Hotel Höhn információkérés

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #23065 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Bayernban több van Evikem?
Oda kö menni!
Vagy nem jön össze a lakber?
Te az öreg roka mar tudhatnad, ha Bayernban több a penz,
nem azert van mert jobbak a Bayernek, hanem azert, mert
ott egy szoba (München) Appartement 1.000 Euronal indul.
Na es ez mennyi Thüringenben? 250 / netantan 300 Euro?
Idia :whistle:

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23069 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Eva10 írta: Es nyugaton egyebkent többet fizetnek az orvosnak az ellatasert. a julius vegi Ärzteblattban van, hogy itt Thüringiaban fizetnek a legkevesebbet az ellatasert, pl Bayernben több, mint 20%-kal többet fizet a KV, mint itt.

Nos, az árakat is hasonlitsd össze. Pl. lakbér, vagy egy olyan praxis bére mint a tied! Nos, itt nem 20% lesz a különbség eredménye hanem 80%, 100% vagy még több..... Olcsóbban tankolok is, ha keleten vagyok.....(Ezért van a keresetek között is "hézag"!)
;)

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23075 Írta: peteratde
peteratde válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

prosperus írta: Bayernban több van Evikem?
Oda kö menni!
Vagy nem jön össze a lakber?
Te az öreg roka mar tudhatnad, ha Bayernban több a penz,
nem azert van mert jobbak a Bayernek, hanem azert, mert
ott egy szoba (München) Appartement 1.000 Euronal indul.
Na es ez mennyi Thüringenben? 250 / netantan 300 Euro?
Idia :whistle:

Prosperus, én itt élek Bayernben, már több mint egy éve, és Bayern nem csak Münchenből áll.
Rengeteg bérbeadó lakás van 300-500 között. Appermant 200 Eurótól lehet bérelni.
Egyébként az egyik barátom (Markus) münchenben él, és egy nem nagy lakást valami 400 euróért bérel, nem messze az Sbahn-tól. Persze ez ritka jó ár. Ő is mondta, hogy München ben nehéz lakást találni, és akkor is nagyon drága ha sikerül. Viszont az ipar erősen decentralizált, kis városokban településeken is van munkahely, és igen olcsón lehet lakást bérelni. Zwiesel, ami székhely pedig, kifejezetten olcsó. Rá lehet keresni a neten.

“Nem akkor leszünk magabiztosak, ha mindig igazunk van, hanem akkor, ha nem félünk a tévedéstől”

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #23078 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szia Prosperus, nyugaton altalaban többet fizetnek, mint keleten. Eppen ezert nyugaton kevesebb az üres praxis. De amikor en jöttem, ez a lehetösegem volt, es ide jöttem. Most meg nem szeretnek elmenni,mert ha az embert mar ismerik, es visszajönnek a betegek, az jo. Nem szeretnek folyton valtoztatni. Es tetszik is a varos. En sokat dolgoztam Esztergomban, es ez a varos hasonlo kis varos. A lakas igen.olcsobb, meg az elet is, de minden mas annyi, mint masutt, pl ha nyaralni megyek.
Bar most lehet, elköltöztetem a praxist, de varoson belül, mert mar kinöttük, es adodott egy lehetöseg.
Meg targyalunk, de a dolog nagyon valoszinü. A Steuerberater szava fog dönteni elöször, es a legfontosabb, hogy a KV megengedje.
A lakas: en most a belvaros szelen lakom,a südviertelben - ez jo környek,mar majdnem a villanegyed. 123m2 vagy 128? nem tudom, de 890 euro nebenkostennel, garazzsal.
Szep lakas, valoszinüleg a 20. szazad elejen epülhetett.
De ha kiszamolom, a több penzböl meg mindig böven maradna. ezen nagyobb költsegek levonasa utan is. De nemcsak a penz a fontos, en igy kenyelmesen meg tudok elni, sarokhazat meg ugysem tudok epiteni....tehat eleg.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23107 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

peteratde írta: Prosperus, én itt élek Bayernben, már több mint egy éve, és Bayern nem csak Münchenből áll. Rengeteg bérbeadó lakás van 300-500 között. Appermant 200 Eurótól lehet bérelni.
Egyébként az egyik barátom (Markus) münchenben él, és egy nem nagy lakást valami 400 euróért bérel, nem messze az Sbahn-tól. Persze ez ritka jó ár.

BINGO! Pontosan ezért nem szabad tanácsként felsorolni! Az nem segitség senkinek, hogy van valahol egy kettö ilyen! A hirdetésekben ilyen nincs, s ha mégis, akkor az adott idöpontban amikor megnézheted 100-an állnak sorban akik kivennék igy az esélye egy most érkezönek ilyenre nulla!


DCT
Mellékletek:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23275 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Sziasztok!

Megkaptam a munkaszerződést igyekszem magam átrágni rajta :) Viszont olvasgattam az előzményeket az állandó lakcímre vonatkozólag. A problémám a következő lenne. Ha jól tudom, mivel Németországban leszek biztosítva be is kell, hogy legyek oda jelenve. A németországi bejelentésnél is van ideiglenes és állandó közötti különbség? Alapesetben, hogy jelentenek be? Ezt csak amiatt kérdezem, mert most beszéltem a NAV ügyfélszolgálatával és azt az információt kaptam, hogy ha nem mondom le a magyarországi állandó lakcímemet (hiába vagyok kint biztosítva) Magyarországon is kell az OEP felé havi 6900 Ft járulékot fizetni (bocsi lehet, hogy csak 6300 Ft de mindegy is). Nem szeretném bevallom őszintén ezt havi szinten fizetni de nem tudom nem lesz majd probléma Németországban, hogy az állandó lakcímem ott lenne?

Köszönöm

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!