neked :) .
A következő felhasználók mondtak köszönetet: betti0122

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8795 Írta: betti0122
betti0122 válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

Van kint ilyen ételek már??

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8796 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

Szioka
Én minden fest-en találkozom "magyar ",lángossal. ;) és már van nutallás, lekváros,fahéjjas is
:sick: Würzburgban van Magyar kocsisbüfé, bablevessel, gulyással, lángossal ;)
Ott szoktunk enni és magyarokkal találkozni
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8797 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

betti0122 írta: Sziasztok Én Németországba akarok árulni magyaros ételeket mint pl lángos hurka kolbász ilyesmiket szerintetek lenne ilyenre igény ha valaki tud nekem ebben segíteni nagyon hálás lenék neki hol lehet helyet bérelni és hogy mi kell ehez .

Ez a gondolat már szószerint évtizedek óta foglalkoztat! Itt Niederschsenben sehol ilyesmi! Van ezer pizzás, van ezer különböző külföldi étterem, még néhány magyar is, de sehol lángos sehol hurka vagy kolbász (az az igazi magyaros házi vagy debreceni) Az ötlet jó, szerintem (legalábbis a környékünkön) lenne rá kapacitás és piac!
Hogy akkor miért nem? Nos egyszerű: először is egy mozgó árus (élelmiszer!) engedélyt szerezni nem könnyű. Aztán kell egy megfelelő kapacitású (önjáró) áruskocsi, amiben készited a dolgokat (frissen) s ehez elég nagy kell. Ilyen kocsi kapható, de amelyik nekünk megfelelt volna (most a egészségügyi oldalát nem nézem) jó 40 ezer euróba került volna. S ami a legrondább a tervben, az adott helypénzek az áruláshoz nekünk drágának tüntek. Egyszerűen sokalltuk! A kalkulációnban 1 lángos max 2 Euró lett volna, s a többi áru sem lett volna sokkal drágább. Igy tehát ez nem működött. Ha drágább vagy porciónként akkor nem adható elég el, hogy időben behozza az inveszticiót! Ja, és hitelből semmiképpen nem szabad beinditani, mert akkor kényszerlépésben vagy!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: betti0122

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 6 hónapja #8845 Írta: betti0122
betti0122 válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

Hát igen Mi is valami ilyesmit akarunk csinálni csak nem egyszerű és ami ott van magyar büfé kocsi nekik megy nem tudod ?A németek is szeretik?.Köszi az információt:) :cheer:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 6 hónapja #8858 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Fesztiválozás, vásározás

betti0122 írta: Hát igen Mi is valami ilyesmit akarunk csinálni csak nem egyszerű és ami ott van magyar büfé kocsi nekik megy nem tudod ?A németek is szeretik?.Köszi az információt:) :cheer:


Kedves Betti!
Most lehet, hogy nem értettem a kérdést, mert elütötted, (és nincs javítási lehetőség, ugye Gergő? ;) )!
Azt kérdezted, hogy van e itt magyar büfékocsi, vagy azt mondtad, hogy nektek van otthon egy, esetleg azt szeretnéd tudni, hogy a németek elfogadják e a magyar büfékocsit?


Az utolsóra csak annyit tudok mondani, hogy nehezen de az biztos! A műszakin kivül valószinű, hogy előbb utóbb német rendszám is kell(het). Az egészségügyi oldalát nem ismerem, de az sem leányálom elfogadtatni! (Itt van egy olasz "vándor" akinek amolyan olasz kütyüje van. Állítólag 8 hónapig harcolt azért, hogy árulhasson belőle!) <=== Ez nem valami biztos forrásból van, igy csak infó jellegű!!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: betti0122

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!