Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 8 hónapja #22764 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Sajnalom ha felzaklattalak benneteket, nyugi, ez csak egy internet forum :) . Egyebkent nekem 'otthon' nem Magyarorszagon van hanem Angliaban, es ott nem is dolgozhatnek legalisan 800 euroert heti 40 orat, mivel ez joval a minimalber alatt lenne. Es igen, ennyi penzert nem mennek el dolgozni heti 40 oraban, es szerintem masoknak sem kene. Ti persze annyit dolgoztok, annyiert, amennyit akartok...

Csak azt magyarazzatok mar meg hogy azok a nemetek, akik havi 800 eurot keresnek, miert nem vandorolnak ki tomegesen mas nyugat-europai orszagokba, ahol a minimalber is joval magasabb 800 euronal, nemhogy az atlag fizetesek? (Nyilvan Nemetorszagban nincs hivatalos minimalber, kulonben most nem lenne mirol beszelni, de nyilvan azert magasabb 800 euronal a minimalber a Nemetorszaghoz kozel eso orszagokban mert a helyi emberek szerint nem lehet ilyen keves penzbol megelni.)

Egyebkent meg bocs de ez olyan magyaros hozzaallasnak tunik nekem, hogy higgyem mar el, sokan milyen keves penzert dolgoznak, meg milyen alavalo dolog inkabb segelyen elni mint keves penzert dolgozni, stb. Szerintem nem ereny keves penzert rengeteget dolgozni, es ha egy nemet tenyleg havi 800 euro nettoert dolgozik havi 160 orat, akkor nem sajnalom az illetot illetve nem tekintek ra csodalattal hogy huha milyen kemenyen dolgozik.

Ugy tudom, akik McDonaldsban dolgoznak havi 160 orat, azok is 900-1000 euro korul keresnek nettoban. Most komolyan azt akarjatok mondani hogy a nemet ismeroseitek akik 800 nettoert dolgoznak kemenyen, probaltak ezerrel munkat talalni McDonaldsban, de nem vettek fel oket mert annyi mas jelentkezo volt? Nehez elhinni. Ja, es ha csak McDonaldsban lenne munka, akkor inkabb otthon ulnek segelyen (amit abbol az adobol fizetnek amit elozoleg befizettem; ez olyan, mint egy biztositas, nem ertem mi olyan nagy szegyen benne) es arra forditanam az idomet hogy alkalmas munkat keressek illetve hogy kepezzem magam, nem arra hogy a McDonalds tulajdonosainak termeljek meg nagyobb profitot. Ennyire alantas ember vagyok, hiaba...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22766 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

DECOTEXT írta: S ha neked a 800 kevés nettó, akkor maradj otthon a minimálbérért!

Persze, hogy kevés. A nagyon gazdag magyar állam által adott munkanélküli mellett feketén néhány százezret még kereső villanyszerelő ezért sem akart 2000 nettó frankért utazgatni, sz@rakodni de ami a legfontosabb, keményen és hatékonyan dolgozni. :laugh:

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22790 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Altalaban 1000 euro netto alatt ,a kevesbe kepzett emberek keresnek Nemetorszagban . Pont ezeknek az embereknek talal pikk-pakk munkat a munkaügyi hivatal , tehat nem fog tudni otthon maradni segelyen . (illetve itt is vannak praktikak , de ezt most hagyjuk )
Most neztem meg az angol minimalber orankent 6,19 GBP , na hat ez ott talan annyit sem er mint itt 800 euro netto . Ennyi penzt kap ott az atlag ,kevesbe kepzett , illetve kepzetlen ember...Na ebböl lehet dözsölni am!
Anglia emlekeim szerint joval dragabb mint Nemetorszag,de lehet hogy tevedek.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22795 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Nem tévedsz, drágább. ;) Ez a minimálbér pedig csak parasztvakítás. Part time és flexi pozíciókkal nagyon gazdaságosan ám a munkavállaló számára minden, csak nem tervezhető módon lehet a semmire mellkast döngetni. :P

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22799 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

timi2012 írta: Altalaban 1000 euro netto alatt ,a kevesbe kepzett emberek keresnek Nemetorszagban . Pont ezeknek az embereknek talal pikk-pakk munkat a munkaügyi hivatal , tehat nem fog tudni otthon maradni segelyen . (illetve itt is vannak praktikak , de ezt most hagyjuk )
Most neztem meg az angol minimalber orankent 6,19 GBP , na hat ez ott talan annyit sem er mint itt 800 euro netto . Ennyi penzt kap ott az atlag ,kevesbe kepzett , illetve kepzetlen ember...Na ebböl lehet dözsölni am!
Anglia emlekeim szerint joval dragabb mint Nemetorszag,de lehet hogy tevedek.


A minimalber az a minimum amivel tul lehet elni, tehat nem ehezel es van hol laknod. Az atlag ennel joval tobbet keres (pl. Angliaban, meg gondolom Magyarorszagon is, nem kell kiveteles tehetsegnek lenned ahhoz hogy a minimalbernek kb. duplajat keresd; az az atlagos fizetes amit atlagos emberek keresnek, nem a minimalber).

De legyen nektek igazatok, ha mindenkeppen el akarjatok hinni, hogy sok nemet a tulelesert kuzd es a munkaugyi hivatal altal talalt alacsonyan fizetett munkakat vegzi, am legyen. Oszinten szolva szorakoztatonak talalom, hogy nem tudtok tullepni ezen a magyar eletkepen hogy kemenyen meg kell kuzdeni am a tulelesert mindenkinek...

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22804 Írta: Gergoo
Gergoo válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

A 800-at én is túlzónak tartom és gondolom nem ez a jellemző, ám az általam elfogadott 1000-1100 is kb. a nesze semmi fogd meg jól ami jobb a semminél, jobb a híres 80 ezernél de már ha valaki saját kéróval havi 150 nettó felett kap Magyarországon akkor jobb ha 1000x átgondolja, hogy a tili-toli, irodai munka helyett valóban szívassa-e magát szobalányként 800+ellátás havi 300 óráért. :woohoo: :ohmy:
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Kanga

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!