Angol nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 1 hónapja #16346 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta: ....De nagyon fontos nekem hogy anyagilag fuggetlen legyek, tehat mindenkeppen dolgozni szeretnek. Barmilyen munkat hajlando vagyok elvallalni (gyorsetterem, takaritas, barmi).


Ha nagyon jó az angol nyelvtudásod és akcentus nélkül beszélsz, akkor a helyedben valószinüleg megszerezném a CELTA bizonyítványt. Ezzel pedagógusi végzettség nélkül is taníthatnál angolt (persze nem iskolákban), és talán itt nagyon kevés német is elég lenne. Mifelénk Münchenben angol anyanyelvü óvónöket is gyakran keresnek pénzes magánóvodákba, de abban nem vagyok biztos, hogy oda pedagógia végzettség nélkül felvennének-e. Vagy gazdagék azt is szeretik, ha a csemetét otthon angol anyanyelvü nanny pesztrálja. Ide talán még a CELTA sem kellene, de azért nem árt. Az igazán jól fizetö gyermekfelügyelöi állásokhoz viszont erkölcsi bizonyítványt és ajánlólevelet is kérnek.

Szerintem jobban jársz, ha az angoltanítás területén indulsz el, mintha beszállnál a többszázezer “németül nem tudok, mosogatni/takarítani/szalagmunkát végezni szeretnék” álláskeresö közé. Nem tudom, összegszerüen mit jelent neked pontosan az anyagi függetlenség, de ezekkel a munkákkal az nagyon bizonytalan lenne, söt, a legkönnyebben olyan munkaszerzödés-formába futnál bele takarítónöként, ahol betegbiztosításod sincs! Ez nem feketemunka, Németországban ilyen is van, teljesen hivatalosan! Ha viszont a betegbiztosítást zsebböl kell fizetned, akkor könnyen odaveszett az anyagi függetlenséged! Az angolszász mentalitáshoz képest készülj fel arra, hogy a nök függetlensége és egyenjogúsága kevésbé magától értetödö és a házasság intézménye hivatalosan és anyagilag erösen támogatott.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo, Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16557 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nagyon kosz a tippeket Julianna, meg fogom probalni ezt a nanny-vonalat! Igazabol csak annyi jovedelmet szeretnek az elejen hogy ne erezzem ugy hogy a baratom tart el, meg ne tole kelljen penzt kernem mindenre... Azt sejtem hogy Nemetorszagban nemet nyelvtudas nelkul nem igazan fogok stabil munkat talalni, tehat csak atmeneti megoldast keresek amig megtanulok jobban nemetul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16565 Írta: Julianna
Julianna válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia Kanga!
A nyelvtanítást csak azért ajánlottam neked, mert tágabb családomban van arra példa, hogy ez hosszú távon is nagyon jól müködhet. Sógornöm ausztrál állampolgár és bevándorlóként 15 éve él sógorommal. Eleinte ö is azt gondolta, hogy gyorsan megtanulja a nyelvet aztán majd elmegy dolgozni. De aztán rájött, hogy ez nemigazán megy olyan gyorsan és jól, ahogy szeretné. Angol anyanyelvüként viszont behozhatatlan elönye van a helyi angoltanárokkal szemben. A magánórák révén kényelmesen, nyugodtan, a neki megfelelö idöbeosztással akkor, annyit és ott dolgozik, ahol akar. Kevés energiabefektetéssel jól keres. Néhány év után ott tart, hogy a neki nem tetszö munkát, az ellenszenves, macerás tanítványt egyszerüen lemondja és kész. Hat másik jelentkezöt talál azonnal a helyébe. Öneki szintén nincs pedagógiai végzettsége, de online elvégzett egy CELTA, vagy ahhoz hasonló tanfolyamot a papír miatt. Mondjuk mindez nem Németországban zajlik, de az igazi angoltudásra való igény és föleg a fizetöképes kereslet itt is böven megvan.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • MataHarr1
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 napja #18333 Írta: MataHarr1
MataHarr1 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta:

mbtomi írta:


"Németország legdrágább városába elindulni" irtad ezt az egyik forumban . Ha Munchen a legdragabb akkor melyik varost ajanlanatok amelyik sokkal olcsobb ?
Elore is koszonom !!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 3 napja #18335 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

MataHarr1 írta:

DECOTEXT írta:

mbtomi írta:


"Németország legdrágább városába elindulni" irtad ezt az egyik forumban . Ha Munchen a legdragabb akkor melyik varost ajanlanatok amelyik sokkal olcsobb ?
Elore is koszonom !!

Bármelyik keletnémet, kivéve Berlin 10 km-es körzetét.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 3 napja #18341 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Ahol en lakom, olcsobbbb...de ez a regi NDK területen van, többen nem szeretik ezt a területet, bar en jol erzem magam.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!