Hotel Höhn információkérés

  • DECOTEXT
  • DECOTEXT profilkép
  • Nem elérhető
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Messziröl jött ember túl késön ér ide!
Több
11 éve 8 hónapja #23279 Írta: DECOTEXT
DECOTEXT válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

avaya írta: Megkaptam a munkaszerződést igyekszem magam átrágni rajta :) Viszont olvasgattam az előzményeket az állandó lakcímre vonatkozólag. A problémám a következő lenne. Ha jól tudom, mivel Németországban leszek biztosítva be is kell, hogy legyek oda jelenve. A németországi bejelentésnél is van ideiglenes és állandó közötti különbség? Alapesetben, hogy jelentenek be? Ezt csak amiatt kérdezem, mert most beszéltem a NAV ügyfélszolgálatával és azt az információt kaptam, hogy ha nem mondom le a magyarországi állandó lakcímemet (hiába vagyok kint biztosítva) Magyarországon is kell az OEP felé havi 6900 Ft járulékot fizetni (bocsi lehet, hogy csak 6300 Ft de mindegy is). Nem szeretném bevallom őszintén ezt havi szinten fizetni de nem tudom nem lesz majd probléma Németországban, hogy az állandó lakcímem ott lenne?Köszönöm

Átvertek! Csak pénzt akarnak. Szerintem akik itt kint vagyunk, szinte mindenkinek van magyar lakcime de nem hiszem hogy valaki fizet valamit haza (Nohe Éva egy darabig még tette, csak nem tudom miért?!) ! Itt nincs "ideiglenes" vagy állandó mégis lehet több cimed is!! Ha otthon megszünt a munkahelyed, egyszerűen jelentsd be (írásban), hogy külföldre távoztál ott, vagy biztositva és a járulékokat is a BRD-ben fizeted!

UI: Ne kérvényezd, vagy könyörögj, hanem jelentsd be írásban, hogy minden további járulékfizetést megszüntetsz! A lakásodhoz semmi közük! Ők vannak értünk, s nem forditva!

DCT

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • prosperus
  • prosperus profilkép
  • Nem elérhető
  • Elite Member
  • Elite Member
  • Reden ist Silber, Ausreden sind Gold!
Több
11 éve 8 hónapja #23290 Írta: prosperus
prosperus válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szalemalejkum :evil:
Szova az hogy Bayer, vagy Köln vagy akarmi, persze hogy lehet
olcso lakashoz jutni!
Ha jo környeken van a lakas es kedvezö aron, szazan allnak a Terminen
az ajto elött es vagy a Bakschisch vagy a Schufa , Personalbogen dönti
el ,hogy ki kapja. Vagy egyszerüen, ha a Makler ferfi, akkor seggre es
mellre van a döntes.
Lehet kapni 3 szobas lakast Frankfurtban is "olcson" a Türkische Viertelben,
ahol a szomszedod a Mecset vagy a Moschee vagy a Güler 6 gyerekkel, az
ablakok szimpla szigetelt es a Strassenbahn ott megy el az ablakod alatt.
Hogyne meg örülnek is ha valakit kapnak aki odaköltözik.
Vagy falura mesz ami 30-50 kilometerre van a varostol.
Mi a Decoval egy olyan lakasrol beszeltünk, ahol boldogan csaladoddal elni
tudsz, es ha agyba bujsz, nem riaszt fel a szomszed lövöldözese vagy eppen
ahogy a szomszed reszegen veri feleseget vagy eppen forditva.
Tehat, ha nyugodtan, boldogan elni szeretnel oda költözz es investalj, ahol
hosszabb idöre tervezed otthonod kialakitasat es csladoddal valo boldog
együttletet.
Emen.

Einen Löwen interessiert es nicht was Schafe über ihn denken!

