Angol nyelvtudással Németországban

Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21358 Írta: Nikita
Nikita válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Sziasztok!
Szeptemberben szeretnék Németországba költözni. Mivel itthon pénzügyi vezetőként dolgoztam, ezt a tudásomat sajnos ott nem tudom kamatoztatni, így kénytelen vagyok szaktudás nélküli munkával kezdeni. Angolul beszélek.
Arra gondoltam, esetleg szobalányként tudnék elhelyezkedni. Kérlek, adjatok tanácsot, merre induljak, milyen városba érdemes menni, esetleg milyen munkát tudnék még vállalni angollal.
Köszönöm előre is a válaszokat.
N.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja - 11 éve 9 hónapja #21363 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nikita írta: Sziasztok!Szeptemberben szeretnék Németországba költözni. Mivel itthon pénzügyi vezetőként dolgoztam, ezt a tudásomat sajnos ott nem tudom kamatoztatni, így kénytelen vagyok szaktudás nélküli munkával kezdeni. Angolul beszélek.Arra gondoltam, esetleg szobalányként tudnék elhelyezkedni. Kérlek, adjatok tanácsot, merre induljak, milyen városba érdemes menni, esetleg milyen munkát tudnék még vállalni angollal.
Köszönöm előre is a válaszokat.N.

Kedves Nikita! Hát, nem is tudom! Remélem csak a neved fiúnév, mert különben "szobalányként" gondod lehet! Angollal inkább GB-ban nézz körül esteleg Norvégiában. A gond nem az hogy angolul tudsz (mert az jó ha van a BRD-ben) hanem az a gond hogy németül nem....!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21392 Írta: mahlzeit
mahlzeit válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nikita írta: Sziasztok!
Szeptemberben szeretnék Németországba költözni. Mivel itthon pénzügyi vezetőként dolgoztam, ezt a tudásomat sajnos ott nem tudom kamatoztatni, így kénytelen vagyok szaktudás nélküli munkával kezdeni. Angolul beszélek.
Arra gondoltam, esetleg szobalányként tudnék elhelyezkedni. Kérlek, adjatok tanácsot, merre induljak, milyen városba érdemes menni, esetleg milyen munkát tudnék még vállalni angollal.
Köszönöm előre is a válaszokat.
N.

Milyen penzugyi vezeto voltal? Ha van multis tapasztalat, esetleg bankos akkor azert nem 0 az esely angollal, ha az angolod tenyleg jo! Egyik ismerosom koltozik ki hamarosan csaladostul szinten valami penzugyi vezeto az egyik csaladtag, de egy multi ceg magyar kozpontjatol jon az itteni kozpontjaba, azaz nem 0-rol kell felepiteni magat. Angol munkanyelv, nemet nem kell. De ez nem az a tortenet amikor kijossz es 0-rol kell valamit keresni!
Penzugyes teruleten angollal, a klasszikus angol teruleteken kivul, inkabb Luxemburgban (foleg itt) vagy Hollandiaban erdemes keresgetned angollal. De kell valami multi vagy nemzetkozi cegtol tapasztalat.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21403 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Nikita írta: Sziasztok!
Szeptemberben szeretnék Németországba költözni. Mivel itthon pénzügyi vezetőként dolgoztam, ezt a tudásomat sajnos ott nem tudom kamatoztatni, így kénytelen vagyok szaktudás nélküli munkával kezdeni. Angolul beszélek.
Arra gondoltam, esetleg szobalányként tudnék elhelyezkedni. Kérlek, adjatok tanácsot, merre induljak, milyen városba érdemes menni, esetleg milyen munkát tudnék még vállalni angollal.
Köszönöm előre is a válaszokat.
N.


Szia, nem akarlak elkeseriteni es persze nem ismerem a helyzetedet, de annak alapjan amit az elmult par honapban tapasztaltam, azt tudom mondani, hogy csak angollal munkat talalni majdnem remenytelen. Vannak kivetelek, pl. ha nagyon kepzett vagy egy bizonyos teruleten (penzugy, IT, mernok) es nagyon jol beszelsz angolul. De szobalany, elado, stb. munkat talalni szerintem nem lehet ha nem beszelsz nemetul. En ugymond 'anyanyelvi szinten' beszelek angolul, sok tapasztalatom van gyerekekkel (referenciakkal), es igy talaltam gyerekgondozo munkakat, de ebbol egyedul alig tudnek megelni (a baratommal vagyok itt es az o lakasaban lakunk; egyedulallokent, csak angol tudassal, nem hiszem hogy jo otlet Nemetorszagban munkat keresni).

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 9 hónapja #21407 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta: En ugymond 'anyanyelvi szinten' beszelek angolul, sok tapasztalatom van gyerekekkel (referenciakkal), es igy talaltam gyerekgondozo munkakat, de ebbol egyedul alig tudnek megelni (a baratommal vagyok itt es az o lakasaban lakunk; egyedulallokent, csak angol tudassal, nem hiszem hogy jo otlet Nemetorszagban munkat keresni).

Kedves Kanga!
Áruld már el, hogy olyanok mint Te is vagy, miért akartok görcsösen a BRD-hez ragaszkodni? A világon van vagy 150-160 állam, s azokban jó 2/3-ban angolul beszélnek, de legalább is a második hivatalos nyelv az angol? Miért német terület kell nektek? Még Norvégiában is jobban el lehetnétek angollal, mint itt a BRD-ben, s Norvégia Európa egyik legfejlettebb és leggazdagabb országa, ami mellett nincs az a szakember, amelyik nem kéne nekik! Olajuk is van, s az iparuk csúcs! Egyszerűen nem értelek benneteket!
Ha én tudnék angolul, már nem lennék Európában.......!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 9 hónapja #21410 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta:

Kanga írta: En ugymond 'anyanyelvi szinten' beszelek angolul, sok tapasztalatom van gyerekekkel (referenciakkal), es igy talaltam gyerekgondozo munkakat, de ebbol egyedul alig tudnek megelni (a baratommal vagyok itt es az o lakasaban lakunk; egyedulallokent, csak angol tudassal, nem hiszem hogy jo otlet Nemetorszagban munkat keresni).

Kedves Kanga!
Áruld már el, hogy olyanok mint Te is vagy, miért akartok görcsösen a BRD-hez ragaszkodni? A világon van vagy 150-160 állam, s azokban jó 2/3-ban angolul beszélnek, de legalább is a második hivatalos nyelv az angol? Miért német terület kell nektek? Még Norvégiában is jobban el lehetnétek angollal, mint itt a BRD-ben, s Norvégia Európa egyik legfejlettebb és leggazdagabb országa, ami mellett nincs az a szakember, amelyik nem kéne nekik! Olajuk is van, s az iparuk csúcs! Egyszerűen nem értelek benneteket!
Ha én tudnék angolul, már nem lennék Európában.......!


Ha mar ennyire erdekel, elmondom, hogy csak es kizarolag az angol baratom ('volegenyem') miatt jottem ide, akinek szemelyes okokbol muszaj itt lenni jelenleg :) . Meg sem fordult volna kulonben a fejemben, hogy Nemetorszagba jojjek. Komolyan, fogalmam sincs hogy miert jonne valaki Nemetorszagba munkakeresesi cellal, ha nem beszel nemetul.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!