Angol nyelvtudással Németországban

Több
12 éve 3 napja #18343 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kedves Mata Hari! Az a te adottságaidtól függ, hogy egyedül vagy családdal, milyen foglalkozásod van, ami csak városban talál munkahelyet vagy iparos, aki mindenhol, hogy mennyire vagy Mobil, mennyit akarsz hazautazgatni, mert akkor északnémetország teljesen kiesik stb. stb. Nyilván azoknak, akik hazajárni akarnak inkább Ausztria a jobb, de ha Németország akkor csak Bajorország. Teljesen a foglalkozás függvénye, hogy merre indulsz. Ha relativ független vagy feltétlen a kisebb városok az olcsóbbak, de nem jelentösen, csak valamennyivel. Münchenben egy 3 szobás lakás kb. 1.500Euró és akkor még nem mondtam sokat, garazs+villany+fütés+egyéb költségek jöhetnek hozzá! Nagyon jól kell tehát keresni 2 embernek, hogy fenntartsd!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 napja #18351 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia!
Lehet, hogy csak kicsit olcsobb a kisvaros. Itt az en mostani lakasom, jo helyen, 4 szoba, 123m2, 860 euro nebenkostennel. Ehhez jön meg a villany, garazs, meg ugye, amit többet fogyasztunk. Az elelmiszer lenyegeben nem dragabb, es sokszor olcsobb is, mint otthon. 1500 euros lakast en is nagyon meggondolnek, pedig nem keresek rosszul.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 2 napja #18362 Írta: kriemhild
kriemhild válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia Èva! Gondolom, hogy Mata Harinak (meg nekem is) az is érdekes lett volna, ha megírod, hogy hol van a lakásod, melyik tartományban és Münchenhez képest mégis hol? Mint ahogyan írod, az árkülönbség szerintem a Te esetedben elég jelentös, tehát valószinüleg vagy Ausztriában vagy kisebb 8-15.000 fös német városkában lehetsz.
Bajorországban a Chiemgau (Salzburg-Rosenheim vonalon) vagy Passau-Altötting környéke az olcsóbb, ott már 100nm-es lakások 500Euoért is vannak kerttel, szóval teljesen a munka-elhelyezkedés szempontjából kell a dolgokat irányítani. Szerintem. Ha viszont, valaki speziális területen pl. mérnök kell, hogy dolgozzon, valamelyik konkrét vállalat a célja pl. autóipar, az nagyon meg van kötve. Pl. München, Stuttgart-Ingolstadttal stb.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
12 éve 2 napja #18390 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Szia kriemhild!
Eisenach (Thüringen). Nem olyan kicsi varos, szerintem min. 20-30 000, es a környekkel meg több. Itt gyartottak regebben a Wartburgot, most Opel. Szep a var is es a varos is.
En jol erzem magam, vannak magyarok is.
A berek mindenkeppen kevesebbek, es az arak is, mint a nyugati reszen. Ha valaki meg akarelni, akkor ok, de ha haza kell adni, akkor kevesbe.
szia:
Eva

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
12 éve 1 napja - 12 éve 1 napja #18416 Írta: bedeakata
bedeakata válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok,

Én is eldöntöttem, hogy országot váltok, jó rég böngészem az ilyen oldalakat,fórumokat, nagyon hasznosnak találom ,eszméletlen mennyiségű információt lehet kapni itt, napról napra világosabb a kép, hogy baromi nehéz lesz, de én nem adom fel az álmaimat, terveimet!

Egy ilyen "típusú" nyelviskolát kéne megkeresned, ott ahol vagy, mert ezzel gyorsan felszínre lehet hozni a már megtanult nyelvet. Nem olcsó, viszont sokkal gyorsabb, persze az se hátrány ha hiszel benne és megérted a szisztémát(sőt).
Fogalmam sincs, hogy más országokban van e ilyen fajta tanulási lehetőség, merthogy magyar szabadalom(legjobb tudomásom szerint)
neomemory.hu
Én is azt tervezem, hogy kiköltözök Németországba, de semmiképpen sem vágok bele anélkül, hogy a rég elfelejtett német tudásomat- amit annó a kéttannyelvűben belém vertek, amiből mára csak az angol maradt meg-fel nem frissítem, olyan szintre nem hozom, hogy azzal elboldoguljak az első időben.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Chef
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 11 hónapja - 11 éve 11 hónapja #19438 Írta: Chef
Chef válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Üdv minden kinek!

Angol nyelvtudással mennyire lehet a németeknél munkát találni?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!