Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 8 hónapja #22827 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szia Eva, en sem kotozkodni akartam, bocs. Elhiszem hogy tenyleg dolgoznak emberek ennyiert, de abbol itelve amit irsz, pl. a lakberek is sokkal alacsonyabbak feletek mint itt delen. Az meg teljesen mas tortenet ha valaki egyaltalan nem tud nemetul es tolmacs kell neki (te jo eg!). Az volt a tapasztalatom munkakereses soran hogy szinte minden munkaado telefonon akart velem eloszor beszelni (ez meglepett mert pl. Angliaban nem igy van). Hat, iszonyu nehez volt nekem nemetul telefonon beszelni veluk, mivel nem jo a nemetem - de azert megis meg tudtam ertetni magam, meg az interjun is, kulonben persze hogy nem kaptam volna munkat.

Ez mar tenyleg nem tartozik a temahoz, de az en diplomam tenyleg teljesen hasznalhatatlan itt. 'Bolcsesz' diploma amivel eddig angol nyelvteruleten turhetoen kerestem, es ami meg fontosabb, szamomra erdekes munkakat vegeztem amiket szerettem csinalni. De nincs semmi olyan szaktudasom ami nemet munkaadokat erdekelhetne. Kezdek ketsegbe esni, mert az egy dolog hogy van itt Nemetorszagban munkam, de fizikaliag faraszto es szellemileg mar most kezd teljesen leepiteni. Nem tudom mihez tudnek kezdeni, talan csinalnom kene egy Ausbildung-ot amit elismernek itt, de mit...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22830 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Es ha lehet, hasznalni kell a diplomat, mert a diplomas berek sokkal nagyobbak! De erröl mar többször irtam. En sosem ertettem, miert akar valaki segedmunkat vegezni diplomaval. A segedmunkahoz nem ert anniyra, mint az, aki azt tanulta, es csinalta, diplomaskent meg sokkal többet kereshetne kenyelmesebb körülmenyek között.!

Azért ebben van ám egy kis csúszás! A nagy helyzet az, hogy pl. a cégünk foglalkoztat öt, "garfikust" , akik végzettség szerint nem grafikusok! Volt ilyen jelentkezö, diplomás, stb. Akkora bért kért, mint most nálunk az osztályvezetö kap! Természetesen elküldték. Más: én dolgoztam tervezöként mint müszaki rajzoló. A szerödésemben az volt, hogy müszaki rajzoló (bérem is!), de tervezöi munkát végeztem mert a diplomás tervezö, aki ott volt, nem ismerte egyik CAD tervezö programot sem. "Irgalmatlan nagy egyetemi elméleti tudással" semmihez sem értett, mint gépeszmérnök! Sokszor végeztet egy cég olyanokkal szakmunkát aki ért hozzá, s nem olyanokkal akiknek erröl papirjuk van. Igaz, elöbb be kell valahogy egy céghez jutni, utána hamar kiderül ki mihez ért!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22836 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga, hat ez az!
Pontosan ezt irom en is! Mindenkinek azt kell csinalnia, amihez ert! En pl. nem tuodm, hogy az en takaritonenim hogyan csinalja, de birja! 2h hetente otthon, 3x a praxisban. Csak minijob, de a neni mar nyugdijas! De ezt csinalja mar regen., es ert hozza. Ha en csinalnam, nem lenne olyan jo, es kikeszülnek benne.
Ez szerintem igaz masra is. Hirtelen fizikai munbkat elkezdeni, igen nehez. Az idegen nyelven vegzett munka is nehez, raadasul olyan munka, amit nem tanultal, nem csinaltal regebben. ES a tanult szakmat is ha nem gyakoroljuk, felejtünk. Itt is vannak tovabbkepzesek, mint otthon, es az ember egyre jobban belejön. Olvass vissza, irtam en a temarol sokszor, sokat, lehet, van, ami megfogadhato belöle.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22838 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Decotext, az arzthelferin bere tarifa szerint btto 1300-nal valamivel több!
Ennel kaphat többet (az enyemek most mar joval többet keresnek), de ez a ber heti 40 orara szol. Es szerintem nem rossz. Hogy mennyi marad belöle, az nyilvan az adocsoporttol is függ. ja, es meg kell nezni az egyeb felteteleket is. Pl nalam többet keresnek a növerek, mert jol dolgoznak. Az egyik kolleganal nem keresnek sokat, viszont mindig szabit kapnak, amikor a kollega szabin van, ez pedig negyedevente kb 2 het. En neha ugy erzem, te is arra buzdotod az embereket, hogy kerjenek többet, mint ami jarna

