Hotel Höhn információkérés

Több
11 éve 9 hónapja #22806 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Gergoo írta: A 800-at én is túlzónak tartom és gondolom nem ez a jellemző, ám az általam elfogadott 1000-1100 is kb. a nesze semmi fogd meg jól ami jobb a semminél, jobb a híres 80 ezernél de már ha valaki saját kéróval havi 150 nettó felett kap Magyarországon akkor jobb ha 1000x átgondolja, hogy a tili-toli, irodai munka helyett valóban szívassa-e magát szobalányként 800+ellátás havi 300 óráért. :woohoo: :ohmy:


Nem tudom hogy kanyarodtunk el igy a tematol, de visszaterve a hotel-tortenethez, igazabol en is csak annyit akartam mondani amit Gergo: a 800 euro nem egy olyan nagy szam Nemetorszagban, hogy magyarorszagi normalis eletvitelt felrugjon miatta valaki. (Ha olyan jo lehetoseg lenne, vajon nem kapkodnanak erte az ehezo nemetek, akik havi osszesen 800-bol probaljak meg etetni kisded gyermekeiket?)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • timi2012
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22808 Írta: timi2012
timi2012 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Nem mondtam egy szoval sem , hogy az atlag ember keres ennyit . Viszont van itt is egy olyan reteg aki keveset keres ,amiböl azert meg lehet elni es nem kell nyomorogni . Raadasul egy orszagon belül is igen nagy szorasok vannak , ugy hogy az sem mindegy hol el az ember .

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #22809 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga írta: De legyen nektek igazatok, ha mindenkeppen el akarjatok hinni, hogy sok nemet a tulelesert kuzd es a munkaugyi hivatal altal talalt alacsonyan fizetett munkakat vegzi, am legyen. Oszinten szolva szorakoztatonak talalom, hogy nem tudtok tullepni ezen a magyar eletkepen hogy kemenyen meg kell kuzdeni am a tulelesert mindenkinek...

Tudod mit Kanga!
Gyere ki és keress jobbanfizetö állást! Komolyan mondom! Mi a családdal 1989-óta vagyunk kint. Nem egy otthon élönek szereztem már itt kint állást, (igaz leszoktam róla mert hálátlan állatok voltak), de a legtöbbnek nem volt semmilyen szakmája! Mind átvertem. Mind elcsodálkozott, hogy én milyen alacsony bért igértem nekik, s ma ezreket keresnek, szakma nélkül s teljes ellátással! Mi, (a családunk) valami förtelmes sötét helyen lakunk a BRD-ben, mert itt pl. egy képesietett (!) orvossegéd (Arzthelferin) csak 920 eurót kap nettó, de olyan hülye, hogy még örül is neki 2,5 év munkanélküliség után..... Mi valahogy teljesen rossz képben vagyunk! Gyere ki és keress legalább Te sokkal jobban! Sok sikert!!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22816 Írta: Kanga
Kanga válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Te jo eg, ha tudtam volna hogy ennyire kiakaszto amit irtam biztosan nem irtam volna, nem akartam senkit provokalni, bocs. Csak annyit batorkodtam megjegyezni hogy heti 60 orat dolgozni 25 ev tapasztalattal, perfekt nemettel, havi 800 euro nettoert nem tunik bolcs dolognak :blink:

Ahogy mashol leirtam mar, most Nemetorszagban vagyok a baratom miatt, ezert is olvasom az Iranynemetorszag oldalt, nem azert mert tenyleg nincs jobb dolgom... Nemetoszagban senkit nem erdekel az eddigi munkatapasztalatom meg a diplomam, tehat szakkepzetlennek szamitok, es a nemetem sem tul jo (bar valamikor egesz jo volt, es mostanaban kezd ujra jobb lenni, de meg mindig nem tul fenyes). Ennek ellenere talaltam munkat ami valoban tobbet fizet mint havi netto 800 euro.

