Németországi munkát keresek

  • Fliesenleger
  • Fliesenleger profilkép
  • Nem elérhető
  • Junior Member
  • Junior Member
  • das was du tust macht dich zu dem was du bist
Több
9 éve 10 hónapja #36634 Írta: Fliesenleger
Fliesenleger válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Keress a környekeden Textil-pflege, vagy Wäscherei cegeket. A parod biztos tud segiteni a Vorstellungsgespräch-nel. ;) Ezeknel a cegeknel gyakran nem követelmeny a nyelvtudas. Persze a fizu is ennek megfelelö :hyper: Segitsegre ne szamits senkitöl. Az egyetlen eselyed lenne, ha talalnal egy magyar vallalkozot aki a környekeden vallalkozik (Nemetorszagban bejelentett cege van) es öt erdekelne az ajanlatod... DE... En is vallalkozo vagyok Fr. a. M. környeken es öszinten szolva NEM ALKALMAZNEK senkit nemet nyelvtudas nelkül... Söt, meg nemet allampolgarsag nelkül sem alkalmazok... :hyper: Szoval sok sikert!
Gy.
A következő felhasználók mondtak köszönetet: lásmüh

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36752 Írta: lásmüh
lásmüh válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Köszönöm a hozzászólásokat. Főleg Flisenlegernek! A fikázóknak csak annyit mondanék, hogy időközben ha másra nem is de újságkihordásra eltudtam helyezkedni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
9 éve 10 hónapja #36784 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

lásmüh írta: Köszönöm a hozzászólásokat. Főleg Flisenlegernek! A fikázóknak csak annyit mondanék, hogy időközben ha másra nem is de újságkihordásra eltudtam helyezkedni!


Gratulálok!
Én ugyan nem fikáztalak (ha rám gondoltál) csak érzékenykedsz! Ha valaki a tényeket felsorolja, az nem fika, hanem segitség ahoz hogy pontosabban keress információt!
Fliesenleger, a három utoló mondatával pontosan azt írta, amit én csak ő előtte felpuhitotta!**
Én ugyan nem tudom, hogy egy ilyen diák munkával mennyit tudsz keresni, de itt a legtöbben ebből nem tudnának megélni. Ez azért is nem túlzottan konstruktiv, mert ilyen körülmények között a német nyelvtudásod, nem nagyon fog újabb csúcsokat dönteni!

** Nem németeket nem foglalkoztat. Németül nem tudókat nem folgalkoztat.
Ergo: nála az esélyed nulla, pedig lehet, hogy kellhetnél!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja - 9 éve 10 hónapja #36789 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

lásmüh írta: Köszönöm a hozzászólásokat. Főleg Flisenlegernek! A fikázóknak csak annyit mondanék, hogy időközben ha másra nem is de újságkihordásra eltudtam helyezkedni!

Én még gratulálni sem tudok. Most a sztori úgy néz ki, hogy "lottóötösöd" volt, előadod mintha teljesítmény lenne mögötte és még be is olvasol a "fikázóknak" akik csak korrigálták azt a "téves" elképzelésedet, hogy 300 (utólag vagy soha oda nem adott) euróért egy vadidegennek (aki még azt sem bírta leírni, hogy mi a szakmája csak azt hogy nulla nyelvtudással bármire gondolt) :laugh: bárki is munkát szerez majd!

Engem inkább az érdekelne, hogy miként sikerült?
A. 10 nap alatt a "rajta vagyok" módszerrel elért nyelvtudással, önállóan
B. Angol nyelvtudásoddal, önállóan
C. Magyar nyelvtudásoddal, önállóan
D. Valaki 300-ért bevállalt
E. Valaki elintézte helyetted ingyen (rokon)