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22843 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Decotext, az arzthelferin bere tarifa szerint btto 1300-nal valamivel több!
Ennel kaphat többet (az enyemek most mar joval többet keresnek), de ez a ber heti 40 orara szol. Es szerintem nem rossz. Hogy mennyi marad belöle, az nyilvan az adocsoporttol is függ. ja, es meg kell nezni az egyeb felteteleket is. Pl nalam többet keresnek a növerek, mert jol dolgoznak. Az egyik kolleganal nem keresnek sokat, viszont mindig szabit kapnak, amikor a kollega szabin van, ez pedig negyedevente kb 2 het. En neha ugy erzem, te is arra buzdotod az embereket, hogy kerjenek többet, mint ami jarna

Bruttó Galambom, brutto és esetleg! Aztán ráadásul nem tarifa szerint kap, mert egy kis magánprxisban van s tulaj doki tojik rá. Aztán 1-es adócsoport, mert se fia, se borja.... Volt már aki szólt a tarifa ügyben, hamarosn "lecserélték", hát kell ez neki? Mások megitélésénél ne magadból indulj ki! Te lehet, hogy szociális vagy és igyexel törvényesen! Sok helyen nem így van! Igaz nem keleten van a munkahelye! Nálatok sok minden másképpen van! A keletnémetek hamar megtanulták a jogaikat.....

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22856 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Na latod Decotext, nyugaton sem minden fenekig tejfel. De nem tudunk semmit, csak hogy nem keres sokat. Azt, hogy hogyan dolgozik, jol es gyorsan, vagy ugy, hogy mas is odaferjen, Tud-e valami extrat is, vagy csak az alapkepzettsege van meg.
Az sem mindegy, hogy milyen a praxis, mennyi paciens van, milyen orvos a kollega, mennyit dolgozik ( mert ugye, ha idösebb, nem biztos, hogy nagyon sokat dolgozik), es ha keves a beteg, vagy nem csinal semmi extra vizsgalatot, kezelest, akkor nem tud sokat fizetni. Hany növer van a praxisban,mert ha tul sok, akkor is kevesebb a penz.
Es az sem mindegy, hogy azon a területen mennyi a munkanelküli.
Itt is lehet kevesebbert is talalni, csak nekem olyan arzthelferin kell, aki tud dolgozni, mütöben segiteni - ezert most tovabbkepzesre is befizettem öket. Es megmondtam, hogy ennyi beteg kell, ennyi mütet, stb. Es ha megvan, akkor lesz eleg penz arra, hogy ök is kapjanak többet. Megertettek, csinaljak, igy mindenkinek jo.
Ha jol megy a praxis, akkor a növer is jol keres, legalabbis az altalam ismert - keleti - praxisokban. Persze nekünk sokat kell dolgozni, mert nem 20 eve csinaljuk, igy nincs meg sem sajat lakas, stb.,..viszont van praxishitel. Lehet, nem rendelünk 40 orat hetente, de a munka maga böven több, mint 40 ora hetente.
Es nyugaton egyebkent többet fizetnek az orvosnak az ellatasert. a julius vegi Ärzteblattban van, hogy itt Thüringiaban fizetnek a legkevesebbet az ellatasert, pl Bayernben több, mint 20%-kal többet fizet a KV, mint itt.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!