Angol nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 2 hónapja #13653 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

magyaranyuka írta: Nagyobb hanyadban kell, kisebb hanyadban nem kell nemet nyelvtudas, azokat nevezzuk kiveteles eseteknek, de azert nem lehetetlen, csak ritka. Altalanositani szerintem nem szabad belole.
Egy ismerosunk atomfizikuskent vegzett, doktori cimet szerzett, voros diplomazott.
Lezerkutato ceghez kerult Németorszagba folyekony angol tudassal , nemet nyelvtudas nelkul. A ceg amerikai. Munkaszerzodes angolul volt, alberletet ceg intezte. Munkahelyi kommunikacio nyelve angol volt kezdetben. Azota megtanult nemetul.

Ne haragudj de ennek tényleg nem vol jó helye a nyelvtudás nélkül topikban.
Angol nyelvtudás egyértelműen nyelvtudás. Különösen egy atomfizikusnak gondolom könnyű is volt vele de inkább végzettség nélküliekről, érettségizettekről, jobb esetben szakmunkásokról van szó bármilyen nyelvtudás nélkül.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja - 12 éve 2 hónapja #13774 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

mbtomi írta: Sziasztok!
Tervben van Münchenbe költözésünk családostul, mindenestül. Párom, aki itt főkönyvelő egy szót sem beszél németül. Angolja szakmai középfok. Van-e szerintetek annak rációja, hogy egy olyan állást találunk neki, ahol eleinte elvan az angollal? Hogyan lehetne a végzettségét Németországban honosíttatni? Segítsetek légyszi!
Előre is köszönöm a segítséget, tájékoztatást. Üdv!

Csatlakozom az elözökhöz! Az, hogy a párod Magyarországon milyen nagy pozicióban volt, itt az ég egy világon senkit sem érdekel! Az iskolai egyetemi vagy végzettségét nem ismerik el! (Saját tapasztalatból mondom) Ha itt nem dolgozott 2-3 cégnél, mint mérlegképes könyvelö, akkor semmi esélye sincs! Az angollal még US vagy japán cégeknél sem dolgozhat, ha Németországban németül nem tud. (valahol logikus is) Minden külföldi akár indiai vagy japán hónapok alatt megtanul németül. Egy fökönyvelönek elengedhetetlen, az anyanyelv tudása, hiszen, ha nem ismeri a törvényeket vagy nem tudja, hogy mit ir alá, miért vállal felelösséget, megy a börtönbe...gondolom, hogy erre nem vágyódik! Ha nem ismeri a szügséges Software programokat pl. SAP, akkor még sima könyvelö asszistens sem lehet, mert egyet félrekönyvel és hónapokig kereshetik a hibát...! A 3.000 Euró nettót pedig felejtsd el, itt nem nettoban adják meg a keresetet. A levonások pedig, ahány ember, annyiféle! Adóosztály stb. függvénye. Van ismerösöm, aki a legfelsöbb managementben dolgozott mint mérnök kb. 6.000 Bruttóert és a nettója neki volt ekkörül az összeg körül, de egy részvénytársaságban és 25 év után. Perfect német+angol nyelvtudás és hatalmas müszaki szakismerettel, mint tanácsaadó mérnök távirányitás technikában, hatalmas müszakigáz elöállitó cégnél nemzetközi (világszerte) viszonylatban. Szóval lehet, hogy nem kéne családostól ilyen kalandba belemenni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 hónapja #14224 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Olvasgattam a topicot es a cimrol az jutott eszembe, hogy a kerdesben erosen benne van a valasz:) Olyan mint az "alszol-e" c. kerdes:)
Ha a kerdes felmerul, hogy angolul Nemetorszagban, akkor a valasz, hogy neked nem. Annak akinek van allas angolul, az nem teszi fel a kerdest..
Amugy sok melo van angol munkanyelvvel Nemetorszagban, mert sok ceg dolgozik kulfoldi piacra..

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja - 12 éve 1 hónapja #16219 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok, ez egy variacio arra a temara hogy nem ertek semmihez, nem tudok nemetul, tudok-e Nemetorszagban dolgozni...

Sok eve angol nyelvteruleten elek, kettos allampolgar vagyok, anyanyelvi szinten beszelek angolul. Valamikor 10-15 evvel ezelott jol beszeltem nemetul (iskolaban tanultam), es irasban ma is sok mindent megertek, de mivel egyaltalan nem hasznaltam a nyelvet tobb mint 10 eve, jelenleg szinte meg sem tudok szolalni. Jonevu angol egyetemrol van bolcsesz diplomam, es sokeves irodai munkatapasztalatom angol nyelvteruleten, ami nyilvan teljesen hasznalhatatlan Nemetorszagban.

Van egy uj pasim, aki angol anyanyelvu es atmenetileg itt dolgozott ahol en elek. De egyebkent egy nemet nagyvarosban lakik, ahol sajat lakasa van. Most haza kell koltoznie, es azt szeretne ha hozza koltoznek Nemetorszagba. Mivel jelenleg egyutt elunk es nagyon jol kijovunk, szeretnek belemenni ebbe a tervbe, es nyilvan a szallasom meg lenne oldva. De nagyon fontos nekem hogy anyagilag fuggetlen legyek, tehat mindenkeppen dolgozni szeretnek. Barmilyen munkat hajlando vagyok elvallalni (gyorsetterem, takaritas, barmi). Szerintetek milyen eselyeim vannak hogy munkat talaljak ilyen feltetelekkel?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16231 Írta: Attila_BRD
Attila_BRD válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta: Sziasztok, ez egy variacio arra a temara hogy nem ertek semmihez, nem tudok nemetul, tudok-e Nemetorszagban dolgozni...
Barmilyen munkat hajlando vagyok elvallalni (gyorsetterem, takaritas, barmi). Szerintetek milyen eselyeim vannak hogy munkat talaljak ilyen feltetelekkel?

Na pontosan ezekre a helyekre kell a német nyelv.
Ha elektromérnök, gépész, fizikus, matematikus vagy informatikus lennél akkor nem kellene más az angolnál.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 hónapja #16248 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Attila_BRD írta:

Kanga írta: Sziasztok, ez egy variacio arra a temara hogy nem ertek semmihez, nem tudok nemetul, tudok-e Nemetorszagban dolgozni...
Barmilyen munkat hajlando vagyok elvallalni (gyorsetterem, takaritas, barmi). Szerintetek milyen eselyeim vannak hogy munkat talaljak ilyen feltetelekkel?

Na pontosan ezekre a helyekre kell a német nyelv.
Ha elektromérnök, gépész, fizikus, matematikus vagy informatikus lennél akkor nem kellene más az angolnál.


Ertem, tehat minden bevandorlo aki nem fizikus folyekonyan beszel nemetul mar a megerkezes elso napjan. Kosz a hasznos tanacsot... B)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!