Angol nyelvtudással Németországban

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25559 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta: Erdemes lenne, mert sokkal konnyebben tudnal Thaifoldon kommunikalni!! (Ugy tudom, tobb idot tervezel ott tolteni a kovetkezo evek soran, mint Nemetorszagban? Barcsak en is ezt tehetnem, de meg jo par evtizedem van a nyugdijig..

Szóval azért megértünk jó 70%-ot, de messze nem merném állítani, hogy akár csak alapfokon is tudnánk! Az angol valóban könnyebb nyelvtanilag, s nincs der die das sem, de borzasztó, hogy az irott formából nem lehet következtetni az ejtésre!**. Van azonban egy óriási előnyőm, ami nemzetközi. Mivel jól rajzolok, így nem nehéz a kommunikáció és Alaszkától Újzélandig megértetem magam, csak tovább tart!! (Thaiföldön jókat mulattunk a dolgokon -ők is mi is- és nagyon tudták értékelni a módszeremet!) Ja, és a pénzt azt mindenhol "értik"...... A nyugdijas éveinket (ha megérjük) biztosan nem itt a BRD-ben fogjuk letölteni! Ehez nekünk itt a klima túl hideg! (Na, ez szuper volt Cubában!)



** Azért a német sem kutya, mert nem következetes.
Az "eu" az ugyebár "aj", (pl: heute), de a Beurteilung-nál mégsem....

DCT
Mellékletek:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 5 hónapja #25560 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

DECOTEXT írta: Van azonban egy óriási előnyőm, ami nemzetközi. Mivel jól rajzolok, így nem nehéz a kommunikáció és Alaszkától Újzélandig megértetem magam, csak tovább tart!!


Ja, igy konnyu ;)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 5 hónapja #25574 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Kanga írta:

DECOTEXT írta: Van azonban egy óriási előnyőm, ami nemzetközi. Mivel jól rajzolok, így nem nehéz a kommunikáció és Alaszkától Újzélandig megértetem magam, csak tovább tart!!

Ja, igy konnyu

Hát ha nem is könnyű, de megy! Sajnos nem minden körülény olyan, hogy rajzolgatni lehet!

DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33575 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

bee_b13 írta: És most kedves Deco azt gondolsz, amit akarsz... Én, mint informatikus-közgazdász degeszre kereshetném magam, még akár úgy is hogy egyáltalán nem beszélek németül itt Németországban.


A csodaszót magad használtad! lapozz csak vissza, miket írtam az informatikusokról! Ebben a szakmában válogathattok! A közgazdászi az annyit ér amilyen ma Mo. és a magyar lakosság helyzete.... Ott is a közgazdászok csinálják a dolgokat! IT munkakörökből viszont olyan sok a hely, hogy még fizetést is gyakran diktálhattok! (Itt nem is értem, hogy miért nem a férjed van a gyerekkel, hiszen ahogy írtad "degeszre kereshetnég magad", noha én kétlem hogy hosszútávon is meglehetnél a német nélkül!

*****

Sajnos az angollal nem sokra mentünk, mert itt Bajorországba inkább nem beszélnek angolul, ezért vagy azért, ami meglepő mert általában ez a kötelező nyelv.

Ui: miért kellene az angolt használniuk itt Németországban? Nem hivatalos nyelv! Elég szomorú, hogy otthon Mo.-on egyre többen majmolják a nyugatot, s közben elfelejtenek helyesen és szépen beszélni magyarul. Ma már shopingolni mennek az emberek, s nem vásárolni......stb. Egyébként itt Európában hol beszélnek még angolul a britteken kivül? (Talán a norvégok meg az írek.)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • bee_b13
  • Látogató
  • Látogató
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33577 Írta: bee_b13
bee_b13 válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

Talán azért nem a férjem van itthon a gyerekkel, mert Ő is degeszre keresi magát, és nem IT-s, hanem egy komoly cégnél igazgató. Mivel angol cégnél dolgoztam, ezért beszélek angolul, és nem németül, tudod ők kevésbé tanulnak meg németül vagy magyarul, sőt mivel kelet-európaiakkal tartottuk a kapcsolatot, képzel ők is angolul beszélnek. Ha multinacionális környezetben dolgozol és nap mint nap használsz angol vagy bármilyen más nyelven kifejezéseket, akkor azt nem fogod magyarul mondani, hiszen mindenki úgy használja, mivel néha nem is lehet lefordítani.Semmi köze a magyar nyelvnek ehhez. Senki nem mondta, hogy használják az angolt, de elárulom neked, hogy egy valamire való cégnél igenis használják itt is, mivel kénytelenek, hiszen Ázsiában, bárhol máshol Európában nem németül beszélnek, ergó kénytelenek megtanulni Ők is más nyelvet, mivel tárgyalni csak úgy tudnak. És pont ezért nem kell pl a férjemnek sem német, ahhoz, hogy bárhol a világon tárgyaljon.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
10 éve 7 hónapja - 10 éve 7 hónapja #33581 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Angol nyelvtudással Németországban

bee_b13 írta: Senki nem mondta, hogy használják az angolt, de elárulom neked, hogy egy valamire való cégnél igenis használják itt is, mivel kénytelenek, hiszen Ázsiában, bárhol máshol Európában nem németül beszélnek, ergó kénytelenek megtanulni Ők is más nyelvet, mivel tárgyalni csak úgy tudnak. És pont ezért nem kell pl a férjemnek sem német, ahhoz, hogy bárhol a világon tárgyaljon.


Jól van! Nem kell berágni! Én csak a saját cégünkből indultam ki és hát a VW konszernből ami szintén nem tűnik kis cégnek. Tudod nekünk is van pl. Mexicóban (Puebla) kirendeltségünk, de ott a német az üzleti nyelv hiába Mexicó. Fura mi? Meg hát itt Európa közepén, bizony sokkal többen beszélnek németül, mint angolul. Sőt sok országban hivatalos nyelv is. (Ausztria, Lichtenstein, Luxemburg, Schweiz, Németország.) Aztán sok országban beszélik is : Hollandia, Dánia, Belgium. Én csak ezért említettem, hogy jobb ha tudtok németül. (Egyébként nyugodt lehetsz, hogy a Dunántúlon s a Balatonnál ahol lakom, szintén a némettel lehet jobban elevezni, mint az angollal!)
Alapvetően kell ez, mert a nap 24 órájában nem csak a munkában vagy javarészt Németországban sem.
Aztán hiába várod el a boltokban, hogy veled angolul foglakozzanak! (Ahogy magad is tapasztatlta.) Vannak biztosan sokan akik tudnak angolul, de a török döner árussal jó ha németül megérteted magad! Szóval szerintem ha valaki Németországba jön az tanulja meg a hivatalos nyelvet!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!