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23293 Írta: Szilvi
Szilvi válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

DECOTEXT írta: []Átvertek! Csak pénzt akarnak. Szerintem akik itt kint vagyunk, szinte mindenkinek van magyar lakcime de nem hiszem hogy valaki fizet valamit haza (Nohe Éva egy darabig még tette, csak nem tudom miért?!) ! Itt nincs "ideiglenes" vagy állandó mégis lehet több cimed is!! Ha otthon megszünt a munkahelyed, egyszerűen jelentsd be (írásban), hogy külföldre távoztál ott, vagy biztositva és a járulékokat is a BRD-ben fizeted![/color][/i]

UI: Ne kérvényezd, vagy könyörögj, hanem jelentsd be írásban, hogy minden további járulékfizetést megszüntetsz! A lakásodhoz semmi közük! Ők vannak értünk, s nem forditva!


Kedves DCT, van egy ilyen új jogszabály, csak EU tagországokban élőkre és ott dolgozókra, akiknek van Mo-on bejelentett bármilyen lakóhelyük - nem vonatkozik. Bár magát a jogszabályt még nem találtam meg, de erről egy cikket éppen ma olvastam, íme:


"Ez kellemetlenül érheti a külföldön élő magyarokat
Forrás: MTI/Napi Gazdaság | 2012. augusztus 22. szerda 06:12 |

Azoknak, akik külföldön élnek életvitelszerűen, érdemes kijelentkezniük állandó lakcímükről, különben egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetniük.

Kellemetlen meglepetés is érheti azokat, akik úgy döntenek, hogy más országban kezdenek új életet és nem jelentkeznek ki itthoni lakóhelyükről: hiába élnek ugyanis külföldön életvitelszerűen, ha Magyarországon bejelentett lakcímmel rendelkeznek, egészségügyi szolgáltatási járulékot kell fizetniük - írta a Napi Gazdaság szerdán.

A lap felhívja a figyelmet: ha a kijelentkezés elmulasztása miatt az illető továbbra is állandó magyarországi lakóhellyel rendelkezik, belföldi jogállásúnak minősül.

A helyzetet bonyolítja, hogy a külföldön dolgozók helyzetének megítélése attól függ, milyen országban dolgoznak, illetve élnek életvitelszerűen.

Ha például EGT (európai gazdasági térség)-tagállamban (az uniós országok, valamint Izland, Liechtenstein, Norvégia, Svájc), vagy olyan országban, amellyel a kérdést rendező nemzetközi egyezményt kötött Magyarország, akkor nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetniük abban az esetben sem, ha belföldi állandó lakóhelyüket nem szüntetik meg.

Fontos azonban különbséget tenni a kettős adóztatást elkerülő egyezmények és a tb-egyezmények között. Hiába van ugyanis Magyarországnak kettős adóztatást elkerülő egyezménye az adott országgal, ez nem vonatkozik a társadalombiztosításra is - hívta fel a figyelmet a lap kérdésére Gerendy Zoltán, a BDO vezető adópartnere. "

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23294 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Holnap első dolgom lesz felhíni az OEP-et és tisztázni ezt a kérdést - amit csak úgy mellékesen említett az ügyintéző, hogy jó ha tudok róla. Viszont egy előző hozzászólásban azt találtam ,hogy Németországban nincs különbség ideiglenes és állandó lakcím között. Ez igaz? Ha meghagyom a Magyarországi állandó lakcímem akkor is be tudnak kint jelenteni? Illetve ha nem hagyom meg akkor is? Kicsit még zavaros a dolog de próbálom használni az oldal keresőjét is. De sajnos nem minden egyértelmű. De szerencsére csak az OEP felé van kötelezettségem. Ez is valami :) Ha van új fejlemény majd megírom.

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23295 Írta: kisne
kisne válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Szio

Na erre kiváncsi lennék, hogyan is ??????

Itt élek Németországban és itt fizetek biztositást, de van otthon házam ,mivel gyerekeim ottlaknak :blush:
És be is vagyok oda jelentve, akkor most fizetnem kéne biztositást ,ujra a rendelet szerint.?
Ez vicccc nem? :sick: :sick: :sick:
Üdv.Terézia

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
11 éve 8 hónapja #23296 Írta: avaya
avaya válaszolt a következő témában: Hotel Höhn információkérés

Most olvastam még egyszer a válaszokat és látom már le van írva nincs különbség ideiglenes és állandó között :)

Kérjük, hogy Belépés vagy , hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!