Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 8 hónapja #23299 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Te jo eg. Ha megtudtok valami kozelebbit, kerlek irjatok meg! Be vagyok panikolva, mert van Magyarorszagi bejelentett lakcimem meg lakcimkartyam (bar 15 eve nem lakom ott es soha nem dolgoztam Magyarorszagon, tehat jarulekokat sem fizettem!). Letezik az hogy megprobalnak behajtani rajtam / rajtunk akik kulfoldon elunk valami penzt? Ha igen, hogyan?

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23304 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szilvi írta: Ha például EGT (európai gazdasági térség)-tagállamban (az uniós országok, valamint Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc), vagy olyan országban, amellyel a kérdést rendező nemzetközi egyezményt kötött Magyarország, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetniük abban az esetben sem, ha belföldi állandó lakóhelyüket nem szüntetik meg."

Erről van szó! Mi itt a BRD-ben vagyunk. Más országról más fórumban érdeklődjetek! S azt azért megnézném, hogy a saját házban milyen törvény alapján követelnék, hogy szüntessem meg a lakcímem! S hogyan szándékoznak kaszirozni ha nem fizetek? Bilincsbe vernek... mert mondjuk Cabadában dolgozom ? ?
:woohoo:
Szerintem az egész pánikkeltés, mint a külföldi rendszámú GK ügye!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23305 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya írta: 1....,hogy Németországban nincs különbség ideiglenes és állandó lakcím között. Ez igaz? Ha meghagyom a Magyarországi állandó lakcímem akkor is be tudnak kint jelenteni?

2 Illetve ha nem hagyom meg akkor is? Kicsit még zavaros a dolog


1. Igaz csak cím van, akár több is és miért ne tudnád magad bejelenteni?! Itt semmi közük a magyar cimedhez és pl. az útleveledben benne sincs!
2. Akkor is. Csak neked zavaros!


Ez két ország! A magyar dolgokhoz semmi közük. Otthon meg a német dolgok nincs közük! Itt pl egy fillér ingatlan adót nem fizetek a kérónkért pedig itt élünk de az Mo.-on van! Ott fizetek! Itt pl. nem vehetek fel a magyar házunkra jelzálogkölcsönt, mert a banknak ez nem számit tuljadonnak! Pontosan ezért van a törvény a kettős adózás ellen is! Ha itt adózol, akkor otthon nem és forditva! Ha ide kijösz akkor keresel egy kérót és bejelentkezel! Kész! Mi ezzel a gondod? Az, hogy van egy cimed Karakószörcsögön az itt mindegy, mert a postai cimed (elérhetőség) ez lesz! Sőt lehet több cimed is itt a BRD-ben mert a Te érdeked, hogy megtaláljon a póstás! (Utánküldési megbizás ezért van a póstán.) Ne keress ott problémát ahol nincs S otthon is csak jelentsd be, s ne tojd teli a gatyádat!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23306 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga írta: Te jo eg. Ha megtudtok valami kozelebbit, kerlek irjatok meg! Be vagyok panikolva, mert van Magyarorszagi bejelentett lakcimem meg lakcimkartyam (bar 15 eve nem lakom ott es soha nem dolgoztam Magyarorszagon, tehat jarulekokat sem fizettem!). Letezik az hogy megprobalnak behajtani rajtam / rajtunk akik kulfoldon elunk valami penzt? Ha igen, hogyan?

Sehogyan! Különben is EU államban vagy. Olvasd végig!

DCT
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23360 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Decotext, valamit felreertettel. En sosem irtam, hogy fizetem haza a tb-t. Azt irtam, hogy mar regen nem fizetem, megis el a TAJ szamom.
Azt mondtak, az özvegyi nyugdij miatt. De most megjobban nem ertem, mert masnak, aki shinten özvegyi nyugdijat kap, meg nem el a TAJ szama.
Most meg mar nem is lakom otthon, ugyhogy fel sem merül a tb fizetes. Privat biztositott vagyok, a biztositom az egesz vilagon fizeti amit kell - na ja, az eves önresz utan.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23367 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Decotext, valamit felreertettel. En sosem irtam, hogy fizetem haza a tb-t.
Azt irtam, hogy mar regen nem fizetem, megis el a TAJ szamom..

Lehet!
Én úgy emlékszem, mindtha azt irtad volna, hogy amikor kijöttél, kezdetben fizettél otthon is. Mi is fizettük két évig, (1992-ig) mert nem tudtuk, hogy az itteni német biztositás érvényes az akkor még nem EU >> MO.-on is. Aztán a TKK felvilágosított, s mi elzártuk a potyára folyó pénzcsapot! nekünk akkor nem sok volt 5000 Ft/hó fejenként.

De ezért inkább elmegyünk egyszer vacsorázni otthon..... ;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!