Angol nyelvtudással Németországban

  • Katus888
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13004 Írta: Katus888
Angol nyelvtudással Németországban téma létrehozva Katus888 által

Szia,

én szeretnék egy kis segítséget illetve eligazítást kérni, ha nem probléma.
Férjemmel és 2 gyerekünkkel szeretnék Németországba költözni a következő hónapokban. Férjemnek Budapesten biztos és jó a munkahelye van, én gyesen a kisebbel. Mindenképpen szeretnénk váltani, mindketten külföldön nőttünk fel és különböző országokban éltünk eddig. Most 2 gyerkőccel és biztos anyagi háttérrel szeretnénk kimenni és férjemnek állást találni, ő angol-oroszban erősebb. Szerinted milyen esélyek vannak most kint állás ügyben, milyen hamar lehet találni és mennyi a próbaidő? Főleg németország nyugati részén a belga-holland hatránál szeretnénk élni illetve München és környéke. Úgy tudom, hogy sok nemzetközi cég van ahol elég az angol nyelvtudás is, persze a németet is taulnánk de először szépen sorban mindent. Budapestről nagyon nehéz, szinte lehetetlen kiti állást megkapni, mert a személyes interjúk is hátráltatnak.

Köszönöm előre is a segítséget, várom válaszodat!
Katus

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13006 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Katus888 írta: ...persze a németet is taulnánk de először szépen sorban mindent. Budapestről nagyon nehéz, szinte lehetetlen kiti állást megkapni, mert a személyes interjúk is hátráltatnak.Köszönöm előre is a segítséget, várom válaszodat!Katus


Kedves Katus! Ahogy pontosan elirtad, "elöször szépen sorban mindent"! Elöször tanuljatok meg németül. EZ A LEGFONTOSABB! Az internet tele van álláshirdetéssel, igy nagyon könnyü találni valamit. Angollal még nagyobb esélyetek is van, mert a világon nagyon sok államban használatos , de itt a BRD-ben nem, vagy kevésbbé! Személyszerint, nem ajánlom a helyzetetekben, ezt a váltást, ha a férjednek biztos és jó munkahelye van, mert ez nyugaton sehol nem biztsoitott! Ha mégis megindultatok, akkor ajánlaom Svédországot, Norvágiát, Finnországot vagy Canadát! Ezekben az országokban minden szakembert keresnek és nyelvi nehézségetek sem lesz! Sajnos több ötletem nincs, mert semmilyen információ nincs itt a szakmátokról!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13007 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia!
Nem tudom, kinek irtad a leveledet, lehet, nem nekem. Nem lehet tudni, mert nincs megnevezve a cimzett.
Elöször is azt javaslom, olvass vissza a temaban.
Masodszor: szerintem ha tudtok nemetül, es meg angolul is, az nagy elöny. De ha nemetül nem tudtok elegge a munkahoz, csak angolul, akkor az eselyek alacsonyak - szerintem.
Egyebkent nem gyözöm elegszer leirni, miert gondolja valaki, hogy Nemetorszagban az angol nyelvtudas eleg lenne.
Angol nyelvtudassal angol nyelvterületre kell menni!
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mbtomi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja - 12 éve 3 hónapja #13284 Írta: mbtomi
mbtomi válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok!
Tervben van Münchenbe költözésünk családostul, mindenestül. Párom, aki itt főkönyvelő egy szót sem beszél németül. Angolja szakmai középfok. Van-e szerintetek annak rációja, hogy egy olyan állást találunk neki, ahol eleinte elvan az angollal? Hogyan lehetne a végzettségét Németországban honosíttatni? Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm a segítséget, tájékoztatást. Üdv!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
12 éve 3 hónapja #13288 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

mbtomi írta: "Párom, aki itt főkönyvelő egy szót sem beszél németül. "
1 / Van-e szerintetek annak rációja, hogy egy olyan állást találunk neki, ahol eleinte elvan az angollal?
2 / Hogyan lehetne a végzettségét Németországban honosíttatni?


1 / Nincs. A könyvelés itt a BRD-ben teljesen más*, nyelvtudás nélkül ki van zárva, hogy ezt el tudja sajátítani!! *(Mások a törvények, az előírások, a viszonyok.)
2 / Sehogyan. Szerintem akkor sem ha jól tudna németül, a fenti indok* miatt!


Megjegyzés: így "felkészülve" Németország legdrágább városába elindulni szerintem csak álom! Próbálkozzatok angol nyelvű országokban, vagy ahol második hivatalos nyelv az angol: Norvégia, Svédország, Finnország, GB, Canada! Ajánlom egyébként, hogy képezze át magát valamilyen másik szakmára, ha külföldön akar dolgozni mert másik országokban is eltérő a könyvelési rendszer!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • mbtomi
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 hónapja #13296 Írta: mbtomi
mbtomi válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok!
Köszönöm a gyors reakciókat!
Csak a tisztánlátás kedvéért: én a Knorr-Bremse-nél dolgozom, mint minőségügyi mérnök és ott is dolgoznék majd Münchenben kb. 3000€-ért (netto) és én beszél(getem) a németet.
Azért kérdeztem páromat is, hogy ne kelljen otthon ülnie egész nap. Nem tőle függ hát, hogy meglünk-e vagy sem, így szerintem nem olyan sötét a kép. Ha kell, akkor kitanul valami mást meg természetesen a németet is. Csak úgy, hogy itt Mo-n főkönyvelő 6 beosztottal és több, mint 500e bruttoval a kinti kép nem túl bíztató...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!