Angol nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16249 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta:

Attila_BRD írta:

Kanga írta: Sziasztok, ez egy variacio arra a temara hogy nem ertek semmihez, nem tudok nemetul, tudok-e Nemetorszagban dolgozni...
Barmilyen munkat hajlando vagyok elvallalni (gyorsetterem, takaritas, barmi). Szerintetek milyen eselyeim vannak hogy munkat talaljak ilyen feltetelekkel?

Na pontosan ezekre a helyekre kell a német nyelv.
Ha elektromérnök, gépész, fizikus, matematikus vagy informatikus lennél akkor nem kellene más az angolnál.


Ertem, tehat minden bevandorlo aki nem fizikus folyekonyan beszel nemetul mar a megerkezes elso napjan. Kosz a hasznos tanacsot... B)

Szivesen a hasznos kédést.
Milyen választ vársz ha angolul azt mondod a potenciális munkaadódnak : "nem ertek semmihez, nem tudok nemetul" ?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16251 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nagyon hasznos hozzászólás volt ugyanis van egy téves hiedelem, hogy ezek azok a munkák "amihez nem kell nyelvtudás"
Nyilván Te is tudod (minimum sejted) kérdésedre a választ: minimális, nagyon minimális.
Ha 10-15 éve jól beszéltél németül, néhány hét alatt szerintem a nyelvtudást rendezheted egy betanított munkához elegendő szintre tehát csak a sorrend rossz (mint sok esetben)

Rossz sorrend: munka, nyelvtudás
Helyes sorrend: nyelvtudás, munka ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16269 Írta: astarta
astarta válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Azért a folyékony nyelvtudás és a megszólalni sem tudok között vannak fokozatok. :)

Valami minimális német nyelvtudás mindenhová kell, hiszen meg kell érteni a főnöködet, a kollégáidat, azt, hogy mit és hogyan kell csinálnod stb... Még ha csak épp takarításról vagy sültkrumpli sütésről van is szó.
Ezt sehol nem fogják angolul előadni.

Ha ez a minimális megvan, akkor hajrá. Ha már tanultál németet, és jól is ment, akkor szerintem is hamar visszajönnek a dolgok.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16304 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Gergoo írta: Nyilván Te is tudod (minimum sejted) kérdésedre a választ: minimális, nagyon minimális.
Ha 10-15 éve jól beszéltél németül, néhány hét alatt szerintem a nyelvtudást rendezheted egy betanított munkához elegendő szintre tehát csak a sorrend rossz (mint sok esetben)

Rossz sorrend: munka, nyelvtudás
Helyes sorrend: nyelvtudás, munka ;)


Hidd el, ha tudnam a valaszt, nem tettem volna fel a kerdest :) . Meg nem voltam ilyen helyzetben hogy munkat kerestem volna egy orszagban ahol nem igazan beszelem a nyelvet. De kulonbozo 'nyugati' orszagokban talalkoztam emberekkel akik konyhan, vagy takaritokent dolgoztak, es egy szot sem beszeltek sem angolul, sem az adott orszag nyelven, tehat nyilvan van ahol vagy van ahogy ez lehetseges. Lehet hogy Nemetorszagban nem, vagy lehet hogy ez csak akkor mukodik ha 'csapatban' dolgoznak az illetok es valaki mindig fordit nekik? Fogalmam sincs.

Mindenesetre ketten is azt gondoljatok hogy par het alatt fel tudnam hozni magam alapszintre, ez biztato. Azt probalom eldonteni, hogy erdemes-e honapokig ott maradnom ahol vagyok es estenkent munka utan nemetet tanulni, vagy vagjak bele, koltozzek a pasi utan es remenykedjek hogy nehany het mulva mar (ujra) fogok tudni nemetul beszelni... De mi van ha nem? :sick:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16324 Írta: tail
tail válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szerintem nem lehetetlen......
egyrészt ha egyszer tudtál németül, hamar vissza fog jönni az emlékeid mélyéröl, amit egyszer megtanultál......
másrészt igaz, hogy némelyik szakmunkához igenis kell a német nyelvtudás, de az olyan szakmákban, ahol magad dolgozol, és tudod hogy mit kell csinálnod (magyarán magyarul takarítasz, vagy magyarul rakod a csempét;) elég, ha az alapvetö szakszavakat megtanulod, hogy megértsd a munkáltatódat......
pl. takarításra igenis van reális esélyed, mivel elöfordulhat, hogy a háziak tudnak angolul is, vagyis ha nem értesz valamit vissza tudsz kérdezni, meg amúgyis, a takarításhoz kell vagy 50 fönév meg 20 ige......
szóval ha akarsz találsz majd valamit, és úgy hogy a szállásra nincs gondod szerintem nem gáz......
amúgy úgy hallottam vannak olyan nyelvtanfolyamok, ahol teljesen ingyen segítenek felzárkózni, az Agentur für Arbeit-nál vagy a Landratsamt-Ausländerwesen-nél tuti tudnak adni információt.....
Sok szerencsét, és boldogságot neked és párodnak!
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16325 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

tail írta: amúgy úgy hallottam vannak olyan nyelvtanfolyamok, ahol teljesen ingyen segítenek felzárkózni, az Agentur für Arbeit-nál vagy a Landratsamt-Ausländerwesen-nél tuti tudnak adni információt.....
Sok szerencsét, és boldogságot neked és párodnak!


Nagyon koszonom a tanacsokat is meg a jokivansagokat is :) . Ingyen - vagy olcso - nyelvtanfolyam nagyon-nagyon jo lenne; probaltam internetrol magamtol tanulni de foleg a beszeddel van gondom, azt meg csak csoportban tudnam gyakorolni. (Probaltam persze a baratommal nemetul beszelni de ket perc mulva mindig megunjuk es atvaltunk angolra...) Utana fogok nezni ennek a lehetosegnek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!