Amúgy, nem tudom mikor sikerült elhelyezkedned (egyáltalán ott vagy-e még) :laugh: hány ledolgozott nap után vetted a fáradtságot, hogy elégtételt vegyél a fikázókon (fizu is volt már esetleg? :thinking: ), na mindegy is mert nyár végéig még talán érezheted is úgy mintha nem is dolgoznál, hanem kirándulgatnál de télen már hírük sem lesz a rózsaszín felhőcskéknek ha egyáltalán lesz benned annyi kitartás, hogy addig eljutsz.
Bizony ez sem fikázás mielött megint billentyűzetet ragadsz, hogy válaszolj! A hozzáállásod, hozzászólásod alapján egyszerűen kizárt, hogy élni tudj a "lottóötös" lehetőségeddel!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36792 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Hát ha számításba vesszük azt a tényt, hogy Németországban, (és mindegy melyik tartományról beszélünk) rengeteg munkaközvetítő cég van, (Német) és ezeknél a munkaközvetítőknél rengeteg munkalehetőség is van, akkor én is azt tudom csak mondani, hogy itt ember baj van. Anno mikor váltani akartam másik munkahelyre, pontosan nem tudom már hány önéletrajzot küldtem el különböző helyekre, de 17 helyről kaptam időpontot, email-ban, vagy levélben. De ezek mellett még Nézegettem a közelemben lévő cégeket, és ha volt szabad időm, felültem a Villamosra, és személyesen bementem rákérdezni, hogy van-e munka. Mondjuk ez nyelvtudás nélkül, elég nehézkes dolog. De az érdekel ebben a nyelvtudás témában az, hogy ha valaki kiírja hogy ne indulj el nyelvtudás nélkül, azt lehülyézik!!!!!!! Pedig így van, és most már egyre jobban így is lesz. Felvételi beszélgetések útján lehet bekerülni még a legalantasabb munkára is lassan. De mindegy is. A lényeg!!!!!! Aki azt mondja, hogy Németországban nem talált munkát, vagy megalázóan veselkedtek vele, az vagy nem tud alkalmazkodni, vagy hazudik. Ennyi!!!!!

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
9 éve 10 hónapja #36793 Írta: ressinka025
ressinka025 válaszolt a következő témában: Németországi munkát keresek

Kedves Fliesenleger. Így visszaolvasva, azért egy kicsit durvának, vagy mondhatni sértőnek találom hogy azt írod, hogy még Német állampolgárság nélkül sem alkalmazol senkit!!!!!!
Nekem még nincs, és lehet nem is lesz Német állampolgárságom, de a gyermekeimnek már biztosan. De 3 éve vagyok kint folyamatos munkavállalóként, és a munkámat mindig 100%-ban elvégeztem. És azt is biztosan tudom, hogy bizony a Német Németek, vagy a már 10-20 éve kint élő állampolgársággal rendelkező (vagy nem) Auslanderek, (mert attól még azok) bizonyos munkákat, ha az nehéz piszkos vagy akármi nem csinálnak meg, még ha megfizetik akkor sem. Az is igaz, hogy sokan jönnek ki úgy, hogy csak a nagy fizetés lebeg a szemük előtt, és nincsenek tisztában vele, hogy ezért a pénzért sokszor dupla annyit kell dolgozni, mint a Németnek. De azért ezt egy kis felvételi beszélgetés során, ki lehet szűrni, és nyugodtan lehet alkalmazni ezeket az embereket. Nekem 3 gyermekem van, ez kényszerített arra hogy anno elinduljak egy másik életet élni, és a családomnak megalapozni a jövőjét, mivel én értük élek, nekem ők jelentenek mindent, és még csak most jutottam el arra a pontra, hogy úgy érzem kihozhatom a családom is. Ezért, pedig 3 szakmám van, mégis azt csináltam mindig ami volt. Most is egy 4.-et taulok itt kint. Tehát a lényeg, mindig van kivétel, csak sajnos igaz ami igaz, nem sok!!!!!! És ezt nem sértésnek szántam, csak nem teljesen értek veled egyet!!!! Üdv.

Soha ne higgy annak, annak, aki azt mondja "Nem vagy képes rá" mert a képességeidet senki nem ismeri jobban nálad. Ami segít a célod elérésében az az Erő, Akarat, Józan ész. Na meg a NYELVTUDÁS!!!! :-)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!