A teljes kephez az is hozza tartozik hogy en fiatal korom ota 'kapitalista' tarsadalomban eltem, tehat most hogy jobban belegondolok - es az elrettento 'Nem is akar a magyar dolgozni' topik olvasasa utan - lehet hogy vannak olyan tulajdonsagaim amik nem minden szakkepzetlen magyar munkavallalonak vannak meg. Pl. magabiztos vagyok, tudok oneletrajzot irni, tudom hogyan kell allast keresni es keresek is, nem varok arra hogy majd az ismerosom talal nekem munkat. Ha kapok ajanlatot probanapra / munkara, nem kezdem el azt mondani hogy most ekkor meg akkor ez meg az nem jo (igen, nekem is volt tapasztalatom magyar ismerossel aki igy allt hozza...), nem panaszkodok, nem kerdezoskodok rogton a szabadsagrol meg a fizetesemelesrol, stb. Ja es mindig pontos vagyok, olyan gyorsan / lelkiismeretesen csinalom a munkat amennyire tudom, nem tartok szunetet, nem probalok meg kibujni a munka alol. Ez szerintem a normalis hozzaallas, ami nem mindig van meg Magyarorszagon, amennyire eszrevettem.

Es vegul persze nekem azert is konnyu volt munkat talalni mert van itt lakasom, bejelentett lakcimem, bankszamlam, stb. Ha ezek nincsenek meg valakinek, es nem beszel jol nemetul, akkor nem tudom hogyan talalnak munkat. A megjegyzeseim a nemet munkavallalokra vonatkoztak, nem azt mondtam hogy barki beallithat Nemetorszagba kepzettseg meg nyelvtudas nelkul es tobbet fog keresni mint havi 800 euro netto.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #22819 Írta: Miklós
Miklós válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

A tévedések tisztázása végett, így indult a dolog:

Szállás napi háromszori étkezés biztosított
Heti 6X12 óra munka
Bejelentett állás, egészségügyi, szociális és nyugdíj tekintetében
Nettó 800€/hó

Tehát 800 euró nettó + ( PLUSZ ) szállás + ( PLUSZ ) napi háromszori étkezés. Ugye, mint tanult fórumtársaim levezették, ez olyan 1300 körüli nettó. Akkor miért is sajnálkozunk a 800 nettón ??
A lényeget már DECO kimondta:

A teljes ellátás mellett, mint legális munkakört feltétlenül fogadd el!...... Na, ennyit nem sokan tudnak megtakaritani Mo.-on, pláne ha mindent kifizettek.!

Akkor miért is kell rágni a rágnivalót ?

"Én elszabtam, te elszabtad, ő elszabta, mi elszabtuk;
ha elszabtuk, hát elszabtuk, utólag már szabhatjuk. - Hofi Géza
A következő felhasználók mondtak köszönetet: Gergoo

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Eva10
  • Látogató
  • Látogató
11 éve 8 hónapja #22822 Írta: Eva10
Eva10 válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Kanga, ne vedd kekeckedesnek amit irtam, nem azert irtam, csak a tenyeket irtam le. Es: te nem szamitasz kepzettseg nelkülinek, hiyzen bar nem a szakmadban dolgozol, azert valoszinüleg masok a lehetösegeid, kepessegeid, es ezeket hasznalod is.
Es: a nyelvtudasrol, amit itt elesnel meg lehet tanulni: eppen most volt nalam egy orosz nö. Mar 2 eve is itt volt, akkor sem beszelt nemetül, es most sem. Pedig legalabb azota itt el, es most is csak 1-2 szot tud, es tolmacs kell. Es en nem is ertem, miert akar valaki többezer eurot keresni azert a munbkaert, amiert otthon mondjuk 80ezret kap. Ez itt nem a Kanaan. Sok es jo munkaval kenyelmesen meg lehet elni, de nem lehet dözsölni! Es ha lehet, hasznalni kell a diplomat, mert a diplomas berek sokkal nagyobbak! De erröl mar többször irtam. En sosem ertettem, miert akar valaki segedmunkat vegezni diplomaval. A segedmunkahoz nem ert anniyra, mint az, aki azt tanulta, es csinalta, diplomaskent meg sokkal többet kereshetne kenyelmesebb körülmenyek között.
Exs a nemet munkavallalok egy resze sem keres többet kepzettseg nelkül netto 800 euronal, bizogy ilyen is van, es ebböl bizony meg is lehet elni!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!